امروزشنبه, 06 خرداد 1396-- Saturday May 27 2017

ساعت 12:45:25

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:20:06

گلزار شهدا غبار روبی وعطرافشانی شد
گلزار شهدا غبار روبی وعطرافشانی شد

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر،گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد(ع) شهرستان خمینی شهر با حضورمسولین شهرستان وشهرخمینی شهر غبار روبی شد .به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم حاضران با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام نموده و بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی شهداء و امام راحل (ره) تجدید پیمان و بر حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کردند.

همگام باخیریه بقیه اله الاعظم(عج)
همگام باخیریه بقیه اله الاعظم(عج)

انجمن بقیه اله الاعظم در سال ۷۵ با هدف حمایت از بیماران کلیوی تاسیس شد. و سال ۷۷ با اهداء ۵ دستگاه دیالیز و ساخت مرکز دیالیز در ضلع شمالی حیاط بیمارستان ساعی مشغول فعالیت شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در حال حاضربیش از ۱۸۰۰ بیمار نیازمند در انجمن بقیه اله پرونده دارند و از حمایت مادی و معنوی انجمن برخوردارمی باشند.
براساس این گزارش انجمن مذکورهمه ماهه حدود هشتاد میلیون تومان کمک هزینه دارد و سی میلیون تومان کمک هزینه پیوند کلیه (برای پیوند دو کلیه) به بیماران پرداخت میکند.گفتنی است انجمن بقیه اله الاعظم در تازه ترین اقدام خود ، اقدام به راه اندازی
گروه و کانال تلگرام با ترویج فرهنگ سلامت و بهداشت در جامعه، معرفی بیشتر انجمن به مردم شهرستان خمینی شهر ، اطلاع رسانی از اخبار خیرین و حمایت بیشتر از بیماران نیازمند با نشانی
https://t.me/baghiyatollah_orgکرده است.

فاطمه و اشک هایش
فاطمه و اشک هایش

"به نام خدایی که در کوچک ترین سنگ ها جای دارد

                                                            و نیز وسعت آرام دریاست"

 


اگر تا به حال دست افتاده ای را نگرفته ای، اگر تا به امروز آنهایی را که زیر چرخ این دنیا له می شوند نادیده گرفته ای، اگر عادت کرده ای به کارهای روزمره و تکراری، همین حالا وقت یک تغییر بزرگ است، وقت یک شروع، وقت قدم گذاشتن در مسیر یک "اولین"


فاطمه 15 سال بیشتر ندارد اما کلیه هایش را از دست داده است و طی مسیر گهگاه ناهموار این زندگی، بدون پشتوانه یک بدن سالم امکان پذیر نیست مخصوصا که فاطمه نمی تواند روی کمک پدرش هم چندان حسابی باز کند چراکه دیابت چشم های پدر را گرفته و مدتهاست مجبورش کرده تنها روی یک پایش بایستد. حالا فاطمه که خود با این تن رنجور باید عصای پدر باشد برای رهایی از این رنج بی پایان چشم به یاری تو دارد.


تو که می دانم خود در مسیر زندگی مدام با دست اندازها دست به گریبانی اما به قدر خرید یک بطری آب معدنی حتی دست فاطمه ای را که در ابتدای این مسیر پر پیچ و خم است بگیر و هرگز کوچکی قدمی که در این راه برمی داری شرمنده ات نکند.


اگر هر کدام از ما از خرید تنها یک بستنی بگذریم آن وقت دریایی از عشق و محبت خواهیم گسترد که طراوت نسیمش فاطمه و فاطمه ها را در نشاط و شادابی فروخواهد برد.


به کوچکی کمکی که می کنی فکر نکن به فاطمه فکر کن و چشمان معصومی که به دست توست و دست به کار شو.

 

€Â¢ مسوولان خیریه بقیت اله الاعظم (ویژه حمایت از بیماران کلیوی، سرطانی و صعب العلاج) طبق برنامه ای مدون به عیادت تک تک مددجویان خود می روند تا علاوه بر دلجویی از آنها از نزدیک با آلام و رنج های بیماران و خانواده هایشان آشنا شوند. مطلبی که در بالا خواندید روایت یکی از این عیادت هاست. گفتنی است این خیریه قریب به 2 هزار بیمار را تحت پوشش خود دارد.


€Â¢ اسامی مندرج در متن مستعار است اما روایت واقعی است و در شهر ما رخ داده است.

 

€Â¢ مردم خیراندیش و نوعدوست خمینی شهر می توانند کمک های خود را به حساب های خیریه بقیت اله الاعظم (عج) به نشانی زیر واریز نمایند:


شماره حساب بانک ملی: 0105290073006
شماره ملی کارت: 6037991199520606

آ مثل آتشنشان، میم مثل معدنچی
آ مثل آتشنشان، میم مثل معدنچی

جشن الفبای کلاس اول 2 در دبستان دخترانه شهید چمران محله جوی آباد امسال نیز با حال و هوایی متفاوت برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، معلم این کلاس با پرداختن به دو حادثه بزرگ و عبرت آموزی که در چند ماهه اخیر در کشور به وقوع پیوست یعنی آتش سوزی در ساختمان پلاسکو و انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت و زنده کردن یاد قربانیان این حوادث، سعی کرد به دانش آموزانش علاوه بر الفبای فارسی الفبای انسانیت نیز بیاموزد. الهه میرعنایت با دعوت از یک آتشنشان به این جشن کوچک یاد و خاطره آتشنشان های فداکاری که برای نجات جان دیگران از جان خود گذشتند را تا همیشه در قلب بچه ها زنده نگه داشت.

م مثل معدن چی شعار دیگری بود که بچه ها با تکرار آن تلاش های شبانه روزی کارگران معدن را ارج نهادند و در غم معدنچیانی که در اعماق زمین مدفون شدند، در سوگ فرورفتند.

گفتنی است این معلم، سال گذشته نیز جشن الفبای دانش آموزانش را با یاد و خاطره یکی از شهدای مدافع حرم محله جوی آباد عجین کرد و تاج قهرمانی را بر سر فاطمه کاظمی فرزند این شهید گذاشت.

متن لوح یادبود جشن الفبای سال 1396

به نام خدای دانا
جشن الفبای آ مثل آتش نشان م مثل معدنچی
خُدایا از تو سپاس گُزاریم که امسال ما را یاری کردی تا خواندن و نوشتن را بیاموزیم و 32 دوست زیبای الفبا داشته باشیم. ما امسال در کلاس اوّل دو 32 دانش آموز بودیم و 32 حَرف الفبا هم یاد گرفتیم. الفبای زیبایی که هر کدام از آنها ما را به یاد انسان های شریف و زحمت کشی می اندازد که از آن ها خاطره داریم.
آ مثلِ آتش نشان که خاطره ی آتش نشان های فداکار را به یادمان می آورد که چگونه از جان خود گذشتند تا مردم زنده بمانند. م مثل معدنچی، معدن چیانِ زحمت کش و مظلومی که با نَهایتِ رنج و سختی کار کردند و در اثر حادثه ای تلخ در معدن جانشان را از دست دادند و مانند سنگ های قیمتی و با ارزش در دل معدن جا گرفتند و جشن الفبای ما به نام آنها جشن الفبای آ مثل آتش نشان، م مثل معدنچی نام گرفت.
پ مثلِ پرستار که برای یاری رساندن به بیماران بی قرار است و سر از پا نمی شناسد.

ک مثل کارگر که همیشه باید قدردان او باشیم.

ر مثل رفتگر که تمیزی محلّه و شهرمان را مدیون آن ها هستیم و باید به دستانِ آن ها بوسه بزنیم.

د مثل دانش آموز که برای یادگیریِ بهتر تلاش می کند.

م مثل معلّم که چون شمعی می سوزد تا انسان هایی خوب تربیت کند.

و حرف های الفبای دیگری که پ مثل پلیس، پزشک

چ مثل چوپان ک مثل کشاورز د مثل دامدار ق مثل قالیباف ن مثل نجّار، نقّاش
ع مثل عکّاس خ مثل خیّاط س مثل سفالگر ش مثل شهردار اِ مثل اِمدادگر
ر مثل روزنامه نگار ب مثل بنّا و ... را می سازد.

خدایا ما این دوستان اَلفبایی خود را دوست داریم و باز هم تو را برای با سواد شدن خودمان شکر می کنیم و از پدر و مادر عزیزمان که در این راه همراه ما بودند تشکّر می کنیم و امیدواریم سالم و سلامت باشند.

دانش آموزان کلاس اول 2 دبستان شهید چمران جوی آباد( شهرستان خمینی شهر) اردیبهشت 1396
الهه میرعنایت معلم کلاس اول

منتخبان مردم در شورای شهرها و روستاهای شهرستان خمینی شهر
منتخبان مردم در شورای شهرها و روستاهای شهرستان خمینی شهر

اسامی منتخبان مردم در شورای شهرهای درچه، کوشک و اصغرآباد و روستاهای قلعه امیریه و تیرانچی اعلام شد:
منتخبین شورای شهر درچه

1- اکبر جزینی درچه، 4583 رأی

2- رسول ابراهیمی درچه، 4489 رأی

3- مهدی ابراهیمی درچه، 4271 رأی

4- بهرام امینی ولاشانی، 3524 رأی

5- کبری محمدی، 3503 رأی

منتخبین شورای شهر کوشک

1- محمدباقر جلالی، 3276 رأی

2- رمضانعلی فرهادی کوشکی، 2168 رأی

3- احمد مهرابی، 1920 رأی

4- محمدرضا فرهادی کوشکی، 1277 رأی

5- محسن فرهادی کوشکی، 1240 رأی

منتخبین شورای شهر اصغرآباد

1- محمد ملکی، 1795 رأی

2- اسماعیل جاری، 1091 رأی

3- خدیجه مهرجو، 1004 رأی

4- مریم جعفری دهنوی، 947 رأی

5- محمدمهدی براتی کهریزسنگی، 916 رأی

 منتخبین شورای روستای قلعه امیریه

1- مهدی منصوری، 384 رأی

2- مصطفی منصوری، 303 رأی

3- محمدحسین رضایی آدریانی، 296 رأی

4- حسن هاشمیان آدریانی، 262 رأی

5- محمد منصوری امیریه، 253 رأی


منتخبین شورای روستای تیرانچی

1- محمدباقر سلطانی، 932 رأی

2- محسن سلطانی تیرانچی، 602 رأی

3- مرتضی سلطانی تیرانچی، 480 رأی

4- باقر سلطانی تیرانچی، 469 رأی

5- لطف€الله سلطانیان تیرانچی، 420 رأی

منم اندازه انگشت خودم / فکر آینده این وطن باشم
قعطه نوبت ماست به خوانددگی نوجوان خمینی شهری از شبکه دو پخش شد؛
منم اندازه انگشت خودم / فکر آینده این وطن باشم

قطعه "نوبت ماست" به خوانندگی محمدحسین رضایی دو بار از شبکه دو پخش شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این اثر که محتوایش به رای اولی ها برمی گردد اینگونه آغاز می شود: حالا وقتش شده که منم بیام/ یکی از این همه مرد و زن باشم/ منم اندازه انگشت خودم / فکر آینده این وطن باشم.

حاجیان مجری طرح این قطعه با بیان اینکه این اثر به سفارش سازمان رفاهی تفریحی شهرداری اصفهان تولید شده، است گفت: شبکه های اصفهان و امید نیز روز قبل از انتخابات به پخش آن پرداختند.

گفتنی است پدر «علی ابوطعام» شهید لبنانی مدافع حرم چندی پیش پیراهن فرزند شهیدش را به محمدحسین رضایی به خاطر اجرای سرود «هم قسم» با موضوع شهدای مدافع حرم اهدا کرد. رضایی این نماهنگ را که محصول همکاری کانون فرهنگی هنری سیدالشهدا(ع) خمینی شهر و معاونت فرهنگی سپاه خمینی شهر بود، شامگاه 17 شهریور1395 در برنامه تلویزیونی ثریا از شبکه اول رونمایی کرد. وی اسفندماه 1395 زمانی که به آیین اختتامیه جشنواره عمار در شهرکرد دعوت شده بود، توفیق یافت این هدیه معنوی را که پدر شهید از طریق یکی از هنرمندان جشنواره عمار برای وی ارسال کرده بود، دریافت کند.

رضایی پس از این ماجرا در تماسی تلفنی با پدر و مادر این شهید از آنها به خاطر اهدای این هدیه گرانبها تشکر کرد و خواستار دعای آنها برای ماندنش در مسیر شهدا شد.

چندی پیش نیز آهنگ «مرگ بر آمریکا»ی وی که در راهپیمایی 22 بهمن 1395 به صورت زنده در میان مردم تهران برگزار شد در لیست آهنگ های پیشواز ایرانسل قرار گرفت.

دکتر حسن روحانی دوازدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران
دکتر حسن روحانی دوازدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران

کسب اکثریت آرا توسط دکتر حسن روحانی وانتخاب وی به عنوان دوزادهمین رییس جمهوری ایران توسط وزیر کشور دراخبار ساعت 2 بعداز ظهر امروز رسما اعلام شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین وی توانست با حدود 24 میلیون رای بار دیگر رییس جمهوری ایران شود. دکتر حسن روحانی در شهرستان خمینی شهر هم اکثریت آرا را به دست آورد .گرچه اعلامیه رسمی توسط فرمانداری خمینی شهر در این مورد صادر نشده ولی براساس اطلاعات منتشره میزان مشارکت خمینی شهری ها در این انتخابات حدود 65 درصد می باشد.

حضور پرشور و کم سابقه خمینی شهری ها در انتخابات 96
حضور پرشور و کم سابقه خمینی شهری ها در انتخابات 96

مردم شهرستان خمینی شهراز اولین ساعات بامداد دیروز پای 169 شعبه اخذ رأی حاضر شدند. به گزارش خبرنگاران فرصت از شعب رای گیری از همان اوایل صبح عزم مردم برای تعیین سرنوشت خودمشهود بود به شکلی که صف های در درون حوزه ها شکل گرفته بود که البته این تراکم جمعیت در ساعات پایانی رای گیری بیشتر بود.

مجتبی راعی در گفت وگو با خبرنگار فارس در خمینی شهر با بیان اینکه 264 داوطلب برای حضور در عرصه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر ثبت نام کردند و نسبت به دوره های گذشته 65 درصد افزایش داشت، اظهار کرد: در این دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر 188 نامزد برای کسب 34کرسی شورا رقابت دارند که در خمینی شهر 9نفر و در درچه، کوشک، اصغرآباد و روستاهای قلعه امیریه و تیرانچی هر کدام 5 نفر توسط مردم انتخاب می شوند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات در شهرستان خمینی شهر بر اساس پیش بینی های انجام شده در 169 شعبه اخذ رأی همزمان با سراسر کشور آغاز شد، افزود: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در 164 شعبه اخذ رأی ثابت و 5 شعبه سیار در 4 شهر خمینی شهر، درچه، کوشک، اصغرآباد و 2 روستای تیرانچی و قلعه امیریه برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر ابراز کرد: انتخابات شورای اسلامی در شهر خمینی شهر به صورت مکانیزه برگزار شده و با همه مشکلات و بی تجربه بودن در بخش برگزاری انتخابات به شکل الکترونیک مشکل خاصی گزارش نشد و شاهد مشارکت چشمگیر مردم در این انتخابات بودیم.

وی با بیان اینکه در هر شعبه اخذ رأی 2 تا 5 صندوق بسته به تراکم جمعیت و آمار شعب در انتخابات گذشته پیش بینی شد، اضافه کرد: شمارش آرای انتخابات شورای شهر در خمینی شهر سریع تر انجام شده و با توجه به الکترونیکی بودن نیازی به شمارش دستی نیست اما امکان شمارش دستی نیز وجود دارد.

راعی خاطرنشان کرد: آموزش عمومی انتخابات الکترونیک به مردم داده شده بود و در فضای مجازی نیز جهت آشنایی کلیپ هایی منتشر شد تا رأی دهندگان امنیت کامل را در خصوص آرای خود داشته باشند.

وی خبر داد: در شهرستان خمینی شهر کمبود تعرفه در شعب گزارش نشده و بر اساس تعداد واجدین، سوابق و شرایط شعب در گذشته 20 درصد بیش از اندازه در شعبه های اخذ رأی برگ تعرفه در اختیار گذاشته شده است. سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار و سرشماری سال 95 جمعیت شهرستان خمینی شهر 319 هزار و 727 نفر اعلام شده، تصریح کرد: در شهرستان خمینی شهر 217 هزار و 915 نفر واجد شرایط رأی دادن بودند.

گفتنی است نتایج انتخابات شورای شهر خمینی شهر به طور غیر رسمی در برخی شبکه ها وسایت هاانتشار یافته ولی تاکنون اطلاعیه رسمی در این مورد از سوی فرمانداری انتشار نیافته است ولی این نتایج برای شورای شهر خمینی شهر نشان می دهد که مردم خواستارتوسعه عمرانی وفرهنگی وسیاسی شهرهستندواز نمایندگان خوددر شوراانتظارعمران وآبادی شهر رادارند.

صفحه 1 از 489