امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 09:33:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شنیده ایم که... /40

سه شنبه, 24 اسفند 1389 ساعت 13:03 کدخبر :626
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

-بحران
- عدم استقبال از محیط زیست
- به شیوه رادیو
- و ...

بحران
برخي مسئولان استان از بروز يك بحران خشكسالي در آينده خبر داده‌اند. در يك نشست اقتصادي كه هفته گذشته در شهر اصفهان برگزار شد، يكي از نمايندگان اصفهان در مجلس گفت: استان اصفهان در آستانه‌ي ورود به بحران بزرگ خشكسالي است و اگر اصفهان پايتخت فرهنگ و تمدن اسلا‌مي‌ دچار خشكسالي شود، در واقع تمدن اسلا‌مي‌‌مي‌خشكد. در اين نشست، رئيس شوراي شهر اصفهان هم گفته: پالا‌يشگاه اصفهان اثرات بسيار مخرب زيست محيطي بر شهر دارد و انتظار مي‌رود مسئولين توجه ويژه‌اي به حل اين مسئله داشته باشند.

عدم استقبال از محيط زيست
در مراسم افتتاح اداره محیط زیست، علی رغم فراخوان گسترده‌ای که انجام شد اکثر مسؤولین حضور نداشتند و فرماندار گلایه خود را از این عدم حضور اعلام داشت. جالب آن است که از دستگاهها و مسؤولین مربوطه همچون شهرداری خمینی‌شهر و شهر درچه و شبکه بهداشت محیط و مسؤولین بازیافت زباله هیچ کس حضور نداشته است.

به شیوه رادیو

سه شنبه هفته جاری، شبکه رادیویی اصفهان اقدام به پخش یک داستان رادیویی کرد که به سفر یک جوان از میمه به اصفهان برای کار می پرداخت. در طی این داستان، جوان مذکور تحت فشار کار و دوری از خانواده، افسرده شده و به سمت اعتیاد کشانده می شود. نكته مهم اين بود كه در داستان، اين جوان توسط همکارش که خود را از جوی آباد معرفی می کرد معتاد شده است.

موش
در اجرای یک برنامه در سینما فرهنگ یک عدد موش جلوی چشم حاضرین، مخصوصاً درکنار صندلی سخنران بازیگوشی می‌کرده است! به گفته بعضی از مسؤولین و مردم نحوه خدمات‌رسانی در سینما فرهنگ در اجرای برنامه‌های مختلف در ارائه امکاناتی از قبیل نور و صدا مناسب نبوده و انتقاداتی را به همراه داشته است.

اعتراض
تعداد زیادی از ساکنین ابتدای خیابان نبوی‌منش و بن‌بست آزادی، نسبت به مزاحمت‌های ایجاد شده به خاطر پارک خودروهای دانشجویان پیام نور اصفهان اعتراض و از مسؤولین شهرستان خواستار توجه ویژه و برخورد با رانندگان متخلف شدند.

تصویب استانی شدن انتخابات مجلس
عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تصویب طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در این كمیسیون خبر داد و گفت: براساس این طرح انتخابات مجلس استانی خواهد شد.
به گفته ولی اسماعیلی نماینده گرمی در مجلس، براساس این طرح و در صورت نهایی شدن آن، انتخابات مجلس به حوزه های انتخابیه اصلی و فرعی تقسیم می شود و استان‌ها به عنوان حوزه‌های انتخابیه اصلی و شهرستان‌ها به عنوان حوزه‌های فرعی شناخته می‌شوند و دوطلبان حضور در مجلس علاوه بر كسب آرای لازم در شهرستان خود باید حداكثر آرای نسبی از كل آرای ماخوذه استان را كسب كنند تا بتوانند وارد مجلس شوند.

متهم نگريخت!
یکی از متهمین فراری و تحت تعقیب به نام ع-س پس از سه سال دستگیر شد. اتهام وی كه از اراذل و اوباش شهر است آدم‌ربایی و تجاوز به عنف می‌باشد.

جمع‌آوري ماهواره‌ها
مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان در حوزه كلانتري 11 طرح پاکسازی تجهیزات دریافت از ماهواره را به اجرا گذاشتند. با اجرای این طرح 83 دستگاه و قطعه تجیزات دریافت از ماهواره جمع‌آوری و به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی منتقل گردید. در همين رابطه، فرمانده انتظامي شهرستان گفت: تا زمانی که از نظر قانون داشتن تجهیزات دریافت از ماهواره جرم محسوب میشود نیروی انتظامی با قاطعیت با آن مبارزه خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید