امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 07:59:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شنیده ایم که ... /36

شنبه, 07 اسفند 1389 ساعت 09:27 کدخبر :543
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

- وامهای میلیاردی

- دریغ از یک جلسه

- اطلاعات بده، جایزه بگیر

 و ...

     وامهای میلیاردی
در حالیکه بسیاری از شهروندان خمینی شهر برای دریافت یکی دو میلیون وام دچار مشکل هستند، در اقدامی غیرقانونی و با دور زدن مسئولان شهرستان، میلیاردها تومان از اعتبارات و وامهای خمینی شهر به افرادی خاص پرداخت شده است. در یکی از این موارد، بیش از یک میلیارد تومان به مالک یکی از رستورانهای بزرگ و حاشیه ای شهر و در موردی دیگر، نزدیک به یک میلیارد تومان به آقای الف از مدیران سیاسی استانی داده شده است. مشخص نیست این اعتبارات در کجا و در چه زمینهای هزینه شده است.

دریغ از یک جلسه...
در حالی روز فرهنگ عمومی طی شد که بیش از یکسال ونیم است شورای فرهنگ عمومی شهرستان حتی یک جلسه نیز برگزار نکرده است.

اطلاعات بده، جایزه بگیر
به دنبال تصمیم برای حفاری جهت کشف تونل تاریخی کهندژ، شرکت مهربین وابسته به شهرداری اعلام کرده به کسانی که در مورد تونل تاریخی کهندژ، اخباری در اختیار این شرکت قرار بدهند جایزه اهدا خواهد کرد. گفتنی است کسانیکه اطلاعاتی در این مورد دارند می توانند با شماره 3515770 تماس بگیرند. براساس برخی گفته ها، مسیر احتمالی تونل کهندژ از خوزان تا آتشگاه بیان شده است.

پول بی پول
عملیات بازسازی اثر تاریخی عصارخانه، به دلیل مشکلات مالی متوقف شده است. گفتنی است براساس مصوبهای، مقرر شده بود اداره کل میراث فرهنگی استان در سال جاری، مبلغ 200 میلیون تومان جهت میراث فرهنگی شهرستان پرداخت کند که تاکنون این مبلغ پرداخت نشده است. براساس گفته کارشناسان، احتمال دارد بر اثر بارندگی، تمامی اقداماتی که تاکنون انجام شده، تخریب گردد.

هشدار به خانم ها
یک مدل جدید کلاهبرداری در شهرستان برخی شهروندان را دچار ضرر و زیان کرده است. آنطور که یکی از قربانیان خانم این نوع کلاهبرداریها برای خبرنگار فرصت تعریف کرده: «طی تماس یکی از اهالی شهر «ازنا» مبنی بر فروش مقداری سکه قدیمی به من، به همراه دو نفر از بستگانم برای دیدن سکهها به شهر ازنا رفتیم. در آنجا برای جلب اعتماد ما، یک عدد سکه دادند که اصل بودن آن در بازار هنر اصفهان تأیید شد. پس از آن ما مبلغ 8 میلیون تومان تهیه کردیم و به «ازنا» بردیم و تحویل فرد ناشناس دادیم و در ازای آن مقداری طلا و عتیقهجات تحویل گرفتیم. ولی به محض بازگشت به خمینی شهر مشخص شد که تمام آنها تقلبی است.»
گفتنی است که این کلاهبرداران از طریق خطهای اعتباری ایرانسل تماس میگیرند و پس از اتمام کار، کلیه تلفنهای همراهشان خاموش می شود. طبق اظهارات این همشهری، پس از تماس با کلانتری ناحیه ازنا برای پیگیری این موضوع مشخص شده است که همشهری ما اولین قربانی این حادثه نبوده و حتی از آذربایجان نیز افرادی به آنجا آمده و اموالشان را باخته اند.

کشف یک کارگاه بسته‌بندی غیر‌مجاز عسل
یک کارگاه بسته‌بندی غیر‌مجاز عسل به همراه مقدار زیادی برچسب فاقدمجوز در شهر کشف شده است. این کارگاه فاقد مجوز بهداشتی بوده و کلیه محصولات بسته‌بندی شده آن بدون درج تاریخ تولید و انقضاء و شماره پروانه بهداشتی توزيع شده است.
همچنین خبر میرسد مقدار زیادی ماکارونی تاریخ گذشته اخیراً کشف شده است.

حل مشکلات فرهنگی از طریق روشهای فرهنگی
در حالیکه برخی زمزمهها در استان برای برخورد انتظامی با مسائل ماه محرم آغاز شده است یکی از مقامات استانداری اصفهان روشهای نرم را علاج برخی مسائل فرهنگی و عقیدتی دانسته است. قريشي مدیرکل امور اجتماعی استانداری با بیان اینکه بعضی از مسائل عقیدتی، متأسفانه تصمیمگیری در خصوص خمینی شهر را سخت نموده است گفت: مشکل خمینی شهر با تدوین برنامه مشخص فرهنگی و اجتماعی و اقدام فرهنگی قابل حل است. وی ضمن بیان مخالفت با استفاده از ابزار سخت گفت: با استفاده از روشهای تبلیغی و آگاهی رسانی از طریق مدارس و دانشگاههای موجود شهر، مشکلات فرهنگی شهرستان قابل حل است.

درگیری با اوباش
در جریان دستگیری یکی از اراذل سابقهدار، بین وی و مأموران درگیری رخ داد. این فرد قصد حمله با سلاح سرد را داشت که مأموران به سوی وی تیراندازی کرده اند که در نتیجه وی از ناحیه پا مصدوم و دستگیر شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید