امروزدوشنبه, 04 ارديبهشت 1396-- Monday Apr 24 2017

ساعت 20:59:49

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:34:01

 افتتاح پایگاه سلامت رازی، ویژه اتباع خارجه
با حضور نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان صورت گرفت؛
افتتاح پایگاه سلامت رازی، ویژه اتباع خارجه

پایگاه سلامت رازی افتتاح شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین با حضور داناپالا نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مرکز سلامت رازی، ویژه اتباع خارجه افتتاح شد.
داناپالا در این مراسم از تلاش های مسؤولین تشکر کرد و عملکرد ایران در رسیدگی به پناهندگان را بسیار خوب توصیف کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اینباره گفت: پایگاه رازی از این پس به صورت متمرکز پاسخگوی نیازهای بهداشتی و درمانی 14 هزار تبعه افغانستانی و همچنین اتباع کشورهای پاکستان، هند و عراق خواهد بود.

دکترباقری افزود: خدمات بهداشتی و درمانی از قبیل واکسیناسیون، بیماری های غیر واگیر و... به همه گروه های سنی اتباع غیرایرانی حتی اگر فاقد کارت اقامت باشند ارایه می گردد.
گفتنی است در این مراسم معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیرکل دفتر امور اتباع خارجه استان، رییس علوم پزشکی اصفهان، سرپرست فرمانداری و بخشدار نیز حضور داشتند.
مرکز سلامت رازی در خیابان مدرس واقع شده و تکمیل آن 5 ماه به طول انجامیده است. این بنا دارای مساحت زیربنای 229 مترمربع و مساحت زمین 500 متر مربع می باشد و مبلغ کل هزینه های ساخت، محوطه سازی و تجهیزات آن بالغ بر 267 میلیون تومان بوده است.

قطاری برای اوتیسمِ «آبی»
قطاری برای اوتیسمِ «آبی»

قطار آگاهی رسانی بیماری اوتیسم به راه افتاد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در دومین روز از هفته اوتیسم و به منظور آشنایی شهروندان با این بیماری، قطار اوتیسم به راه افتاد.
مسؤول مرکز اوتیسم خمینی شهر با اشاره به این که 15 نفر از بچه های اوتیسم این مرکز براین قطار سوار بودند گفت: هر یک از این بچه ها را یک مربی همراهی می کرد و مسیر حرکت از شهرداری به سمت فرمانداری، دفتر امام جمعه و اداره آموزش و پرورش بود.
کشاورز ضمن اشاره به هدف از راه اندازی این قطارکه مطرح شدن اسم «اوتیسم» بودآفزود: از بادکنک ها و نمادهایی به رنگ آبی به عنوان نشانه این بیماری استفاده کردیم تا شهروندان با دیدن این رنگ به یاد «اوتیسم» بیفتند.
وی ادامه داد: وقتی که اسم اوتیسم مطرح شد و مردم نسبت به آن حساس شدند، می توانند اطلاعات آن را به وسیله متن های راهنمای ما یا از طریق فضای مجازی دریافت کنند.
کشاورز با اشاره به این که مرکز اوتیسم بیش از یک سال است که آگاهی رسانی در این زمینه را انجام می دهد افزود: در طول این مدت تعداد افراد ثبت نام شده در این مرکز از 30 به 75 نفر افزایش پیدا کرده است.
گفتنی است این برنامه با همکاری اداره بهزیستی، موسسه خیریه اوتیسم و جمعیت هلال احمر شهرستان خمینی شهر در سطح شهر اجرا شد. همچنین ۱۰ نفر از اعضای داوطلب جوانان جمعیت هلال احمر خمینی شهر در این برنامه بشر دوستانه مشارکت داشتند و ضمن همراهی با کودکان مبتلا به اوتیسم به معرفی این مرکز خیریه و اخلال ناشی از این بیماری اشاره نمودند. توقف در اداره آموزش وپرورش و اداره بهزیستی شهرستان از دیگر برنامه های این روز بود.
شایان ذکر است سرپرست فرمانداری و امام جمعه ضمن آشنایی با فعالیت های این مرکز از این حرکت درجهت فرهنگ سازی وشناخت به موقع این بیماری و پیشگیری از گسترش آن حمایت نمودند.

تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر در نشست خبرنگاران :
تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری


به گزارش خبرنگار فرصت، در هر دوره قبل از شروع انتخابات و نام€Œ نویسی جهت شرکت، فعاليت€Œهای مقدماتی که رنگ و بوی تبليغات و مقدمه€Œچينی براي ورود به عرصه انتخابات دارد آغاز می€Œشود و افراد درصدد کسب آرای حداکثری بر می€Œآیند و در این محدوده زمانی است که اصطلاحاتی همچون تخلفات انتخاباتی به گوش می€Œ رسد که آشنا شدن با مصادیق آنها خالی از فایده نیست. روز گذشته یوسف کریمی دادستان خمینی شهر طی نشستی با خبرنگاران شهرستان ضمن اعلام این موضوع که زمان تایید صلاحیت ها به پایان رسیده، از نامزدهایی که تایید صلاحیت شده اند درخواست کرد که در چارچوب قانون تبلیغات خود را انجام دهند و کسانی که به هر دلیلی رد صلاحیت شده اند طبق قانون باید اگر اعتراضی دارند در فر صت قانونی و از طریق مراجع قانونی اقدام کنند.
وی با بیان اینکه تقوا و اخلاق انتخاباتی باید سرلوحه همه خدمتگزاران و مردم قرار گیرد، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران در بحث انتخابات قانون جامع و شفافی وجود دارد که فصل€Œالخطاب است. دادستان با بیان اینکه رعایت قانون یک اصل است، افزود: باید به توصیه€Œهای ولی امر مسلمین جهان و رهبر معظم انقلاب اسلامی که تاکید به رعایت قانون، دفاع از آرای مردم و فراهم€Œ سازی زمینه €Œای برای حضور حداکثری در صحنه انتخابات توجه کرد که شرکت حداکثری مردم در انتخابات سبب حفظ آبرو و اقتدار نظام است و باید مسوولان در این زمینه کوشا و فعال باشند.
همچنین به تبلیغات رسانه های بیگانه در کمرنگ کردن حضور در انتخابات و عدم شرکت و عدم تمکین از قانون اشاره نمود و گفت: بصیرتی که بین آحاد ملت وجود دارد باید نقشه دشمن را برملا سازد زیرا هرگونه آسیب به انتخابات خواست دشمنان انقلاب است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر با اعلام اینکه در دادگستری شهرستان خمینی€Œ شهر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشکیل شده است، تصریح کرد: اگر مردم تخلف و جرم انتخاباتی را مشاهده کردند می€Œ توانند به دادستان شهرستان اطلاع دهند و این موضوع در ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی رسیدگی شده تا با هرگونه تخلفی برخورد قاطعی انجام شود.
همچنین اظهار داشت: دادگستری و دادستان شهرستان با سه اصل قانونمندی، بی €Œطرفی و امانتداری در انتخابات حضور فعال داشته و نقش موثری را ایفا می€Œکند.
دادستان شهرستان خمینی €Œشهر گفت: با هرگونه تخلف و حرکت خلاف قانون بدون درنظر گرفتن جایگاه شخص یا افراد متخلف برابر قانون با سرعت و قاطعیت در خارج از نوبت رسیدگی و برخورد می€Œ شود، در سطح شهرستان خمینی€Œ شهر تاکنون تخلف انتخاباتی به ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم گزارش نشده و امیدواریم تا پایان با این سلامت پیش برویم.
وی در ادامه این نشست با اشاره ماده 67 قانون شوراهای اسلامی بخشی از موارد تخلفات انتخاباتی را به شرح زیر بر شمرد: خرید و فروش رای، کم یا زیاد نمودن آرای، رای دادن با شناسنامه جعلی یا دیگری، رای دادن بیش از یک بار، تقلب در رای گیری یا شمارش آرا، توصیه به نوشتن نام نامزد معین از طرف اعضای شعب اخذ رای یا هر فرد دیگری، جعل اوراق و اسناد انتخاباتی و موارد مشابه، ایجاد رعب و وحشت در بین رای دهندگان و ...
همچنین دادستان در بخشی از سخنان خود به مواردی که در امر انتخابات برای نامزدها ممنوع می باشد اشاره نمود و گفت: راه اندازی کاروان های تبلیغاتی، استفاده از بلندگوهای سیار خارج از ستاد یا محل سخنرانی، اعلام نظر شخصیت ها در تایید نامزد ها باذ ذکر عنوان و مسوولیت آنها، استفاده از صدا و سیما و میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه دولتی و رسمی دارد همچنین فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری، نصب هر گونه اثر تبلیغاتی نامزدها بر روی علایم راهنمایی رانندگی و تابلوهای دیگر سطح شهر، استفاده از وسایل و امکانات دولتی و هر گونه فعالیت تبلیغاتی مجریان و ناظرین برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع می باشد.
همچنین هر گونه تبلیغ علیه نامزدها و هر گونه هتک حرمت به نامزدها جرم می باشد.
وی در ادامه در مورد مجازات های در نظر گرفته شده برای این تخلفات گفت: قانونگذار بر حسب مورد مجازات های لازمه را در نظر گرفته است اعم از شلاق، حبس، تعطیلی نشریه یا سایت خبری و ... می باشد.
وی بیان کرد: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادسرا و دادگاه شهرستان خمینی€Œشهر تعیین شده و طبق مفاد قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بررسی€Œها انجام می€Œ شود که این قوانین باید مورد توجه همه کاندیداها و مردم باشد.

