امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 21:18:44

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شنیده ایم که .../37

دوشنبه, 09 اسفند 1389 ساعت 10:58 کدخبر :568
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

-درباره مجتمع فولاد
-چیزی نیست، اشتباه شده!
-خمینی شهر هم لرزید
-شیعه شدن یک دختر دانش آموز اهل تسنن

درباره مجتمع فولاد
نماینده در جریان نماز جمعه گذشته شهر، در بین دو نماز طی سخنان کوتاهی به موضوع هدفمند کردن یارانهها اشاره کرده و گفته: «اقتصاد کشور نیاز به یک جراحی دارد تا در آینده شکوفا شود. این طرح هدفمند کردن یارانه ها کمک میکند تا یارانهها در جای خودش هزینه شود.» ابطحی به عنوان نمونه به مجتمع فولاد مبارکه اشاره کرده و گفته: «این مجتمع، مواد اولیه اش را به صورت یارانهای از دولت میگیرد در حالیکه محصولاتش را با قیمتهای جهانی به فروش میرساند. حتی محصولاتی که به داخل می فروشد با قیمتی گرانتر از قیمتهایی است که به خارج از کشور می فروشد و در این میان سود فراوانی عاید افرادی محدود می گردد.»

طرح های جدید براي مقابله با مجرمان خشن
يكي از انتقادات مردمي، نحوه برخورد با برخي اراذل و اوباش و افرادي است كه مبادرت به اعمال مجرمانه و جرائم خشن مي‌كنند و آسايش رواني مردم را به خطر مي‌اندازند. عدم قاطعيت انتظامي و قضايي در برابر برخي از اين مجرمان باعث مي‌شود كه اين افراد، بدون واهمه به اعمال خود ادامه دهند و نمونه چنين مجرماني در خميني‌شهر هم چندان كم نيست. در همين خصوص، برخي مقامات استان از طرحي تازه براي برخورد قاطع قضايي و انتظامي با چنين افرادي در شهرستانها خبر داده‌اند. در همين رابطه، فرمانده انتظامي استان از طرح هاي جديد براي مقابله با مجرمان خشن خبر داده است. سردار "حسن كرمي" برنامه آينده فرماندهي انتظامي استان را مقابله با مجرمان خشن و محكومان فراري اعلام كرده و گفته:  برخورد با مجرمان خشن و محكومان فراري در دستور كار است و در اين خصوص هماهنگي‌ها با مسئولان صورت گرفته تا تمامي محكوماني كه حكم قضايي آنها اجرا نشده سريعاً دستگير و تحويل مراجع قضايي استان شوند.

دزدي از عابربانک‌ها
هفته گذشته در يك واقعه عجيب، يك جوان 25 ساله اصفهانی که فاقد سابقه کیفری بود و البته با بهره هوشی بسیار بالا دستگير شده است كه با جدیدترین متدها مبادرت به ربودن وجوه نقدی از خودپردازها مي‌كرد. آنگونه كه رسانه‌ها به نقل از مقامات آگاهي استان خبر دادند نریمان.ق با استفاده از روش‌های غیر‌متعارف و تجهیزات ریز و غیر‌ملموس و نصب آن‌ها در خود‌پردازها، به گونه‌ای عملیات مجرمانه خود را طراحی کرده بود که دستگاه‌های خودپرداز کارت‌های الکترونیکی را به مشتری پس نمی‌دادند و بعد از رفتن دارنده کارت الکترونیکی از محل خودپرداز، این جوان بلافاصله با استفاده از روش‌های ویژه، کارت را از دستگاه خارج و چون موفق شده بود شماره رمز الکترونیکی را با استفاده از تجهیزات نصب شده به دست آورد، فورا مبالغ داخل کارت را تخلیه و متواری می‌شد. يك مقام آگاهي استان در اين باره از مردم استان خواسته هنگام استفاده از خودپردازها مراقب اطراف خود باشند و به تجهیزات حاشیه‌ای که در خودپردازها نصب می شوند توجه كنند.

چيزي نيست، اشتباه شده!
در دو مورد از پروازهای حج در کاروان‌های خمینی‌شهر و شهر درچه، حجاج در دريافت بار خود از فرودگاه دچار مشکل شده‌اند. ظاهراً در يكي از اين پروازها، بعد از 40 ساعت تأخیر در پرواز، مسؤولین فرودگاه به مدیر کاروان تازه از راه رسیده اعلام می‌کنند که امکان تحویل بار به مسافرین وجود ندارد و مدیر کاروان باید تمام ساک‌های مسافرین را تحویل گرفته و با هزینه سازمان حج بوسيله کامیون کرایه‌اي ساك‌ها را در شهرستان با مسؤولیت خودش تحویل حجاج بدهد. مدیر کاروان مزبور هم كه خسته و كوفته از راه رسيده، با 4 کامیون تمام ساکهای حجاج را در یک منزل تخلیه می‌نماید تا حجاج به مرور مراجعه كنند و وسائل خود را تحویل بگیرند. در کاروان مربوط به درچه هم، پرواز پس از تأخیر چندین ساعته مي‌رسد اما به مدیر کاروان اعلام مي‌شود كه به علت عدم هماهنگی، محموله بار مسافرین به یکی دیگر از شهرها برده شده است!

خميني‌شهر هم لرزيد
در يكي از شبهاي هفته گذشته ساعت 1 نيمه‌شب برخي از اهالي شهر صداي مهيبي را شنيدند و از خواب پريدند؛ صدايي كه سئوال‌برانگيز بود و دلهره‌آور. فردا صبح مشخص شد كه اين صداي مهيب، ناشي از يك زمين‌لرزه در شاهين‌شهر بوده است. اين واقعه مسئولان استان را به انجام يك مانور سراسري زلزله واداشت. در خميني‌شهر هم، همزمان با سراسر استان، مانور پیشگیری از زلزله در مدرسه پویندگان اجرا شد تا براي هر واقعه‌اي آمادگي وجود داشته باشد. در حاشيه اين مانور، صالحي فرماندار شهرستان به خبرنگار فرصت گفت: با توجه به حادثه زلزله چند روز قبل، آمادگی برای جلوگیری از افزایش خسارات ناشی از زلزله امری ضروری است. وی در ادامه گفت: این مانور توسط ستاد بحران شهرستان به صورت همزمان در شهرهای کوشک و درچه و بعضی از ادارات و مدارس و بازار خمینی‌شهر اجرا شد. مسؤول ستاد بحران شهرستان افزود: در این مانور عملکرد دستگاههای امدادی، اورژانسی، انتظامی، خدماتی و اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفت. وی ابراز امیدواری کرد که با افزایش سرعت عمل و آمادگی دستگاههای مرتبط توان مقابله با زلزله در شهرستان افزایش پیدا کند.
با اين وصف، بهتر آنست كه آماده باشيم شايد زلزله چند ريشتري شاهين‌شهر يك هشدار باشد.

شیعه شدن یک دختر دانش‌آموز اهل تسنن
هفته گذشته در رخدادي جالب، یک دانش‌آموز دختر اهل تسنن ساکن خمینی‌شهر به مذهب مقدس تشيع گرويد. این دانش‌آموز 16 ساله طي مراسمي در دفتر امام جمعه، و با حضور تعدادی از مسؤولین آموزش و پرورش شهادتين كامل را بر زبان راند. گفتني است والدین وي كه در مراسم حضور داشتند رضایت کامل خود را از اين تصميم دخترشان اعلام كردند. این دانش‌آموز پس از راهنمایی و مشاوره مدیر مدرسه و مربی حرفه‌وفن خود و تحقیق نسبت به مذهب تشيع، به تصميم رسيده است كه بايد به او تبريك گفت.


مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید