امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:16:04

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شنیده ایم که ... / 44

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 08:25 کدخبر :761
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

-هشدار شبكه بهداشت شهرستان نسبت به فلافل و پيراشكي هاي توليدي

- كاهش پخت نان

- نمی توانم ...

- و ...

هشدار شبكه بهداشت شهرستان نسبت به فلافل و پيراشكي هاي توليدي
شبكه بهداشت شهرستان از مردم خواسته از خرید برخی از مواد غذایی مانند فلافل، پیراشکی و دونات به صورت فله و بدون مشخصات و بسته بندی مناسب از فروشگاههای مواد غذایی جداً خودداری كنند. در اطلاعيه اي كه از سوي اين شبكه به فرصت ارسال گرديد آمده است: محصولات یاد شده که در روغن سرخ می شوند بعضاً در کارگاههایی تولید می شوند که مخفی و بدون نظارت بازرسین بهداشت بوده و در تهیه آنها ممکن است از مواد اولیه نامرغوب (روغن نامرغوب و ...) استفاده شود. این گونه مواد غذایی باید در بسته بندی مناسب و با برچسب مشخصات شامل شماره پروانه ساخت، نام شرکت تولیدی، تاریخ تولید وانقضاء، ترکیبات، آدرس و سایت مشخصات باشد.

 

كاهش پخت نان
در جلسه ستاد تعزیرات آرد و نان كه با حضور اعضاء و مسؤولین مربوطه در فرمانداری تشکیل شد. مسؤول اتحادیه نانوایان گفته: ما در مجموع از زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها با کاهش پخت روبرو بوده ايم. وی افزود: سهمیه آرد توزیعی ما در دیماه حدود 54 هزار کیسه و بهمن ماه حدود 30 هزار کیسه و در اسفند ماه تاکنون حدود 10 هزار کیسه بوده است که نشان دهنده کاهش پخت و مصرف نان در شهرستان است. یکی از اعضای هیأت مدیره اتحادیه هم گفته: باید از افزایش واحدهای جدید آزاد جلوگیری شود و با اصلاح روش کار و بالا بردن کیفیت و توزیع نان مرغوب واحدهای موجود حفظ و حمایت شوند.

 

نمی توانم ...
در روزهاي اخير شايعاتي مبني بر تصميم اصغر فرهادی كارگردان خميني شهري براي مهاجرت از ايران و زندگي در آلمان منتشر شد. فرهادي در حاشيه مراسم جشن خانه سينما در اين باره گفت: «مطمئن باشید صحبت‌هایی که درباره مهاجرتم مطرح می‌شود، چندان جدی نیست. من بیش از 10 روز نمی توانم خارج از ایران زندگی کنم.»

 

باز هم تبعیض بین خبرنگاران شهرستانی با پایتخت نشین ها
شانزده مرداد سال جاری رئيس‌جمهور در جريان مراسم بزرگداشت مقام خبرنگار و شهداي عرصه رسانه و اطلاع‌رساني هدایایی نقدی به خبرنگاران سراسر کشور اختصاص داد ظاهراً این هدیه به خبرنگاران تهرانی پرداخت شده و شهرستانی ها همچنان مورد تبعیض واقع می شوند.
در همین رابطه يك خبرگزاري گزارشي در اين باره منتشر و با برخي مسئولان و مديران مطبوعاتي مصاحبه كرد. در اين گزارش، با مدير كل ارشاد استان، يك عضو کمیسیون فرهنگی مجلس
و سردبيران روزنامه هاي اصفهان زيبا، اصفهان امروز و زاینده رود مصاحبه و نظرات آنان منعكس شد.
سردبیر دو هفته نامه ی فرصت هم از جمله سردبيران طرف گفتگوي اين خبرگزاري بود كه از اين تبعيض گلايه و ابراز اميدواري كرد تبعیضی که بین پایتخت و شهرهای دیگر پدید آمده در استان اصفهان نیز نمود پیدا نکند و بين خبرنگاران اصفهاني و شهرستاني تبعيض ايجاد نشود.

 

متهم گیر افتاد
در هفته گذشته یکی از متهمین مشهور تحت تعقیب به نام م.ج توسط نیروی انتظامی در یکی از محلات منطقه کهندژ شناسایی و در حین فرار دستگیر شد. وی از متهمین تحت تعقیب و سابقه دار مشهور بود که در شماره های گذشته خبر درگیری آن با مأمورین به چاپ رسیده بود.

 

پاکسازی
در اجرای طرح پاکسازی یکی از مناطق آلوده مواد مخدر 17 نفر دستگیر و مقداری از انواع مخدر صنعتی و سنتی و سلاح سرد و یک قبضه سلاح کلت کمری همراه با مقداری فشنگ از یکی از توزیع کنندگان مواد مخدر کشف و ضبط شد. گفتنی است این دومین طرح پاکسازی از این نوع در یکی از مناطق آلوده به مواد مخدر بوده است.

 

بروز برخي جرائم تكان دهنده
در هفته هاي اخير، وقوع برخي جنايات باعث نگراني شد. از جمله اين موارد، حادثه قتل کودک 4 ساله توسط مادرش بود. اين دختر 4 ساله در محله [...] بدست مادر خود خفه شد. به گفته مقامات انتظامي، پرونده قتل این دختر 4 ساله جهت بررسی سلامت روانی قاتل و علت قتل به پزشکی قانونی ارسال شده است.
در موردي ديگر، دو دختر مهاجر افغانی 3 و 20 ساله بر اثر ضربات چاقو در حوالی میدان آزادی به قتل رسيدند كه بازتاب فراوانی در شهر داشت. علت این قتلها هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و تحقیقات تکمیلی به منظور شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلین ادامه دارد.

 

سرقت آنلاین
شلوغی در بازارهای روز شهر و اتوبوس واحد فرصت بسیار خوبی را برای سارقان فراهم نموده و گزارش های مردمی حاکی از افزایش سرقت در اماکن شلوغ و اتوبوسهای واحد است. همچنین خبر می رسد سرقت از منازل در برخی مناطق ادامه دارد و سارقین، با نواختن زنگ در خانه ها، منتظر می مانند تا اگر کسی در خانه نبود، به داخل بروند. این سارقین فقط مشتاق بردن پول نقد و طلاجات هستند و زحمت بار سنگین را به خود نمی دهند! لذا در ایام عید مراقب باشید.
در همين رابطه، فرمانده انتظامي شهرستان در گفتگو با خبرنگار فرصت، با بيان اينكه نیروی انتظامی شهرستان اخيراً موفق به کشف 3 دستگاه خودرو و 5 دستگاه موتورسیکلت مسروقه و دستگیری 32 نفر سارق شده از همه همشهریان خواست در ایام نوروز در هنگام خروج از منزل نسبت به تقویت تجهیزات امنیتی و سپردن منازل خود به همسایگان و اقوام مورد اعتماد اقدام كنند.
سرهنگ یاردوستی تصريح كرد: کلیه نیروها و پرسنل انتظامی شهرستان در این ایام در آماده باش کامل قرار دارند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#8 0 تعاونی مسکن مهر 29 فروردین 1390 ساعت 22:37
با توجه به اینکه مردم مستضعف و شهید پرور خمینی شهر چشم به این طرح دوخته اند وخودبعضا توان و تخصص نظارت وبررسی را ندارند وگردش سرمایه هنگفتی در این طرح وجود دارد نیازمند دقت و نظارت و حسابرسی مسئولین از طرح و حاشیه های آن می باشد.تا انشاء الله و به یاری خدا و همت مسئولین شهـر خمینی شهر مثل همیشه در پیشبرد اهداف انقلاب ممتاز باشد .
نقل قول
 
 
#7 0 مسکن مهرخمینی شهراصف 29 فروردین 1390 ساعت 22:36
با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری در سال گذشته برای اصلاح الگوی مصرف وتاکید معظم له در سال جدید مبنی بر کوشش و تلاش بیشتر و نامگذاری این سال به نام کار مضاعف، همت مضاعف آیا امکان ادغام این 18 شرکت در قالب 2 الی 3 شرکت و سازماندهی آن به منظور کاهش هزینه ها و تخصصی کردن و پیگیری جدی کارها وجود نداشت آیا وقتی دولت 2 وزازتخانه را در هم ادغام می کند امکان ادغام چند شرکت در این شهرستان وکاهش هزینه های وارده به دولت ومردم وجود ندارد.تا کی می خواهند سنگ خود را به سینه بزنند وخر خود را برانند چرا توصیه های رهبرانقلاب را نادیده می گیرند آیا ما به عنوان یک مسلمان ایرانی نباید سخنان و توصیه های رهبر عزیزمان را سر لوحه تمام کارهایمان قرار دهیم آیا جوابی قابل قبول برای این نافرمانی ها دارند والله می شود با بازی با کلمات و دغل کاری و ریا و عوام فریبی مسئولین نظام را در پیش مردم مخالف کمک به محرومین قلمداد کرد و با بد نام کردن مسئولین در پیش مردم و با استفاده از سرمایه های دولت و مردم منافع خود را تامین کردو مردم را فریب داد ولی درپیشگاه عدل خداوند چه می کنند جواب شهدا و خونشان را چه می دهند.آیا این گونه حرکات باعث به انحراف کشیدن طرح های مردمی دولت خدمتگذاردکتر احمدی نزاد نیست آیا کارشکنی ها ی مسئولین مسکن مهر در اجرای برنامه های مصوب دولت و در عوض اجرای امیال خود باعث یاس و نا امیدی مردم از دولت ولایت مدار دکتر احمدی نژاد نمی شودبه قول قرآن کریم به کجا می روند وبرای که کار می کنند و چگونه می خواهند جواب دهند .
نقل قول
 
 
#6 0 -مسکن مهرخمینی شهرا 29 فروردین 1390 ساعت 22:35
لازمه رشد اقتصادی شهرالویت استفاده از نیروهای متخصص بومی در هر طرحی است و اگر طرحی سودی داشته باشد الویت در استفاده از توان و تخصص افراد بومی است که شهر و استان اصفهان در این امر سر آمد است ولی متاسفانه به دلایل نامعلوم این امر نادیده گرفته شده است.
حدود 1288واحد آپارتمان در قالب 18 شرکت تعاونی مسکن مهرو یک اتحادیه در شهرستان در حال ساخت است هر شرکت تعاونی دارای یک مدیر عامل که ماهیانه حدود 500هزار تومان ، یک حسابدار که ماهیانه حدود100هزار تومان ، یک منشی که ماهیانه حدود 100 هزار تومان ، یک مهندس که ماهیانه حدود 500هزار تومان حقوق دریافت می کنند و بستگی به تعداد اعضا هر شرکت تعاونی 3تا 5 نفر هیت مدیره دارد که هر کدام برای هر جلسه 20 هزار تومان دریافت می کنند و اکثرا دارای تخصص لازم نیستند این هزینه ها غیر از کرایه دفترهزینه آب برق گاز تلفن نگهبان و سایر موارد است که همگی به دوش مردم است شاید ؟؟ کارها ی مسئولین خمینی شهری مسکن مهر صادقانه ؟؟ باشد ولی کارآمد و پیش برنده نیست.
نقل قول
 
 
#5 0 -مسکن مهرخمینی شهر 29 فروردین 1390 ساعت 22:35
مدیران اجرای طرح مسکن مهر که بعضا توان و تخصص لازم را برای اجرای طرح ندارند و برای استفاده از شرایط و حاشیه های موجود به این طرح وارد شده اند اشتباهات و اهمال کاری های خود را نادیده گرفته و با عوام فریبی مسئولین شهر را مانع اجرای سریع طرح می دانند و تاخیر خود را در مقایسه با شهر های دیگر استان پیشرفت می خوانند .
هیچ یک از مسئولین دلسوز شهرخمینی شهر و استان اصفهان به فکر سنگ اندازی و توقف این طرح که یک طرح ملی مردمی و به نفع محرومان واقعی و مردم مستضعف شهر است نیستند و متهم کردن مسئولین شهر از سوی مدیران مسکن مهر خمینی شهرو استفاده از کلمات احساسی یک عوام فریبی ساده و ریا کارانه و بی انصافی بیش نیست بهتر است مدیران مسکن مهر به جای استفاده از رانت های موجود و اخذ مجوزهای گوناگون شخصی برای خود ، اخذ پورسانت های مختلف از شرکت های طرف قرار داد مسکن مهر و استفاده از حاشیه های فراوان آن کمی هم به فکر مردم مستاجری باشند که منتظر ساخته شدن این خانه ها هستند.
حضور افرادی که دارای خانه و مسکن بوده و از در آمد بالایی برخوردار و به منظور سرمایه گذاری و استفاده از مزایادر این طرح شرکت کرده و بعضا مسئولیت هایی نیز در اجرای طرح دارند در ابتدا باعث ضایع کردن حقوق واجدین شرایط و نیازمندان واقعی شده و در ثانی بااجرای اهداف خود و بعضا حذف افراد کم در آمد و تغییر اولویت بندی ها باعث انحراف طرح از مسیر اصلی خود شده اند.
نقل قول
 
 
#4 0 -مسکن مهر 29 فروردین 1390 ساعت 22:34
مسئولین اجرای طرح افزایش تعداد طبقات را علت افزایش هزینه ها می دانند که خود عذر بد تر از گناه است.افزایش تعداد طبقات ، جمیعیت ساکن هر ساختمان را افزایش می دهد که با وجود فرهنگ غنی و سنتی حاکم بر خمینی شهر و تضاد آن با آپارتمان نشینی که فرهنگ خاص خود را دارد مشکلات بعدی ساکنین را در پی خواهد داشت و حتی در شهر های بزرگ نیز این همه جمعیت و تعداد طبقات برای هر ساختمان مسکن مهر طراحی نشده است . مسئولین مربوطه کمبود زمین را بهانه می سازند و اینکه نقشه ها از سوی مسئولین شهر به آنها تحمیل شده است
هیچ کس خانه کوچک را دوست ندارد ولی مشکلات مادی انسان ها را مجبور به انجام کارهای نا خواسته می کند مسؤلین طرح می توانستند آپارتمان ها را در متراژ های 60 ، 75 ، 90 متری برای سلیقه ها و سطح درآمد های مختلف بسازند تا قیمت های مختلف به دست آید و مردم بتوانند از عهده پرداخت پول آن بر آیند ولی در حال حاضر آپارتما ن های 135 متری با قیمت بالا ساخته می شود و افراد فاقد مسکن و کم در آمد به دلیل عدم تامین پول بالاجبار از طرح انصراف و یا توسط مسئولین از اولویت واگدازی حذف می شوند ونه تنها باری از دوششان برداشته نشده بلکه با حذف این افراد از طرح بعد از 3 سال مشکلاتشان بیشتر شده و بی خانمانی این افراد همچنان ادامه می یابد.
درفرض دیگر با توجه به سرعت لاک پشتی اجرای ساخت خانه های مسکن مـهـربعضی از شرکت های تعاونی اگر این ساخت به طول انجامد با توجه به افزایش هزینه هایی که به این سبب به مردم وارد می شود امکان تعطیل شدن طرح وجود دارد که خود باعث وارد آمدن فشارها و لطمات جبران ناپذیر به مردم محروم و مستضعفی شد که برای تامین پول مورد نیاز بعضا حتی فرش زیر پای خود را نیز فروخته اند.
نقل قول
 
 
#3 0 نادری -مسکن مهر 29 فروردین 1390 ساعت 22:33
به نام خدا
با عرض سلام به پیشگاه قطب عالم امکان حضرت ولی عصر (عج) و با سلام به نائب بر حقش رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله عالی) و آرزوی طول عمر ایشان و نابودی دشمنان دین و قرآن و با سلام به شما ، از اینکه توفیق خدمت به مردم را پیدا کرده اید خوشحالیم و امیدواریم در کار و تلاش خود موفق باشید.
مطالبی در مورد مسکن مهر خمینی شهر هست که طبق وظیفه به شما ارجاع می دهیم تا با یاری شما وهمت مسئولین دلسوز مشکلات مردم حل شده وانشاءالله وبه یاری خداوند عزوجل دولت خدمتگذار ومردمی دکتر احمدی نژاد در اجرای برنامه های خود در شهرستان خمینی شهر موفقیت کامل به دست آورد .
طرح مسکن مهر یک طرح ملی است که با هدف ساخت خانه های ارزان قیمت برای نیازمندان واقعی که از حداقل های مسکن بی بهره بوده اند در سراسر کشور در حال اجراست که به همین منظور خانه های حداکثر 75متری با استفاده از زمین رایگان 99 ساله و تسهیلات دولتی ارزان قیمت 15 میلیون تومانی که بعدا به 20 میلیون تومان افزایش یافت در نظر گرفته شد ولی در خمینی شهر علیرغم استفاده از این امکانات و شرایط متراژ هر واحد به جای حداکثر 75 متر به 135 متر افزایش یافت و قیمت را به شدت افزایش داد. با نگاهی به قیمت آپارتمان های سطح شهر شهر از جمله آپارتمان های مهر، زیتون ، گلدره ، مجتمع ارغوان و غیره در می یابید که مسکن مهر بعضا تا 2 برابر قیمت آپارتمان های موجود قیمت دارند حال سئوال اینجاست که ارزانی مسکن مهر در خمینی شهر با وجود اختصاص زمین رایگان و تسهیلات دولتی در کجاست اگر نیازمند واقعی مسکن مهر 17 میلیون پول نقد در اختیار داشت با 5 الی 7 میلیون تومان وام صاحب یکی از آپارتمان های موجود شهر می شد و دیگر لزومی نداشت در طرح شرکت کند و چندین سال منتظر بماند.
نقل قول
 
 
#2 0 نادری -مسکن مهر 29 فروردین 1390 ساعت 22:32
به نام خدا
سلام و احترام به فرماندار محترم مردم خمینی شهــر
جناب آقای فرماندار : آقای ... اتحادیه تعاونی های مسکن مهــر خمینی شهربا مخفی کاری و کتمان حقایق و قیمت نهایی خانه های مسکن مهر ومظلوم نمایی و بد نام کردن مسئولین شهر و بیان مطالبی برای مردم و به جای اینکه به فکر انجام امور مربوط به ساخت و ساز مسکن مهر باشد با پارتی بازی و کسب اطلاعات و استفاده از موقعیت خود به دنبال گرفتن مجوزهای گوناگون تجاری و غیره برای خود و سایرین است وبا سهل انگاری و مسامحه ساخت خانه های مهر را با تاخیر دنبا ل می کند .آیا شان مردم مستضعف خمینی شهر در این است که به دلیل کمبود زمین هر چیزی را به آنها تحمیل کرد و خانه های مسکن مهر را که در هیچ جای کشور بیش از 5 طبقه نیست به این همه جمعیت ساخت.در حالی که رییس جمهور محبوب و عزیزمان طرح خانه های ویلایی را برای آینده مسکن مهردر نظر دارد.
جناب آقای فرماندارمحترم و دلسوز و مردمی خمینی شهر ما خوب می دانیم که پیگیری این امر در حوزه وظایف شما نیست ولی دفاع از حقوق مردم محروم و مستضعف خمینی شهر که چشم به ساخته شدن این خانه ها دوخته اند وظیفه هر مسئول دلسوز و مردم داری است . کم کم در سراسر کشور با کمترین قیمت خانه های مسکن مهر آماده تحویل می شود و در بعضی از نقاط نیز تحویل داده شده است ولی در خمینی شهر تا کنون 32درصد کاربا بالاترین قیمت انجام شده است و در صورتی که به این امر رسیدگی نشود پروژه مسکن مهر خمینی شهر به سرنوشت بیمارستان منظریه دچار خواهد شد و خسارت های فراوانی به مردم که با زحمات فراوان پول سرمایه اولیه مسکن مهر را فراهم کرده اندوارد خواهد شد پس بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد که بعد از آن پشیمانی فایده ای نخواهد داشت.ومردم هزینه های فراوانی را در برابر آن بایدپرداخت کنند
نقل قول
 
 
#1 0 نادری -مسکن مهر 29 فروردین 1390 ساعت 22:28
جناب فرماندار خمینی شهر – جناب نماینده شهر – جناب رییس تعاون جناب مدیر دلسوز و حامی مستضعف این یکی از بند های قرار داد تعاونی مسکن مهر با پیمانکار است (( ماده ؟- قیمت مصالح اصلی مانند آهن , سیمان و غیره در زمان بستن قرار داد از بازار گرفته و قرار داد بر پا یه آن بسته می شود و هر گونه افزایش قیمت مصالح در زمان ساخت از تعاونی مسکن مهر یعنی مردم گرفته می شود در ضمن پیمانکار 12% تورم بازار را به قیمت اضافه می کند و ...)) شما عادلانه قضاوت کنید تاخیر در ساخت و ساز به سود و زیان چه کسی است
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید