امروزدوشنبه, 09 اسفند 1395-- Monday Feb 27 2017

ساعت 11:26:11

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:14:12

 مسئولان استان دلسوزی بیشتری نسبت به خمینی شهر داشته باشند
امام جمعه خمینی شهر:
مسئولان استان دلسوزی بیشتری نسبت به خمینی شهر داشته باشند

مشکلات شهرستان، کمبود زمین، گوشزد به مسؤولان، گرانی های شب عید و همچنین مسأله فلسطین از جمله مسائل مطرح شده در نماز جمعه این هفته خمینی شهر بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت ا... شیخ عباس رحیمی خطاب به مسؤولان استان گفت: شهرستان خمینی شهر مشکلات فراوانی دارد از جمله مهاجران غیربومی که جمعیتشان به اندازه یک شهرستان است. یعنی یک شهرستان در دل شهرستان خمینی شهر جا گرفته است. مهاجرپذیری نباید برای مردم مشکلاتی مانند کمبود زمین ایجاد کند.


نماینده ولی فقیه ادامه داد: دانشگاه صنعتی از آن طرفِ شاهین شهر تا قلب خمینی شهر زمین گرفته است. حال که شهرداری می خواهد جهت رفاه حال مردم روبروی امامزاده سید محمد(ع) میدانی احداث کند، زمین نیست و دانشگاه اشغال کرده است و اجازه نمی دهد.


خطیب جمعه تاکید کرد: آقایان استاندار و معاون و شورای استان! اینها گره هایی است که شما باید باز نمایید. هم مسؤولان هم مردم می فهمند من چه می گویم. برخی مسائل صلاح نیست بازگو شود.


استاد حوزه و دانشگاه از مسؤولان استان خواست دقت و دلسوزی بیشتری نسبت به شهرستان خمینی شهر داشته باشند و ادامه داد: جمعیت شهرستان را ببینید. متناسب با این جمعیت مسؤول اداره مشخص کنید. برخی مسؤولان این شهرستان با مسؤول یک شهر کوچک در یک حد است. بعضا فردی را انتخاب می کنید که آدم خوبیست ولی متناسب با این جمعیت نیست. مسؤول قوی و باتجربه انتخاب کنید.


وی در پایان خطبه ها گفت: در هفته ای که گذشت کنفرانس فلسطین در تهران برگزار شد و به خاطر اهمیت موضوع در آن کنفرانس شخص رهبر و سران قوا سخنرانی کردند. همه به این نتیجه رسیدند که مساله فلسطین نباید فراموش شود. نباید به قدرت ها امید داشت که بیایند مشکل را حل کنند. آنها جز ایجاد جنگ و فتنه کار دیگری نمی کنند. می خواهند سلاح هایشان را بفروشند.

پیشگیری از آسیب های فضای مجازی در گرو ارتباط صمیمانه با فرزندان
پیشگیری از آسیب های فضای مجازی در گرو ارتباط صمیمانه با فرزندان

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر گفت: والدین به منظور پیشگیری از آسیب های فضای مجازی می بایست با فرزندان خود ارتباطات صمیمانه ای داشته باشند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی جعفری نژاد، ضمن حضور در نماز جماعت مسجد هاشمیه خمینی شهر در بین نمازگزاران به رویکرد جامعه محوری پلیس تاکید کرد و گفت: بسیاری از موضوعات و مسائل امنیتی شهرستان را با همکاری و همفکری می توان حل کرد و باید نظرات و راهکارهای مردمی را شنید و با استفاده از این نظرات، مسائل و مشکلات اجتماعی را حل کرد.

وی افزود: واقعیت آن است که تبهکاران عمدتا از هوش متوسطی برخوردار بوده و هرگز آن طور که تصور می شود افراد نابغه و بسیار باهوشی نیستند.
سرهنگ جعفری نژاد تصریح کرد: بررسی ها و مطالعات انجام شده بر روی پرونده های سرقت و اظهارات قربانیان و مالباختگان حاکی از آن است که در اغلب موارد سارقان و تبهکاران برای رسیدن به اهداف خود با مشکلات و موانع کمی روبرو می شوند لذا باید باور کنیم رعایت نکاتی بسیار ساده می تواند به پیشگیری از سرقت منجر شده و سارقان و تبهکاران را در رسیدن به اهدافشان ناکام می گذارد.

این مقام انتظامی در ادامه به تصادفات شهرستان خمینی شهر اشاره کرد و گفت: بیشترین آمار مربوط به تصادفات مربوط به موتور سیکلت سواران می باشد که داشتن گواهینامه، استفاده از کلاه ایمنی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و داشتن وسیله ای ایمن در کاهش تصادفات نقش مهمی دارند.

فرمانده انتظامی شهرستان در ادامه با اشاره به گستردگی فضای مجازی گفت: فضای مجازی به مثابه اقیانوس وسیع و گسترده ای است که ساحل آن مشخص نیست و اگر به عنوان یک ابزار و وسیله از آن استفاده شود، فرصت های زیادی را برای خانواده ها مهیا می سازد.

جعفری نژاد ادامه داد: استفاده نادرست از فضای مجازی باعث بی هویت کردن افراد جامعه به خصوص فرزندان نوجوان در زمینه های دینی، فرهنگی و اخلاقی می گردد که خانواده ها می بایستی به منظور در امان ماندن از آسیب های فضای مجازی، ارتباط صمیمانه بیشتری با هم داشته باشند و بیش از پیش با هم دوست و رفیق باشند.
در پایان سرهنگ علی جعفری نژاد با معرفی سامانه های 110 و 197 بیان داشت: شهروندان می توانند موارد مشکوک و ارتکاب جرم را با استفاده از سامانه فوریت های پلیسی 110 به نیروی انتظامی گزارش کرده و همچنین شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود را به شماره 197 اعلام کنند.

اختصاص 800 میلیون تومان اعتبارملی حاشیه نشینی برای خمینی شهر
رییس اداره راه و شهرسازی درشورای اداری مطرح کرد:
اختصاص 800 میلیون تومان اعتبارملی حاشیه نشینی برای خمینی شهر

توافقات منظریه و اراضی چشمه لادر، شهرک پردیس و دوشاخ انجام شده است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس اداره راه و شهرسازی با اعلام این خبرگفت: از محل اعتبارات ملی حاشیه نشینی 800 میلیون تومان به شهرستان اختصاص داده شده است.  حافظ فرقان افزود: با مشارکت فرماندار و شبکه بهداشت دو محل جهت مرکز سلامت تعیین شده و سایر مراحل اجرایی آن در دست اقدام است.
وی احداث تقاطع غیر هم سطح در محل اتصال کمربندی قدیم به جدید و همچنین احداث تقاطع غیرهم سطح شهرک برق و الکترونیک به عنوان فعالیت های اداره راه و شهرسازی در حوزه راه نام برد و توضیح داد: طرح اول در حال حاضر 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان فروردین 96 سازه پل صد درصد اجرا می شود و کل عملیات اجرایی آن در صورتی که مشکل آزادسازی پیش نیاید تا پایان سال 96 تکمیل خواهد شد.
وی افزود: طرح دوم 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا آخر شهریور 96 سازه آن تکمیل می شود.
رییس اداره راه و شهرسازی به انجام مطالعات زمین شناختی در خصوص تونل گردنه دوشاخ اشاره کرد و افزود: طراحی این تونل به طول 800 متر در دستور کار قرار دارد.
وی تعداد مسکن های مهری که از طریق تعاونی های مسکن به متقاضیان واگذار شده است را 1288 واحد اعلام کرد. وی واگذاری زمین به شبکه بهداشت، دادگستری، اداره ثبت و سایر دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود: پیگیری های جهت مجتمع های ارغوان و محله 7 و 8 منظریه داشتیم که با همکاری اداره ثبت مشکلات حل خواهد شد.
حافظ فرقان اعلام کرد: توافقات منظریه و اراضی چشمه لادر، شهرک پردیس و دوشاخ انجام شده است و به زودی شاهد نتایج اقدامات انجام شده خواهیم بود.
وی تامین سلامت سفرهای نوروزی، خط کشی کلیه محورها تا پایان امسال، نصب علائم ایمنی و آشکارسازی، نظافت راه ها، گشت زنی و حضور در حوزه استحفاظی تا پایان سال را از اقدامات اداره راه و شهرسازی در آستانه نوروز خواند.

در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چه گذشت؟
در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چه گذشت؟

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال 95 با محوریت ساماندهی مراسم عروسی، در محل فرمانداری تشکیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه به عنوان رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به مصوبات جلسه پیشین این شورا گفت: قرار بر این شد که به منظور پیشگیری از آسیب های فضای مجازی اقداماتی نظیر راه اندازی کانال هایی با محتوا که علاوه بر پاسخگویی به شبهات، خوراک های فرهنگی نیز تولید کند و همچنین شناسایی و رصد شبکه های فعال در شهرستان انجام بشود.


کار نشد ندارد
در ادامه رییس اداره فرهنگ و ارشاد به عنوان دبیر این شورا گفت: از آنجا که گروه ها و کانال های بسیاری در شهرستان فعال است که شناسایی همه آنها ممکن نیست انجام چنین کاری دشوار است و ما هنوز راهکار لازم را پیدا نکرده ایم. موسوی با تاکید بر اینکه دستمان از انجام چنین کاری کوتاه است، گفت: مدیر یکی از کانال های فعال در شهر با حدود 5 هزار عضو را فراخوانی کرده و تذکرات لازم را در خصوص محتوایی که در اختیار مخاطب قرار می دهد به وی داده ایم.
آیت اله رحیمی در ادامه با تاکید بیشتر بر نظارت بر شبکه های اجتماعی فعال در شهرستان گفت: شناسایی شبکه های مجازی فعال در شهرستان باید با کمک اداره اطلاعات و پلیس فتا انجام بگیرد. وی با بیان اینکه کار نشد ندارد از رییس اداره ارشاد خواست تا در اسرع وقت جلسه ای پیرامون این موضوع تشکیل بدهد.


بی برنامگی، برخی مراسم عروسی را به انحراف می کشاند
ساماندهی مراسم عروسی با هدف پیشگیری از انحرافاتی که در برخی مراسم پیش می آید موضوع دیگری بود که در این جلسه به بحث گذاشته شد. موسوی دراینباره گفت: باید گروه های هنری با برنامه هایی نظیر شعبده بازی، نمایش، موسیقی زنده و... پس از اخذ مجوز فعالیت از اداره ارشاد به مدیران تالارها معرفی شوند تا از انحرافاتی که بعضا بر اثر بی برنامگی در جشن های عروسی پیش می آید جلوگیری شود.


با کسانی که در کاروان های عروسی مرتکب تخلف می شوند برخورد می کنیم
در ادامه فرمانده نیروی انتظامی دراینباره با تاکید بر اینکه اجرای برنامه هایی مثل شرب خمر در تالارها تعطیلی را به همراه دارد، گفت: ماموران ما مرتب به 25 تالار مجوزدار شهرستان سرکشی می کنند و این اتفاقها در تالارها نمی افتد مگر اینکه افرادی خارج از فضای تالار اقدام به این عمل کنند.


سرهنگ جعفر نژاد افزود: در طول سال 200 شب داریم که معمولا مراسمی عروسی برگزار می شود و کاروان های عروسی که در خیابان ها راه می افتد مردم را در رنج و عذاب فرو می برد. وی با در دست داشتن نامه های شکایت مردم از این سر و صداها گفت: در این مدتی که در خمینی شهر فعالیت می کنم تدابیر تازه ای اندیشیده ایم که در کاهش این آزار و اذیت ها موثر بوده است. فرمانده نیروی انتظامی برداشتن شماره پلاک خودروهایی که در کاروان های عروسی اقدام به ایجاد سر و صدا در نیمه شب و ترقه زنی می کنند را از اولین گام ها برشمرد و گفت: صاحب خودرو فراخوانی شده و علاوه بر جریمه نقدی یک هفته خودروی وی توقیف می شود. گذشته از آن به جهت آسیب رساندن به تابلوهایی که شهرداری در معابر نصب می کند، شخص متخلف به شهرداری نیز معرفی می شود تا جریمه بپردازد و در نهایت نیز خودرویش با اجازه دادستان آزاد می شود.


کاهش تخلفات کاروان های عروسی در دستگرد
جعفرنژاد در ادامه با تاکید بر اینکه این اخبار باید به گوش مردم برسد، از کاهش تخلفات کاروان های عروسی در محله دستگرد خبر داد و افزود: بنده در مساجد شهرستان سخنرانی کرده و به اطلاع مردم می رسانم، اداره آموزش و پرورش نیز باید این خبر را ازطریق دانش آموزان به خانواده ها برساند، ائمه جماعات در مساجد بگویند و از ظرفیت شبکه های اجتماعی نیز استفاده شود.


سخنان فرماندار پایان بخش سومین و آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری بود. رضوانی با تاکید بر اینکه با برگزاری مراسم خشک موافق نیستیم اما خط قرمزها باید رعایت شود، گفت: ما با کسی شوخی نداریم مردم ما برای این انقلاب خون داده اند و حرمت ها باید حفظ شود.

فشار شکن خطوط 1400 نصب شد
فشار شکن خطوط 1400 نصب شد

عملیات نصب فشار شکن درامورآبفا منطقه خمینی شهرانجام شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین نصب فشارشکن قطر200 به خطوط انتقال آب 1400 درچهار راه ماربین واقع در خیابان کهندژ باهدف کاهش حوادث شبکه اصلی وانشعابات و کاهش هدر رفت آب و کنترل فشار شبکه در حد مورد نیاز انجام شد . هزینه این اجرای طرح مذکور (شامل ساخت حوضچه ، خریدونصب کلیه اتصالات و شیرآلات موردنیاز)بالغ بردویست میلیون ریال می باشد.

جلسه رایزنی کمیته یاوران وقف با امور زندان ها تشکیل شد
جلسه رایزنی کمیته یاوران وقف با امور زندان ها تشکیل شد

جلسه رایزنی کمیته یاوران وقف خمینی€شهر باهدف کمک به خانواده€های زندانیان نیازمند تشکیل شد.
مسؤول امور فرهنگی اداره اوقاف شهرستان در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در جلسه ای که در محل زندان خمینی شهر با حضور مسؤولین اوقاف و امور زندان ها برگزار شد، رایزنی هایی در خصوص تشویق خیرین به وقف و استفاده از درآمد این موقوفات جهت کمک به معیشت زندانیان و خانواده های آنها انجام شد.
نیکو با بیان این که اجرای طرح تربیت رایگان حافظان قرآن در شهرستان نیز از تلاش های این کمیته بوده است، تصریح کرد: کمیته یاوران وقف هر چند وقت یک بار با تعاملی که با نهادهای مختلف انجام می دهد سعی در انجام امور خیریه و حل مشکلات اقتصادی جامعه از طریق ایجاد وقف جدید می نماید.
گفتنی است پیش تر رییس اداره اوقاف شهرستان از تشکیل کمیته یاوران وقف با هدف جهت دهی موقوفات برای کمک به خانواده زندانیان خمینی€شهر در بهمن ماه خبر داده بود.

گروه تواشیح جامعه القرآن رتبه اول را کسب کرد
در ششمین دوره مسابقات استانی
گروه تواشیح جامعه القرآن رتبه اول را کسب کرد

گروه تواشیح «یاوران ولایت» جامعه القرآن الکریم عروه الوثقی خمینی شهر در ششمین دوره مسابقات استانی رتبه اول را کسب نمود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، به مناسبت ایام اله دهه فجر ششمین دوره مسابقات قرآنی در سطح استان اصفهان از طرف مؤسسه جامعه القرآن الکریم برگزار گردید که نهایتا گروه تواشیح «یاوران ولایت» از جامعه القرآن عروه الوثقی خمینی شهر موفق شد در آن رتبه اول را به دست آورد.
این گروه متشکل از پنج نوجوان 12 تا 16 ساله از خواهران قرآن آموز این مرکز قرآنی هستند که به مربی گری احترام سادات موسوی زاده، در این مسابقات در مرکز بانوان آفتاب تواشیحی درمورد امام زمان(عج) اجرا نمودند.
لازم به ذکر است مرکز جامعه القرآن عروه الوثقی واقع در بلوار شهید منتظری جنب مدرسه 12 فروردین، فعالیت خود را از سال 1381 آغاز کرده است.

شهرستان خمینی شهر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی
شهرستان خمینی شهر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

ستاد تسهیلات سفر شهرستان خمینی شهر ویژه نوروز ۹۶ به ریاست فرماندار شهرستان و دیگر اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل جلسه داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این جلسه با اشاره به کارنامه خوب ستاد سال گذشته در ارائه خدمات به گردشگران و کسب رتبه پنجم جذب گردشگر در استان از همه دستگاه ها خواست تا با برنامه ریزی و تلاش، نوروز امسال را سالی همراه با نشاط و شادی رقم بزنند و شهر را از هر حیث آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی نمایند. رضوانی با اشاره به تشکیل ستاد شهرستان€Œ گفت: تمام نهادها و ادارات عضو ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در ارائه خدمات به مسافران نوروز ۹۶ با یکدیگر همسو و در تعامل کامل هستند. وی در ارتباط با نقش اداره صنعت، معدن و تجارت و مجمع امور صنفی و سایر ادارات در امر تسهیلات سفر شهرستان تصریح کرد: نظارت بر نحوه توزیع و قیمت€Œگذاری کالاها در فروشگاه€Œهای مواد خوراکی و پوشاک، مسافرخانه€Œها و مدارس شهرستان و خانه معلم برای مسافران، آماده€Œباش دستگاه€Œها برای امدادرسانی جاده€Œای، توزیع بروشورهای اطلاع€Œرسانی از مکان€Œهای فرهنگی، تاریخی و گردشگری شهری توسط شهرداری های شهرستان و همچنین دهیاران در سطح روستا برای مشخص کردن مکان€Œهای دیدنی شهری و روستایی و تنظیم مراکز خرید در طول تعطیلات نوروزی، سرویس دهی پایانه حمل و نقل مسافری از مهمترین برنامه€Œها و وظایف اعضای این ستاد است. گفتنی است در ادامه این جلسه اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان خمینی شهر به بیان دیدگاه€Œهای خود در راستای برگزاری هرچه مطلوب€Œتر برنامه€Œهای نوروز 96 پرداختند.

صفحه 1 از 479