امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 09:30:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شنیده ایم که... /38

سه شنبه, 10 اسفند 1389 ساعت 08:09 کدخبر :592
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

-همه اتفاق نظر دارند که ...
-ظروف یکبار مصرف و مشکلات تنفسی
-یگان ویژه

همه اتفاق نظر دارند كه...
فرماندار شهرستان در گفتگو با خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: همه مسوولان و صاحبنظران بويژه افرادي كه با فضاي فرهنگي شهرستان خميني شهر آشنا هستند، اتفاق نظر دارند كه راهكارهاي حل برخي رفتارهاي مذهبي بايد از جنس فرهنگ باشد. صالحي با بيان اينكه تشكيل شوراي سياستگذاري امور فرهنگي اين شهرستان را از فروردين ماه سال جاري در دستور كار قرار داده، گفت: در قالب اين شورا مسوولان فرهنگي شهرستان و افرادي كه به نوعي در وقوع برخي اعمال نقش داشتند به گفتگو پرداختند. وي افزود: روحانيون، مداحان و هياتهاي مذهبي شهرستان همگي از اقشار ولايتمدار، مكتبي و دلسوز هستند و در همين راستا همكاري و هماهنگي شايسته اي با مسوولان شهرستان دارند.

ظروف يكبار مصرف و مشكلات تنفسي
مديرعامل سازمان بازيافت و تبديل مواد شهرداري اصفهان گفته: با توجه به بيماري‌زا بودن ظروف يكبار مصرف؛ هيئت‌هاي مذهبي از ظروف يكبار مصرف استفاده نكنند. تيمور باجول افزوده: هياتها از ظروف يكبار مصرف براي غذاها و نوشيدني‌هاي داغ استفاده نكنند چرا كه باعث بروز مشكلات تنفسي براي شهروندان مي شود.
وي با بيان اين كه لازم است هيات مذهبي از ظروف گياهي يا كاغذي براي پخش نذورات خود استفاده كنند، افزوده: در حال حاضر ظروف يكبار مصرف پلي‌استايرن با توجه به بالا بودن مدت زمان تجزيه عامل و تهديدي براي حفاظت از محيط زيست شده است به گونه‌اي كه با دفن اينگونه ظروف زمان زيادي براي تجزيه آنها نياز است.

يگان ويژه
بروز انفجار روز تاسوعا در شهر چابهار و شهادت جمع زيادي از عزاداران حسيني اين شهر، باز هم حربه نخ نما شده استكبار و دشمنان تشيع را براي ايجاد اختلافات و تفرقههاي مذهبي عيان كرد. اين واقعه و وقايع ماههاي اخير در برخي نقاط ديگر كشور، حاكي از آنست كه دشمنان براي ايجاد فتنه هاي مذهبي برنامه هاي ويژه اي دارند. امسال و در شب عاشورا، نيروهايي از يگانهاي ويژه نيروي انتظامي استان در برخي مدارس شهر مستقر شدند و اين استقرار، اين ذهنيت را ايجاد كرد كه نيروهاي مزبور براي برخورد انتظامي با قمه زني آماده مي شوند. حال آنكه، تأمين امنيت مردم و حضور در شهر در صورت نياز و نيز برخورد با هر گونه فتنه انگيزي احتمالي از جنس واقعه چابهار و نظاير آن، از جمله مهمترين دلايل استقرار نيروهاي مزبور بود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید