امروزپنجشنبه, 02 شهريور 1396-- Thursday Aug 24 2017

ساعت 09:58:49

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 07:07:31

وقفی برای توسعه دارالقرآن کوشک
وقفی برای توسعه دارالقرآن کوشک

یک باب منزل مسکونی برای توسعه بیت المهدی دارالقرآن شهر کوشک وقف شد. به گزارش فرصت آنلاین، رئیس اداره اوقاف خمینی شهر با اعلام این خبر گفت: محمد فاضل کوشکی با مراجعه به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یک باب منزل مسکونی را برای توسعه و گسترش بیت المهدی دارالقرآن شهر کوشک وقف کرد. حجت الاسلام و المسلمین مهدی قربانی افزود: این منزل مسکونی110مترمربعی در مجاورت بیت المهدی واقع و ارزش آن بالغ بر 110 میلیون تومان می باشد. وی ادامه داد: این واقف پیش از این منزل مسکونی خود را برای راه اندازی دارالقرآن کوشک به نام بیت المهدی وقف کرده است و امسال برای توسعه آن ملک مجاور راخریداری و وقف نمود. گفتنی است طی سال جاری در شهرستان خمینی شهر پنج وقف جدید به ثبت رسیده است.

کار شوراهای شهر و روستا ی دور پنجم آغاز شد / هیات رییسه شوراها انتخاب شدند
کار شوراهای شهر و روستا ی دور پنجم آغاز شد / هیات رییسه شوراها انتخاب شدند

مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شوراهای شهر و روستای شهرستان خمینی شهر برگزارشد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین صبح امروز چهارشنبه اول شهریور طی مراسمی با شرکت اعضای شوراهای شهرهای خمینی شهر، درچه، کوشک و اصغرآباد و روستاهای تیرانچی و قلعه امیریه در فرمانداری مراسم تحلیف انجام شد. در این مراسم پس از ادای سوگند اعضای شوراهای شهر و روستا در جلسات جداگانه ای برای مشخص شدن هیات رییسه خود تشکیل جلسه دادند.

بر اساس این گزارش در جلسه شورای شهر خمینی شهر عبدالله کیانی به عنوان رییس شورای شهر خمینی شهر برگزیده شد و حسین غفوری نایب رییس شد. منیژه مردانی و عبدالرضا عباسی نیز به ترتیب به عنوان خزانه دار و منشی انتخاب شدند.

همچنین مهدی ابراهیمی به عنوان رییس، اکبر جزینی نایب رییس، بهرام امینی منشی و رقیه محمدی به عنوان خزانه دار شورای شهر درچه انتخاب شدند.

اسامی هیات رییسه سایر شوراها متعاقبا اعلام خواهد شد.

فاطمه می گوید: بابا برمی گردد
روایتی از دلدادگی چهار بانو؛
فاطمه می گوید: بابا برمی گردد

11 ماه رمضان/ حماء:
چیزی به افطار نمانده است اما نه خورشید دل رفتن دارد و نه ماه دل برنیامدن. زمان گویی در نقطه ای میان شب و روز متوقف مانده. عکس چشم های بی تاب جواد در آیینه ماه و خورشید نشسته است و لبان تبدارش آرام تکان
می خورد. آب های قمقمه چنان بی تاب رسیدن به این لب هاست که با اصابت گلوله به یکباره بالا می رود و چون ابر باران زا بر زمین تفتیده حماء می بارد غافل از اینکه فرشته ها در آن سوی آسمان ها برای جواد سفره افطار گسترده اند.
روح جواد پرمی کشد، خورشید می رود و ماه تا سپیده صبح با پیکر خونین او عکس یادگاری می گیرد.

 

تلگرامی که دیگر باز نمی شود
11 ماه رمضان/ درچه:
یکبار دیگر قبل از بیرون رفتن از خانه تلگرامش را باز می کند. پیامکی که بعدازظهر برای جواد فرستاده هنوز تیک نخورده است. جواد ظهر تماس گرفته و با پدر حرف زده و گفته به مادر بگو شب تماس می گیرم. نوای گرم قرآن در کوه سفید پیچیده است. گوش های مادر با کلام خداست اما چشم هایش خیره به صفحه گوشی. جواد قرار است زنگ بزند.
مناجات عارفانه ای که هر شب در فضای کوه سپید می پیچد امشب انگار حال و هوایی دیگر دارد که دل این مادر را اینگونه زیر و رو کرده است. چشم هایش مثل ابرهایی باران زا بر گونه ها باریدن می گیرد و آغوش بی تابش تشنه عطر تن تبدار فرزند است.
حرف های جواد توی گوشش زنگ می زند: "نگران من نباشید، اینجا خبری نیست ما راحت نشسته ایم به گفت و شنود"
پس چرا تلگرامش را باز نکرده؟ چرا تماس نمی گیرد؟
ظهر که از مسجد برمی گشت همه چیز غیرعادی بود. شوهر و برادر و برادر شوهرش راه و نیم راه ایستاده بودند. دختر و دامادش در خانه انتظارش را می کشیدند و جواد هنوز تلگرامش را باز نکرده بود...

 

هر که دلآرام دید از دلش آرام رفت
11ماه رمضان/ درچه:
ظهر با جواد حرف زده است و او مثل همیشه دلداری اش داده: "اینجا خبری نیست، همه چیز آرام است." اما او اینبار با حرف هایش آرام نشده است. تا شب چشمش به صفحه گوشی است اما خبری از همسرش نمی شود. فردا صبح دل بی قرارش را برمی دارد و می رود پیش خواهرش شاید آرام بگیرد اما تا از دلآرام خبری نیاید آرامشی در کار نیست.
برمی گردد. تنهایی خانه فرصت خوبی است تا دلتنگی هایش را فریاد بزند. چفیه ای که جواد به ضریح حضرت زینب (س) متبرک کرده و برایش آورده تنها یادگاریست که عطر او را در فضای خانه می پراکند.
زنگ در خانه به صدا در می آید، دایی آمده و خبر آورده که جواد مجروح شده است. او اما باور نمی کند.
- هر وقت مجروح میشه فورا زنگ میزنه، پس چرا زنگ نزده؟
- به هوش که بیاد زنگ میزنه حتما
همه حرف از شهادت می زنند و مبارکی اش اما او نمی فهمد که معنی این حرفها چیست؟ شک نداشت که کار همسرش ختم به شهادت می شود اما نه به این زودی ها...

 

حال همه ما خوب است اما تو باور نکن
11 ماه رمضان/ درچه:
اینجا یک دل دیگر هم آشوب است اما نمی داند چرا؟ اصلا فکرش را هم نمی کند که این بی تابی به داداش جواد ربط پیدا کند. او همیشه پشت تلفن می خندد و آرام است و خبر از آرامش آنجا می دهد. خواهر این بی تابی را با شوهرش در میان می گذارد و او هم خبر از آشوب درون خودش می دهد. دعای افتتاح را در کنار هم زمزمه
می کنند شاید این آشوب سایه شومش را بردارد و برود.
این ناآرامی اما هر لحظه بیشتر می شود و تا فرداظهر که از سر ناچاری زیر تیرباران داغ آفتاب راهی خانه مادر
می شود به اوج خودش می رسد. زانوانش بی تاب می شود. کسی خانه نیست. خانه هوهو می کند. مادر از راه
می رسد و بغض ها رخصت شکستن می یابند.

 

فاطمه می گوید: بابا برمی گردد
در و دیوار دینان درچه را با عکس های "جواد محمدی" شهید مفقود الجسد مدافع حرم آذین بسته اند. فاطمه پنج ساله همراه مادر خیره به عکس پدرش تمرین صبر می کند.
- فاطمه مامان، این عکس کیه؟
- عکس یه شهید
- اسمش چیه؟
- نمی دونم
مراسم ختم جواد با مراسم سالگرد شهید مهدی اسحاقیان مصادف شده است همو که جواد در گرمای روزهای تبدار تابستان پارسال با دهان روزه اجرای آیین خاکسپاری اش را به عهده گرفت.
فاطمه می گوید: بابا برمی گردد، این مراسم سالگرد شهید مهدی است که آورده اند خانه ما...
فاطمه می گوید: بابا برمی گردد، با هم بازی می کنیم، مسجد می رویم، خرید می کنیم...
فاطمه می گوید: بابا برمی گردد و دوباره خودش لقمه برایم می گیرد و دهانم می گذارد...
فاطمه می گوید...


پای میز مذاکره
جواد محمدی روز 11 خرداد وقتی 6 تا از روزه های ماه مبارک را گرفته بود راهی سوریه شد تا چهارمین ماموریتش را در جبهه اسلام راستین به انجام برساند. 6 روز از حضورش در سنگرهای خط مقدم گذشته بود که مهر پایان بر برگه ماموریتش زدند و او را روانه بهشت کردند. پیکر پاکش اما به دست مزدوران داعش افتاد تا افتخارنامه مفقودالجسدی نیز بر پرونده اش برگی دیگر بیفزاید.
مادر اما اینبار رضایت نداد. به قرار همه آن روزها که مثل دوتا دوست می نشستند و حرف می زدند، او را پای میز مذاکره نشاند و گفت: جواد! ما رضایت به رفتنت دادیم تا این توفیق را از تو سلب نکرده باشیم و حالا نوبت توست که کوتاه بیایی و دست کم جسمت را به ما برگردانی. ما رضایت به شهادتت دادیم اگرچه می دانستیم تا ابد در تب وتاب نبودنت خواهیم سوخت پس پیکرت را دیگر از ما دریغ نکن.
25 روز از شهادتش گذشته بود که خبر آوردند پیکر پیدا شده است. 14 تیرماه تمام شهر که نه تمام ایران بر پیکر جواد نماز خواند و او در جوار امامزادگان رشیده و حمیده خاتون در خاک آرمید.
او که سال 1362 در سالروز ولادت امام رضا (ع) پا به این دنیا گذاشته بود سال 1396 در آستانه ولادت امام حسن (ع) شربت شهادت نوشید تا عنوان هفتمین شهید مدافع حرم شهر شهید پرور درچه را از آن خود کرده باشد.

شوراها سرمایه های اجتماعی این مملکت هستند
سرپرست فرمانداری در مراسم تقدیر از اعضای دوره چهارم شوراها:
شوراها سرمایه های اجتماعی این مملکت هستند

مراسم تقدیر از شوراهای شهر و روستای شهرستان خمینی شهر در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه خمینی شهر در این مراسم گفت: رائی که مسئولان از مردم می گیرند باید حجت داشته باشد. ما مسئولین کارمان خیلی سنگین است. این 4 سال ها تمام می شود و ما باید حسابرسی کنیم.


آیت ا... رحیمی افزود: من به سهم خودم از شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای شهر و روستا تشکر می کنم. اعضای شوراها پاک بودند. مردم از آن ها راضی بودند ولی ان شاء ا... خدا هم راضی باشد.


سرپرست فرمانداری شهرستان نیز با بیان این که شوراهای اسلامی از دستاوردهای این انقلاب است از تمامی تشکر کرد و گفت: علی رغم محدودیت هایی که وجود داشت، تلاش ها صورت گرفت و اقدامات ارزنده ای هم انجام شد.


مجتبی راعی افزود: باید از تجارب شوراهای چهارم در شورای جدید استفاده شود.
وی با اشاره به این که شوراها سرمایه های اجتماعی این مملکت هستند افزود: در اصل 100 قانون اساسی به پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... توسط شوراها اشاره شده است.


راعی با اشاره به تغییر 68 درصدی از اعضای شوراهای دور پنجم افزود: به غیر از شهر کوشک که اعضای شورای آن به صورت کامل عوض شده است در بقیه شهرها اعضایی از دور چهارم در دور پنجم نیز حضور دارند و تعامل بین اعضای قبلی و جدید نیز می تواند در طی راه کمک نماید.


وی همچنین تعداد جلسات برگزار شده توسط شوراهای شهرستان را دو هزار و 168 جلسه اعلام کرد که حاصل آن تعداد سه هزار و 846 مصوبه در زمینه های مختلف عمرانی، شهرسازی، اداری- مالی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده است. کمتر از 10 مصوبه در شهرستان به نتیجه نرسیده است.
در ادامه مراسم شهرداران و برخی روسای شوراها به بیان عملکرد خود در 4 سال گذشته پرداختند.


گفتنی است اعضای شورای شهر خمینی شهر از 13 نفر در دوره چهارم به 9 نفر در دوره پنجم کاهش یافته است. همچنین اعضای شورای شهر درچه از 7 به 5 نفر کاهش و اعضای شورای روستای قلعه امیریه از 3 به 5 نفر افزایش داشته است. در مجموع اعضای شوراهای شهر و روستای شهرستان از 38 نفر به 34 نفر رسیده است.

تغییر مدیریت در اداره ثبت احوال خمینی شهر
تغییر مدیریت در اداره ثبت احوال خمینی شهر

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با سفر به خمینی شهر در سالن فرمانداری سرپرست جدید ثبت احوال خمینی شهر را معرفی کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان، در این مراسم فلاح به عنوان سرپرست اداره ثبت احوال خمینی شهر منصوب و از خدمات امینی رییس سابق این اداره تقدیر شد.

 کشف 100 کیلو مواد افیونی
فرمانده انتظامی خبر داد:
کشف 100 کیلو مواد افیونی

فرمانده انتظامی شهرستان از کشف 100 کیلو گرم تریاک و دستگیری دو سوداگر مرگ خبر داد. به گزارش فرصت آنلاین، سرهنگ علی جعفری نژاد با اعلام خبر این کشف گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه دو قاچاقچی حرفه ای مواد افیونی، محموله ای را وارد شهر کرده اند و قصد توزیع آن را دارند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس مواد مخدر این شهرستان و استان قرار گرفت.


وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی یک تیم مجرب از ماموران به محل اعزام و در بازرسی از مخفیگاه قاچاقچیان مقدار 100 کیلو گرم تریاک کشف گردید.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این عملیات دو سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی برخورد با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی را در دستور کار خود قرار داده و هرگز اجازه جولان به آنان نخواهد داد.

اهالی جوی آباد مشکلات خود را با مسولین درمیان گذاشتند
اهالی جوی آباد مشکلات خود را با مسولین درمیان گذاشتند

دیدار مردمی وبررسی مشکلات منطقه جوی آباد خمینی شهر با حضور سرپرست فرمانداری ،شهردارخمینی شهر،شهردار منطقه ۳،رئیس شورای اسلامی شهر،فرمانده انتظامی، رئیس اداره اطلاعات،نماینده سپاه،نماینده شبکه بهداشت ودرمان،نماینده اداره بهزیستی و نمایندگان مردم محله جوی آباد در محل شهرداری منطقه ۳ شهرستان خمینی شهر برگزار گردید.به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این جلسه هر یک از ادارت مذکور گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های در دست اقدام ارائه ودر ادامه تعدادی از منتخبین منطقه اهم مشکلات و درخواست های خود را بیان نمودند.
راعی در این جلسه ضمن اشاره به فرهنگ عمیق اقوام گفت:مشارکت مردم در زمینه رفع مشکلات و کاهش آسیب ها بسیار تأثیرگزار است.
وی افزود:جهت کاهش مشکلات این منطقه چندین جلسه هماهنگی به منظور جذب اعتبارات و اجرای طرح های عمرانی وفرهنگی برگزار شده است ولی کمبود اعتبارات و نبود زمین دولتی در منطقه روند اجرای طرح ها و برنامه ها را به تأخیر می اندازد.

مسجدی که در آن کار فرهنگی صورت نگیرد "مرده" است
امام جمعه خمینی شهر:
مسجدی که در آن کار فرهنگی صورت نگیرد "مرده" است

روز جهانی مسجد و شهدای مدافع حرم دو مطلب مهمی بود که در آخرین نماز جمعه مرداد 1396 مطرح شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به 30 مرداد روز جهانی مسجد گفت: متأسفانه در بیشتر مساجد فقط نماز جماعت برپا می شود و تمام. نه برنامه ای برای جوانان، نه کانونی، نه کلاس قرآنی، نه بسیج فعالی. این مسجد "مرده" است. مسجدی که در آن کار فرهنگی صورت نگیرد، "مرده" است.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه مسجد در اسلام از جایگاه عظیمی برخوردارست، تصریح کرد: تمامی کارها حتی سیاسی و اقتصادی در مسجد انجام می شد. اسلام مسجد را پایگاه تمامی مسائل قرار داده نه فقط نماز جماعت که این هم خیلی ضعیف است. مسجد به عنوان سنگر باید پر باشد. نباید سنگرها را خالی گذاشت که اگر دشمن بیاید سنگر بدون سرباز را براحتی تسخیر می کند.
استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: امروزه دشمن روی بسیاری از مساجد برنامه ریزی می کند؛ این اختلافات در مساجد، مسجد کنار هم ساختنها، جنگ سر امام جماعت یا خادم مسجد کار دشمن است نه کار مؤمن.
حاج آقا رحیمی اظهار امیدواری کرد که مساجد به جایگاه واقعی خود برگردد .رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تأکید بر همکاری با مرکز امور مساجد گفت: این مرکز در اساس از مقام معظم رهبری نشأت می گیرد و در رأس آن رهبری قرار دارد لذا اطاعت واجبست هم امام جماعت هم هیأت امنا. بدون اجازه برگزاری جلسه و سخنرانی جایز نیست.
وی ادامه داد: اولاً مشکلات مسجد را با این مرکز مطرح کنید. ثانیاً جزوه ای که این مرکز برای هر مسجد چاپ کرده است. امام جماعت و هیأت امنا تحویل بگیرند تا مقداری نظم به مساجد داده شود.
خطیب جمعه ضمن تشکر از کسانی که نسبت به شهدای مدافع حرم تجلیل می کنند، گفت: این شهرستان هم زیاد شهید مدافع حرم تقدیم کرده هم انصافاً در بحث تجلیل از این شهدا بسیار عالی عمل کرده است ولو اینکه شهید همشهریشان نباشد؛ مانند شهید محسن حججی اهل نجف آباد. این قبیل کارها خوبست و به مسؤولان هم روحیه می دهد.

صفحه 1 از 502