امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 16:33:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گفتکو باسردار کرمی

چهارشنبه, 01 تیر 1390 ساعت 13:21 کدخبر :1631
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
جرائم در خمینی شهر از متوسط استانی کمتر است

فرصت آنلاين: چندي پيش در گفتگويي اختصاصي با سردار كرمي راجع به وضعيت امنيتي شهرستان از او سئوالاتي كرديم كه در فرصت منتشر گرديد.

از جمله اينكه در خصوص وضعیت امنیتی شهرستان هم سئوالاتی پرسیدیم که سردار کرمی پاسخهای جالبی ارائه داد. از جمله این پاسخ ها، خط بطلان کشیدن بر یک شایعه فراگیر و قدیمی بود مبنی بر اینکه خمینی شهر در جرائم آمار بالایی دارد. کرمی در این گفتگو به صراحت اعلام کرد این امر، واقعیت ندارد و جرائم در خمینی شهر، حتی از متوسط استانی هم کمتر است.

 

این گفتگو را در ادامه می خوانید.

-       سردار صدرالسادات فرمانده سابق نیروی انتظامی استان قول دادند که با توجه به مشکلاتی که هست و جرائم بالا، یک کلانتری به کلانتری­های خمینی ­شهر اضافه کنند. به هر حال خمینی­شهر مشکل تراکم جمعیت و مهاجرنشینی را دارد. لذا کمبود یک کلانتری در خمینی­شهر محسوس است. آیا شما درصدد هستید بحث راه­اندازي کلانتری را اجرایی کنید؟

یک نکته را من تذکر بدهم. اینکه گفتید جرائم بالاست، بر خلاف تصوری که در مورد خمینی­شهر وجود دارد نسبت جرائم خمینی شهر به نسبت کل استان 4 درصد است درحالیکه جمعیت اینجا حدود 7 درصد استان است یعنی جرائم خمینی شهر 3 درصد زیر متوسط استان است ولی متأسفانه تبلیغ کردند که خمینی­شهر مهاجرپذیر است و جرایمش بالاست. مسأله بعدی اینکه ما هنوز ظرفیت نیروی انتظامی اینجا را کامل نکردیم لذا باید ابتدا ظرفیت سازمانی خمینی­شهر را به حد مطلوب برسانیم که الان در کل کشور 85 درصد است.

 

الان ظرفیت وضعیت سازمان در خمینی­ شهر چقدر است؟

60 درصد است که باید به 85 درصد برسانیم؛ هم از لحاظ نیرو و هم از لحاظ امکانات. البته وضعیت بد نیست علیرغم اینکه خمینی­شهر 80 هزار موتورسوار دارد. از طرف دیگر برای افزایش هر کلانتری مراحل سختی وجود دارد مثلاً ستاد کل باید بپذیرد، گردش کار دارد و ... الان ما در حال تلاش هستیم و لذا 5 شهر استان اصفهان که عبارتند از اصفهان، خمینی­شهر، فلاورجان، نجف­آباد و لنجان را در اولویت کارمان گذاشتیم. تقریباً 80 درصد جرایم استان در این 5 تا شهر است. سعی می­کنیم در یک برنامه 5-4 ماهه توان سازمانی را در این شهر به 85 درصد برسانیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید