امروزدوشنبه, 05 تير 1396-- Monday Jun 26 2017

ساعت 11:41:55

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:53:17

سارق حرفه ای منازل دستگیر شد
سارق حرفه ای منازل دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان از دستگیری یک سارق حرفه ای منزل و کشف 80 میلیون ریال اموال مسروقه خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منزل در شهرستان، ماموران پلیس آگاهی به صورت ویژه به بررسی موضوع پرداختند.
وی ادامه داد: ماموران بعد از انجام عملیات تخصصی موفق به شناسایی سارق شدند و وی را با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.
این مقام انتظامی بیان داشت: فرد دستگیر شده در بازجوئی های پلیس به سرقت 80 میلیون ریال از منازل شهروندان اعتراف کرد.
سرهنگ جعفری نژاد در پایان از شهروندان خواست جهت جلوگیری از سرقت منزل از نگهداری وجوه نقد زیاد، اشیای قیمتی و اسناد و مدارک در منزل خودداری کنند و در صورت مشاهد هر گونه موارد مشکوک (مانند پرسه زنی افراد مشکوک در اطراف محل زندگی)، موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

افتخار آفرینان خمینی شهری در برنامه های تلویزیونی
افتخار آفرینان خمینی شهری در برنامه های تلویزیونی

طی چند روز گذشته دو نفر از شهروندان افتخارآفرین مان میهمان چند برنامه تلویزیونی شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، محمدتقی داورپناه روز پنجشنبه اول تیرماه میهمان برنامه پرطرفدار ماه عسل شد و از احداث بالغ بر 250 باب مدرسه در سراسر کشور سخن گفت.


روز جمعه نیز محمدحسین رضایی خواننده نوجوان شهرمان با اجرای سه قطعه حماسی در راهپیمایی روز قدس در تهران و پخش زنده از شبکه دوم سیما باری دیگر نام شهرمان را پرآوازه کرد. رضایی همچنین سحرگاه امروز میمهمان برنامه "سرسفره خدا" از شبکه نهال شد.

 

 دستاوردهای ماه مبارک رمضان را حفظ کنیم
امام جمعه خمینی شهر:
دستاوردهای ماه مبارک رمضان را حفظ کنیم

اقامه نماز عید فطر در یک جا، فلسفه روز قدس، شلیک موشکهای سپاه به مقر داعشی ها، هفته صرفه جویی در مصرف آب و تأکید بر حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان از جمله مطالب مهم نماز جمعه روز قدس 1396 بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با تأکید بر اینکه نماز عید سعید فطر ساعت 7 صبح روز عید در همین مصلی اقامه خواهد شد، تصریح کرد: سعی کنید این نماد اجتماعی و ملی و مذهبی و وحدت و یکپارچگی و از شأون ولی امر را تضعیف نکنید و حتی الامکان در مصلی حضور یابید. با کسی دعوا نداریم بلکه خواهش می کنیم. سیاست اسلام، نظام و ولایت اینست که نماز عید فطر یک جا اقامه گردد.
نماینده ولی فقیه ضمن تشکر از شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس گفت: یکی از معضلات امت اسلامی ایجاد یک حکومت صهیونیستی نژادپرست غاصب جلاد کودک کش بیرحم به نام اسرائیل در خانه مسلمانان است. امروز مسلم شده که داعش مورد حمایت اسرائیل هست و همه می دانند که منافقان آنجا آموزش می بینند بعد به کشور می آیند و فتنه ایجاد می کنند و ترور می کنند. فجایع امروز دنیا فقط بخاطر اسرائیل است. آمریکا برای حفظ منافع اسرائیل هر کاری می کند. در شرایط فعلی اسرائیل جرثومه فساد قاتلیست که از نظر قوانین بین المللی هم غاصب است هم حکومت تروریست.
استاد حوزه و دانشگاه فلسفه روز قدس را اینگونه توضیح داد: روز قدس بوجود آمد تا ملتهای مظلوم دشمن را بشناسند و مسلمانان بیدار شوند و بدانند "مقاومت" در برابر اسرائیل پیروز می گردد. شعار "مرگ بر اسرائیل" بخشی از قضیه است. ما "مرگ بر استکبار، مرگ بر ظلم و ظالم" می گوییم "مرگ بر کودک کشی و جنایت" می گوییم. "مرگ گفتن"های ما ثواب دارد. خداوند در قرآن فرموده «قاتَلَهُمُ الله» یعنی آنها را بکشید. مرگ بر آنها را خداوند فرموده. ما "مرگ بر..." می گوییم تا طرف مقابلمان بداند ما دشمن را می شناسیم.
حاج آقا رحیمی ادامه داد: همه بدانند امروز جمهوری اسلامی ایران که به پیروی از امام و رهبر روز قدس را گرامی می دارد، بخاطر اینست که می خواهد خود را آماده کند برای ازبین رفتن ظلم جهانی و تشکیل حکومت عدل جهانی به رهبری حضرت مهدی(عج).
خطیب جمعه ضمن تشکر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اخیراً سپاه پاسداران چنان سیلی ای به اینان زد که ان شاءا... تا ابد نمی توانند سر بلند کنند. قضیه موشک زدن سپاه به مقر داعشیها فقط این نبود که عده ای داعشی به هلاکت برسند و مقرشان نابود شود. مهمتر از اینها بُعد سیاسی قضیه است. اینکه اسرائیل هم باور کرد که در تیررس موشکهای جمهوری اسلامی هستند.
وی هشدار داد: حامیان اینان، آمریکا، آل سعود و آل خلیفه چشمانشان را باز کنند و حواسشان باشد که جمهوری اسلامی نسبت به امنیتش و آرمانهایش کوتاه نمی اید و هر نقطه ای را صلاح بداند مورد هدف قرار می دهد و از هیچ کسی نه می ترسد نه اجازه می گیرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار داشت: آن زمان که جمهوری اسلامی ایران ابتدای کار بود و چنین قدرتی نداشت، با وجود تمامی فشارها، سیلی سختی به صدام و حامیانش زد. امروز که کشورمان مقتدرتر، بیدارتر، هوشیارتر و با تجهیزات بیشتر هست، مطمئناً اجازه نخواهند داد نگاه چپ هم بیندازید.
خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب نیز گفت: زاینده رود کم آب شده و سطح آب چاه های زیرزمینی بسیار پایین رفته است و دارد خشک می شود. هم دعا می کنیم خداوند به برکت ماه رمضان جبران گذشته را بکند و سرزمینمان را سیراب سازد هم ان شا الله صرفه جویی درحدامکان را فراموش نکنیم.
امام جمعه شهرمان در پایان با تاکید بر اینکه سعی کنیم دستاوردهای ماه مبارک رمضان را حفظ نماییم، گفت: پس از ماه رمضان دیگر بین اعضای خانواده اختلافی وجود نداشته باشد. دلهای مردم با هم مهربان باشد و نزاع نباشد. به فقرا و نیازمندان رسیدگی کنیم. انس با قرآن را رها نکنیم. نماز اول وقت و جمعه و جماعت را ترک نکنیم. انس به عبادت و دعا را حفظ کنیم تا بتواند در زندگیمان کارساز باشد. مراسمات عروسی اصلاح شده و در چارچوب اسلام باشد. در کل تقوای اجتماعی، تقوای خانوادگی و تقوای فردی را حفظ کنیم.

گفتنی است اقشار مختلف مردم خمینی شهر هماهنگ با سایر مسلمانان جهان با شرکت در راهپیمایی روز قدس بر صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان رنگی از حماسه زدند. مردم با شعارهای کوبنده مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا جنایات مستکبران را محکوم کرده و مشت محکمی بر دهان آنها کوبیدند. 

آرزو دارم مادرم خوب بشود
در ضیافت افطاری 100 کودک و نوجوان یتیم مطرح شد:
آرزو دارم مادرم خوب بشود

100 کودک و نوجوان یتیم به همراه مادرانشان در ضیافت افطاری همراه با جنگ شادی شرکت کردند. رییس کمیته امداد شهرستان ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در این ضیافت که با همکاری کمیته امداد و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری در باغ بانوان برگزار شد، تعدادی از حامیان طرح های "اکرام ایتام" و "محسنین"، تعدادای از اعضای شوراهای چهارم و پنجم شهرهای خمینی شهر و درچه و همچنین مسئولان ادارات شهرستان نیز حضور داشتند و تعداد میهمانان در مجموع 250 نفر بود.
قصری ادامه داد: در این مراسم بچه ها آرزوهای خود را به صورت مکتوب تحویل دست اندرکاران دادند تا خیّران در روزهای آینده به این آرزوها جامه عمل بپوشانند.
داشتن رایانه، کفش اسکیت، دوچرخه و ... تعدادی از آرزوهای این کودکان بود که در این مراسم قرائت شد. یکی از کودکان نیز در آرزویی متفاوت خواستار شفای مادر سرطانی اش شده بود تا مبادا نعمت مادر را نیز همچون نعمت پدر از دست بدهد.
اهدای کالابرگ خرید 100 هزار تومانی از جانب سازمان رفاهی تفریحی به خانواده های ایتام از دیگر بخش های این برنامه بود.در پایان نیز مدعوین با سرویس هایی که کمیته امداد در نظر گرفته بود به منازل خویش بازگشتند.

دیدار منتخبین شورای پنجم شهر خمینی شهر با سرپرست فرمانداری
دیدار منتخبین شورای پنجم شهر خمینی شهر با سرپرست فرمانداری

منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر خمینی شهر با مهندس مجتبی راعی دیدار نمودند.

در این دیدار سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر از حضورحداکثری مردم در انتخابات تشکر کرد و اظهار نمود: پیروز واقعی انتخابات مردم عزیزمان هستند که با حضور گسترده خود در پای صندوق ها برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام و شهرستان رقم زدند.
وی ابراز امیدواری کرد با اتحاد وهمدلی که بین منتخبین وجود دارد بتوانند در جهت پشرفت و آبادانی شهر وپیشبرد طرح های عمرانی شهر تلاش و رضایت مندی مردم را بدست آورند.

اعتبار 11 میلیارد و 500 میلیون تومانی تملک دارایی
در کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح شد:
اعتبار 11 میلیارد و 500 میلیون تومانی تملک دارایی

کمیته برنامه ریزی شهرستان خمینی شهر با حضور نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و نمایندگان دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری تشکیل شد.

افزایش 17 درصدی اعتبارات تملک دارایی شهرستان
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سرپرست فرمانداری شهرستان در این جلسه گفت: در سال 95 اعتبارات تملک و دارایی شهرستان 9 میلیارد و 826 میلیون تومان برای تامین بودجه 91 طرح در نظر گرفته شد. میزان تخصیص اعتبار به صورت میانگین 45 درصد بوده است. همچنین اعتبارات قانون توسعه متوازن حدود 8 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که متاسفانه هیچ مبلغی از این اعتبارات تخصیص نیافت.
مجتبی راعی افزود: در سال جاری اعتبارات تملک و دارایی ها 11 میلیارد و 500 میلیون تومان پیش بینی و از محل قانون توسعه متوازن 16 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. بنابراین سرجمع اعتبارات پیش بینی شده برای سال جاری بالغ بر 28 میلیارد تومان است.
وی با اشاره به تشکیل جلسات متعدد با نمایندگان دستگاه ها در خصوص تعیین اولویت طرح ها، بیان داشت: امسال دستگاه های جدیدی برای استفاده از اعتبارات اضافه شده اند. نیازهای شهرستان هم زیاد است و بالغ بر 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این طرح های تعریف شده به سرانجام برسد.
راعی با تاکید بر واگذاری برخی از طرح ها به بخش خصوصی در صورت امکان، افزود: همچنین در سال جاری می توانیم برای برخی طرح ها تسهیلاتی در نظر بگیریم که یارانه آن ها از محل همین اعتبارات تخصیص یابد. برای این گونه موارد 20 درصد از اعتبارات پیش بینی شده است.

 

بابت مشکلات پیش آمده در تخصیص اعتبار شرمنده ایم
نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز ضمن اشاره به این که اولویت با طرح های نیمه تمام است، افزود: طرح جدیدی نباید شروع بشود و اگر هم شد باید دو ساله تمام شود. یعنی سال اول برآورد شما باید حداقل نصف اعتبار طرح باشد.
صادقی لاریمی همچنین گفت: باید طرح هایی انتخاب شود که پیشرفت فیزیکی بالاتری داشته باشد و زودتر به بهره برداری برسد. اگر دستگاه ها مثلا ده طرح دارند، همه را با هم آغاز نکنند و به اولویت دارها بپردازند تا از اتلاف منابع جلوگیری شود.
وی ضمن ابراز شرمندگی در رابطه با مشکلات پیش آمده در زمینه تخصیص اعتبار، اضافه کرد: ما مجری قانون هستیم. مجلس اعتباری تصویب می کند و ما مکلف به اجرای آن هستیم. البته دستگاه هایی که موافقت نامه مبادله کردند و اعتبار به آن ها تخصیص نیافته است، نگران نباشند چون این اعتبارات دین دولت محسوب می شود و علاوه بر آن افزایش دریافت ها را هم دریافت می کنند. هر چند مبالغی به شهرداری ها پرداخت شده است.
صادقی گفت: ما در پی تقویت بودجه های اعتباری در نقاطی از شهرستان که ظرفیت توسعه و امکان اشتغالزایی و درآمدزایی بیشتری دارد، هستیم.

 

طرح های مورد تاکید نماینده
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه حضور نداشت ولی طرح های مورد تاکید وی در جلسه قرائت شد که سالن مدیریت بحران شهدای خوزان، گلخانه کرتمان، مجموعه ورزشی ذوالفقار آدریان، سالن ورزش باستانی فروشان، کتابخانه آیت الله سید جعفر میردامادی خوزان، اورژانس دوم درچه، بدهی آموزش و پرورش به تامین اجتماعی و اوقاف از مهمترین این طرح ها بودند.

شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان تشکیل جلسه داد
شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان تشکیل جلسه داد

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان خمینی شهر با حضور سرپرست فرمانداری،مدیرآموزش وپرورش،مدیرنهضت سوادآموزی ودیگراعضاء درسالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
مهندس راعی رئیس شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان با اشاره به جایگاه علم و سواد آموزی در دین مبین اسلام از همه رؤسای دستگاه های اجرایی خواست در این خصوص تلاش نموده و با شورا کمال همکاری و همراهی را داشته باشند.
وی با بیان اینکه وجود بیسواد ، شایسته یک جامعه مسلمان انقلابی نیست ، اظهار داشت : باید با تمام توان در راه ریشه کنی معضل بیسوادی که ریشه بسیاری از مشکلات است، بسیج شویم .
راعی همچنین همکاری و بکارگیری ظرفیتهای اداری همه دستگاههای شهرستان را در اجرای برنامه ریشه کنی بی سوادی درسطح شهرستان خواستار شد.
در ادامه بدیهی مدیر اداره آموزش و پرورش و دبیر این شورا ضمن ارائه گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته در این شورا جهت شناسایی و جذب افراد بیسواد، پیشنهاد نمود هر اداره و دستگاه اجرایی شهرستان ضمن شناسایی وترغیب افراد بی سواد از جامعه هدف خود، زمینه را برای محو بی سوادی در سطح شهرستان فراهم نمایند.
در ادامه هر یک از اعضا با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه سواد آموزی، مشکلات و مسائل موجود را بیان نمودند و جهت رفع این موانع و مشکلات تصمیم گیری شد.

گرفتن پول در مدارس ممنوع است اما...
در شورای آموزش و پرورش شهرستان مطرح شد:
گرفتن پول در مدارس ممنوع است اما...

پول گرفتن یا نگرفتن مدارس از اولیای دانش آموزان مخصوصا هنگام ثبت نام از جمله سخنان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر بود که در شورای این اداره مطرح شد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان در شورای این اداره اظهار داشت: بزرگترین مشکل مدیران مدارس اخذ پول از اولیاست. گرفتن پول در مدارس ممنوع است اما اگر پول نگیرند مدارس به هیچ وجه اداره نمی شود.؛ تامین آب، برق، گاز، تلفن، تعمیرات و... نیازمند بودجه است و از آنجا که به مدارس سرانه ای تعلق نمی گیرد، اگر از مردم کمک گرفته نشود مدرسه اداره نمی گردد.


محمود بدیهی ادامه داد: البته توصیه کرده ایم مدیران با زبان نرم و لیّن از اولیا درخواست هزینه کنند. به کسی که واقعا نمی خواهد پول بدهد یا توانایی ندارد، فشار نیاورند. از بعضی دانش آموزان نه تنها پولی گرفته نمی شود بلکه پول کتاب و دفترش هم پرداخته می شود.


مدیریت آموزش و پرورش شهرستان توضیح داد: برخلاف تصور مردم که گمان می کنند سه ماه تابستان آموزش و پرورش تعطیل است، باید گفت: اتفاقا پرکارترین و نفس¬گیرترین فصل کاری این اداره تابستان است. وی در همین رابطه به اجرای پروژه مهر اشاره کرد که بزرگترین پروژه رقابتی بین 41 منطقه و نواحی استان است که هر سال سه ماه تابستان نفس همکاران اداری را می گیرد و مدیریت شهرستان در این زمینه جایگاه عالی دارد.


بدیهی جمعیت دانش آموزان شهرستان خمینی شهر را 53 هزار نفر عنوان کرد و گفت: همه نهادها خصوصا شهرداری ها باید هر گونه که در توان دارند به اداره مدارس کمک کنند.


در ادامه جلسه معاونت آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش گفت: علیرغم اینکه یکی از اهداف وزارت آموزش و پرورش در چند ساله اخیر یک نوبته کردن مدارس می باشد اما جمعیت بالای دانش آموزان ما را مجبور به دو نوبته کردن برخی مدارس می کند.


وی همچنین اجرای طرح "مدارس حامی" را که از سه سال پیش تا کنون به اجرا درآمده راهکاری برای جبران کمبود معلم دانست.
معاونت پرورش اداره آموزش و پرورش نیز درمورد فرم مدارس گفت: موضوع فرم مدارس را از یک ماه پیش و قبل از صدور بخشنامه از اداره کل شروع کردیم و تاکنون با تولیدی های لباس سه جلسه برگزار کرده ایم.

 

علیرضا توکلی ادامه داد: پس از بررسی و بازدید، 16 تولیدی مجوزدار بومی برای دوخت فرم مدارس انتخاب شدند. وی تاکید کرد که بازدیدها از تولیدی ها ادامه دارد. وی همچنین گفت: یکی از شروط کار ما این بود که خیاز حتما باید از پارچه ایرانی استفاده کند.

 

لازم به ذکر است شورای آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر 30 خردادماه به ریاست راعی سرپرست فرمانداری شهرستان در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

صفحه 1 از 495