مراکز اداری موظف به نصب مخازن آب شدند
مراکز اداری موظف به نصب مخازن آب شدند

به منظور جلوگیری از بروز بحران در فصل گرم و مدیریت منابع آب شرب مراکز اداری، بیمارستانها و پادگانهای شهرستان موظف به نصب مخازن آب شدند به گزارش روابط عمومی آبفا استان اصفهان حوزه خميني شهر به دنبال دستورالعمل مدیریت بحران استان شانزده اداره شهرستان ملزم شدند طی ماه جاری مخازن استراتژیک را نصب و نتیجه را به این اداره اعلام نماید.
براساس گزارش دیگری از روابط عمومی آبفا پس از نصب و راه اندازی نرم افزارهای سامانه1522جلسه ای آموزشی منطقه خمینی شهر برگزاری جلسه ای به منظور آموزش سامانه 1522 به ارزیابان و اپراتورهای امور مشترکین نواحی درچه، کوشک و اصغرآباد برگزار شد.

افزایش تخت های بیمارستانی خمینی شهر به 266 تخت
بیمارستان منظریه تا پایان تیرماه بهره برداری می شود
افزایش تخت های بیمارستانی خمینی شهر به 266 تخت

رییس شبکه بهداشت و درمان از گشایش بیمارستان منظریه تا پایان تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دکتر باقری با بیان اینکه بیمارستان در حال حاضر تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان است، افزود: آماده سازی 4 واحد آزمایشگاه، سیستم اینترانت داخلی بیمارستان، شستشوی ملحفه و لباس و همچنین آشپزخانه با شبکه بهداشت شهرستان است که همگی در دست انجام می باشد.
وی اضافه کرد: با راه اندازی این بیمارستان بخش های مختلف بیمارستان های شهیداشرفی و ساعی به جز اورژانس ها به بیمارستان منظریه منتقل خواهد شد.
متولی بهداشت و درمان شهرستان که در جمع خبرنگاران سخن می گفت از ادامه فعالیت اتاق عمل بیمارستان شهیداشرفی به عنوان اتاق عمل اورژانس خبر داد و افزود: بخش دیالیز بیمارستان ساعی به بخش های سی سی یو و پست سی سی یو همین بیمارستان انتقال می یابد و به زودی با همکاری خیریه بقیت اله و دانشگاه علوم پزشکی توسعه خواهد یافت.

به گفته دکتر باقری با افزایش تخت های بخش دیالیز به 35 تخت نیاز شهرستان تا 30 سال آینده پوشش داده می شود.  تعدادی از تخت های دیالیز را وزارت بهداشت و درمان  و تعدادی را خیریه بقیت الهتامین خواهد کرد .

دکتر باقری با بیان اینکه در حال حاضر 100 تخت بیمارستانی داریم از افزوده شدن 166 تخت دیگر با راه اندازی بیمارستان منظریه خبر داد و گفت: به زودی تعداد تخت های بیمارستانی شهرستان به 266 تخت افزایش خواهد یافت.
وی که در نشست خبری انجمن خیریه بقیت اله که به مناسبت هفته سلامت برگزار شده بود، سخن می گفت، تعداد تخت های بیمارستانی خمینی شهر را در سال 1404، 590 تخت پیش بینی کرد و گفت: با احتساب 300 تخت بیمارستان ساعی، خیریه درمانی تحقیقاتی رسول اکرم (ص) و همچنین بیمارستان جدید التاسیس دیگری در صورت صدور مجوز تعداد تخت های بیمارستانی به 590 تخت افزایش یافته و کاربری استانی پیدا خواهد کرد.

نتایج بررسی صلاحیت ها ی داوطلبان شوراهااعلام شد
نتایج بررسی صلاحیت ها ی داوطلبان شوراهااعلام شد

پس از اعلام نتایج تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر 183نفر در کارزار رقابت در سطح شهرستان باقی ماندند.
سرپرست فرمانداری شهرستان در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین اعلام کرد: از 264 نفر ثبت نام کننده برای دور پنجم شوراها، 20 نفر انصراف خود را از آغاز فرآیند بررسی صلاحیت ها اعلام نمودند و 61 نفر در هیات اجرایی یا نظارت رد صلاحیت شدند.
مجتبی راعی افزود: رد صلاحیت شدگان از 3 تا 6 اردیبهشت ماه فرصت دارند که اعتراض خود را به هیات نظارت استان اعلام نمایند. این اعتراضات در مدت 10 روز بررسی و نتایج نهایی 17 اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.
گفتنی است از 264 نفر ثبت نام شده برای نامزدی شورای شهر، 30 نفر زن و بقیه مرد بودند. همچنین از این تعداد 3 درصد سواد خواندن و نوشتن دارند و 7 درصد دیپلم، 4 درصد فوق دیپلم، 63 درصد کارشناسی، 18 درصد کارشناسی ارشد، 3 درصد دکترا و 2 درصد با تحصیلات حوزوی می باشند.
همچنین بازه سنی ثبت نام شدگان به شرح ذیل است:
9 درصد 30-25 سال
23 درصد 35-31 سال
18 درصد 40-36 سال
14 درصد 45-41 سال
13 درصد 50-46 سال
11 درصد 55-51 سال
7 درصد 60-56 سال
5 درصد 65-61 سال
شایان ذکر است آمار تکمیلی داوطلبان پس از بررسی اعتراضات اعلام خواهد شد.
پس از برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر در 29 اردیبهشت ماه، در شهرهای درچه، کوشک و اصغر آباد هر کدام 5 نفر و در خمینی شهر 9 نفر به عنوان عضو شورا معرفی خواهند شد. همچنین تعداد اعضای شورای اسلامی روستاهای قلعه امیریه و تیرانچی هر کدام 5 نفر است.

مرکز دیالیز خمینی شهر توسعه می یابد
در نشست خبری انجمن خیریه بقیت اله الاعظم (عج) مطرح شد:
مرکز دیالیز خمینی شهر توسعه می یابد

انجمن خیریه بقیت اله الاعظم خمینی شهر (ویژه حمایت از بیماران خاص) در آستانه هفته سلامت و برگزاری همایش یک هفته ای برای بیماران تحت پوشش خود، اقدام به برگزاری یک نشست خبری کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیرعامل این خیریه در جمع خبرنگاران از برگزاری 6 روز جشن تحت عنوان «جشن سلامت» خبر داد و گفت: به منظور روحیه بخشی به بیماران و مددجویان تحت پوشش خیریه و خانواده هایشان از 6 تا 13 اردیبهشت همه روزه اقدام به برگزاری یک جنگ شادی با حضور هنرمندان در سالن سینما فرهنگ می نماییم.
عصیانی در اینباره توضیح داد: در این ایام روزانه دو برنامه شاد برای مددجویان و خانواده هایشان با مدیریت محمدجواد قدیری (عموخندون) ترتیب داده ایم که هیچ هزینه ای بابت آن نکرده ایم و تمامی هنرمندانی که برای اجرای این برنامه ها اعلام آمادگی کرده اند به صورت افتخاری به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
وی افزود: در حاشیه این جشن ها غرفه هایی برگزار می کنیم تا در زمینه آگاهی بخشی به مخاطبان نیز گامی برداشته باشیم.
مدیرعامل خیریه بقیت اله مبارزه با افسردگی، ترویج فرهنگ خودمراقبتی و همچنین فرهنگ سازی در زمینه اهدای عضو را از جمله اهداف خیریه بقیت اله (عج) عنوان کرد و افزود: با پیگیری های بسیار موفق شدیم به آماری نسبی از تعداد اهداکنندگان عضو در شهرستان دست یابیم.


بنیاد اهدای عضو تاسیس خواهیم کرد
عصیانی گفت: تا کنون 28 خانواده خمینی شهری شناسایی کرده ایم که توفیق یافته اند در بدترین شرایط بهترین تصمیم را بگیرند و اعضای بدن عزیزانشان را به نیازمندان اهدا کنند.
وی از برگزاری جلسه ای در چند روز اخیر با حضور این 28 خانواده در خیریه بقیت اله خبر داد و گفت: تاسیس یک بنیاد اهدای عضو از جمله برنامه های آینده خیریه است.
عصیانی در پاسخ سوال خبرنگار روزنامه نسل فردا تعداد پزشکانی را که با این خیریه همکاری می کنند 11 نفر عنوان کرد که 3 نفر از آنها متخصص هستند. مدیرعامل خیریه با تاکید بر اینکه 18 روان شناس و مشاور هم با این خیریه همکاری دارند از افتخاری کار کردن همه پزشکان و کارشناسان مذکور خبر داد.


مدیرعامل خیریه بقیت اله همچنین در پاسخ سوال دیگر این خبرنگار در رابطه با اینکه خیریه های مشابه با خیریه بقیت اله در استان کدام ها هستند، از خیریه حضرت ابوالفضل اصفهان و خیریه قمر بنی هاشم نجف آباد در این رابطه نام برد و گفت: با احتساب خیریه بقیت اله خمینی شهر تعداد این خیریه ها در استان به 3 تا می رسد که خیریه بقیت اله (عج) خمینی شهر در سال 1395 خیریه برتر کشور در حوزه حمایت از بیماران دیالیزی و بیماران خاص شناخته شد.


پرونده متقاضی دریافت خدمات از خیریه یک روزه تشکیل می شود
عصیانی در پاسخ سوال خبرنگار روزنامه جام جم مبنی بر چگونگی پذیرش مددجویان گفت: از هنگامی که مددجو برای دریافت خدمات به خیریه مراجعه می کند فقط یک روز طول می کشد تا پرونده اش تشکیل شده و خدمات رسانی آغاز گردد.


مدیرعامل پرسابقه ترین سازمان مردم نهاد حوزه سلامت خمینی شهر دراینباره افزود: مدارک مورد نیاز پزشکی که ارائه می شود پزشکان ما بلافاصله بررسی کرده و در صورت احراز صحت گفته های متقاضی، پرونده اش کدگذاری شده و بر اساس میزان نیازش مورد حمایت قرار می گیرد.


به زودی بخش تحقیقات و پژوهش راه اندازی می شود
مختاری یکی دیگر از مسئولان این خیریه ادامه داد: 90 درصد از مراجعان به این خیریه نیاز مالی دارند که البته با کمک تیم تحقیقاتی از نظر میزان نیازشان سطح بندی شده و در فهرست مددجویان قرار می گیرند و آنها نیز که نیاز مالی ندارند گذشته از آنکه تحت حمایت معنوی خیریه قرار می گیرند بعضا خود به جمع حامیان مالی خیریه می پیوندند.
وی با تاکید بر اینکه خیریه در طول سال های خدمتش در حوزه های درمان، پیشگیری و طب تسکینی فعالیت داشته است، گفت: درآینده بخش تحقیقات و پژوهش را نیز به دیگر بخش ها اضافه خواهیم کرد.
مختاری در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران راجع به مشکلاتی که به عنوان یک سازمان مردم نهاد با آن روبرو هستند، گفت: به طور کلی بگویم که اهداف خیریه ها و سازمان های مردم نهاد با ادارات دولتی متفاوت است. خدمات خیریه ها معمولا بدون کاغذ بازی ارائه می شود و ما به عنوان یک خیریه ضمن تشکر از همکاری مسئولان از آنها تقاضا داریم با کم کردن روندهای اداری ارائه خدمات به مددجویان را تسهیل کنند.


غربالگری سرطان در خمینی شهر اجرا می شود
در ادامه عصیانی در پاسخ سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر برنامه های خیریه در سال 96 گفت: برای این سال دو برنامه عمده در نظر گرفته ایم یکی توسعه مرکز دیالیز و دیگری انجام غربالگری بیماری سرطان برای کل شهرستان.
وی در این رابطه اضافه کرد: برنامه غربالگری سرطان یک طرح کشوری است که قرار است ابتدا به صورت آموزشی در شهرستان های خمینی شهر، اصفهان و کاشان به اجرا دربیاید که خیریه بقیت اله مجری آن در خمینی شهر خواهد بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز با حضور در این نشست خبری ضمن تشکر از انجمن خیریه بقیت اله الاعظم (عج) که اجرای غالب برنامه های هفته سلامت شهرستان را به عهده گرفته است، گفت: معمولا برنامه های مربوط به این هفته حالتی کلیشه ای داشت اما امسال با ابتکار این خیریه برنامه ها رویکردی جدید پیدا کرد. دکتر باقری افزود: شبکه بهداشت نیز ضمن ارائه محتوا به دست اندرکاران اجرای جشن سلامت، تا آنجا که در توانش بوده خیریه را برای اجرای این برنامه مورد مالی حمایت قرار داده است.


مرکز سلامت جامع برای اتباع غیر ایرانی افتتاح می شود
وی در این نشست خبری از افتتاح مرکز جامع سلامت ویژه اتباع غیرایرانی و یک آزمایشگاه در جوی آباد جدید در هفته سلامت خبر داد. آغاز به کار بیمارستان منظریه تا پیش از پایان دولت یازدهم از دیگر خبرهایی بود که وی خبرنگاران را در جریان آن گذاشت و گفت: در حال حاضر بخش دیالیز بیمارستان ساعی که توسط خیریه بقیت اله راه اندازی شده و اداره می شود 16 تخت و دستگاه دیالیز دارد که در 3 شیفت کاری به بیماران نیازمند شهرستان خدمات رسانی می کند. از طرف دیگر بخش دیالیز بیمارستان منظریه تنها ظرفیت 13 تخت دارد و انتقال بخش دیالیز بیمارستان ساعی به بیمارستان منظریه بیماران دیالیزی را دچار مشکل می کند.

رییس شبکه بهداشت و درمان خمینی شهر افزود: از آنجا که بخش دیالیز بیمارستان ساعی نیز فرسوده شده است با راه اندازی بیمارستان منظریه دستگاه ها و تخت های دیالیز به بخش سی سی یو و پست سی سی یو بیمارستان ساعی منتقل شده و دستگاه ها به 30 الی 35 عدد افزایش می یابد. باقری افزود: تامین این دستگاه ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خیریه بقیت اله الاعظم خواهد بود.

26 واحد مرغداری غیرمجاز مهر و موم شد
در جلسه کارگروه سلامت مطرح شد:
26 واحد مرغداری غیرمجاز مهر و موم شد

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با حضور سرپرست فرمانداری، مسئولان شبکه بهداشت و ادارات دامپروری و جهاد کشاورزی در محل فرمانداری تشکیل جلسه داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس اداره دامپزشکی با ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان در زمینه آنفلونزای فوق حاد پرندگان گفت: به همه مرغداری های بومی که از این بابت دچار خسارت شدند غرامت پرداخت شد. دکتر جهانبخش افزود: آن دسته از مرغداری های صنعتی نیز که تحت پوشش بیمه بودند خسارت خود را از بیمه گرفتند. وی در ادامه با تاکید بر اینکه طبق نص صریح بند 9 قانون جامع نظام دامپروری کشور کلیه واحدهای پرورش طیور و دام موظف به قرار گرفتن تحت پوشش بیمه هستند، گفت: آن دسته از مرغداری هایی که بیمه نبودند غرامتی دریافت نکردند.

پرنده فروشان دوره گرد عامل شیوع آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان
وی در ادامه کنترل پرنده فروشان دوره گرد توسط شهرداری ها را یکی از راهکارهای پیشگیری از ابتلای طیور به بیماری هایی از این دست عنوان کرد و افزود: اولین گزارش استان کهکیلویه و بویراحمد و شهرستان لنجان در رابطه با ابتلای طیورشان به آنفلونزای فوق حاد، از همین پرنده فروشان دوره گرد بود. رییس اداره دامپزشکی شهرستان خواستار جلوگیری از فعالیت این فروشندگان دوره گرد تا پیش از راه اندازی یک بازارچه شد.

فعالیت 14 واحد غیرمجاز پرورش شترمرغ در شهرستان
جهانبخش در ادامه از فعالیت بالغ بر 14 واحد غیرمجاز پرورش شترمرغ در خمینی شهر خبر داد و افزود: در هر کدام از این واحدها 150 قطعه شترمرغ پرورش نگهداری می شوند.
وی فعالیت این واحدهای غیرمجاز را ناشی از خشکسالی دانست و گفت: کمبود آب باعث کف بر شدن بسیاری از باغات و تبدیل تعدادی از آنها به پرورشگاه شترمرغ شده است. اگرچه خوشبختانه در خمینی شهر آنفلونزای فوق حاد پرندگان به شترمرغ ها سرایت نکرد اما فعالیت غیرمجاز این واحدها می تواند یک زنگ خطر باشد.

26 واحد مرغداری غیرمجاز مهر و موم شد
رییس اداره دامپزشکی همچنین از فعالیت 30 واحد غیرمجاز مرغداری در شهرستان خبر داد و گفت: 26 واحد را با همکاری اداره جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی مهر و موم کرده ایم. دکتر جهانبخش از سرپرست فرمانداری خواست تا تعیین تکلیف نهایی، اجازه ادامه فعالیت به آنها داده نشود.
در ادامه رییس اداره جهادکشاورزی نیز در همین رابطه گفت: تعدادی از این مرغداری ها باید پروانه بگیرند و تعدادی نیز باید تغییر کاربری بدهند. شریفی خواستار ساماندهی این واحدهای مرغداری شد و همچنین در ارتباط با آن دسته از مرغداری های صنعتی که بیمه نبوده اند گفت: از آنجا که خسارات وارده زیاد بوده و همچنین تعداد زیادی کارگر در این مرغداری ها مشغول به کار بوده اند لازم است تدابیری اتخاذ شود تا غرامتی به این واحدها نیز پرداخت گردد.
در بخش دیگری از این برنامه مدیرعامل خیریه بقیت اله ویژه حمایت از بیماران خاص از اجرای همایشی یک هفته ای به مناسبت هفته سلامت خبر داد و اهداف خیریه از برگزاری این برنامه را مبارزه با افسردگی، فرهنگ سازی در زمینه خودمراقبتی و همچنین فرهنگ سازی در زمینه اهدای عضو عنوان کرد.
عصیانی گفت: در این همایش ها که از 6 تا 13 اردیبهشت در سالن سینما فرهنگ برگزار می شود، سعی داریم با اجرای برنامه های شاد به بیماران تحت پوشش خیریه روحیه بدهیم.

ظرفیت فعالیت سازمان های مردم نهاد در شهرستان بالاست
در ادامه سرپرست فرمانداری با ابراز خوشحالی از فعالیت پررنگ و موثر خیریه ها و سازمان های مردم نهاد در خمینی شهر گفت: ظرفیت فعالیت سازمان های مردم نهاد در خمینی شهر به گونه ای است که اجرای برنامه های هفته سلامت به انجمن خیریه بقیت اله به عنوان سازمان مردم نهادی که در زمینه بهداشت و سلامت خدمات ارزنده ای به بیماران ارائه می دهد واگذار شده است.
راعی فعالیت و اجرای برنامه های موثر در هفته سلامت را وظیفه همه دستگاه ها دانست و بر همکاری آنها در این رابطه تاکید کرد.

وی همچنین در پاسخ پیشنهاد خانم محمدی مسئول واحد بهداشت روان شبکه بهداشت مبنی بر غربالگری کارکنان ادارات در زمینه افسردگی گفت: هر زمان که شبکه بهداشت اعلام آمادگی نماید ما به تمام دستگاه ها ابلاغ می کنیم که در این مورد همکاری های لازم را انجام بدهند.

در این جلسه دو تن از کارشناسان شبکه بهداشت در رابطه با شعار سازمان بهداشت جهانی در رابطه با افسردگی و همچنین وضعیت کشورمان در رابطه با این بیماری سخنانی ایراد کردند.

صفحه 1 از 485