امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 18:54:20

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

تکمیل بیمارستان منظریه مطالبه اول مردم خمینی شهر است

چهارشنبه, 07 اردیبهشت 1390 ساعت 11:43 کدخبر :953
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

معاون وزیر مسکن و شهرسازي كه براي بازديد از برخي پروژه‌ها به شهرستان آمده بود در پاسخ به سؤال خبرنگار فرصت درخصوص طرح بيمارستان منظريه پاسخ داد.

وي گفت: در سال 68 احداث تعداد 97 بیمارستان در سطح کشور آغاز شد. از این تعداد 11 تای دیگر باقي مانده که بيمارستان منظريه خميني‌شهر يكي از آنهاست و جزو مطالبات بحق مردم است.وي با بيان اينكه هم از طريق دولت و هم از طریق کمیسیون عمران مجلس در خصوص این 11 طرح باقیمانده پیگیری‌هايي صورت گرفته گفت: مسلماً زیبنده نیست که این طرح‌ها بعد از شروع متوقف شود. چرا كه اين امر آثار و تبعات روانی خوبی نداشته و ندارد و لذا امسال به شدت پیگیر هستیم با همکاری مجلس بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را جلب کنیم. وي اضافه كرد: همین جا اولین قول را به صورت رسمی میدهم كه در این طرح بيمارستان منظريه یک جهش سنگین اعتباری خواهیم داشت.
وي با بيان اينكه طولانی شدن این طرح به صلاح ما نبود گفت: به طرح بیمارستان منظریه تعلق خاطر دارم چرا كه زمانی به عنوان معاون استاندار پیگیر این طرح بودم.
به گفته عليزاده، طرح بیمارستان منظریه در سال 68 شروع شده و اسکلت آن ساخته شد و سالها به حالت خود رها شد که در سفر ریاست جمهوری به خمینیشهر این طرح دوباره به جريان افتاد و قرار بود مقاومسازی 96 تختخوابی اجراء شود که با پیگیریهای نماینده مردم در مجلس به 160 تختخوابی افزایش پیدا کرد و این تغییر نقشه میبایست با تغییرات و به روز شدن همراه شود.
وی افزود: اما جبهه کار هنوز فعال نشده است و مدتی قبل طی جلسهای در تهران تمام مشکلات و نیازهاي طرح بررسی شد و متعاقب آن این بازدید انجام شد.
عليزاده تصريح كرد: این طرح امسال بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار دارد كه امکان شروع مجدد را فراهم میسازد.
معاون وزیر مسکن ضمن قول بازدید مجدد از بيمارستان در ابتداي آذرماه گفت: مردم و مسؤولین بزودي شاهد تغییرات اساسی در طرح بیمارستان خواهند بود و این طرح از جمله طرحهایی است که مسؤولین استان و شهرستان به شدت پیگیر آن هستند و در بازدید بعدی خبر عملیات گسترده این طرح و تغییرات آنرا اعلام خواهم کرد.
علیزاده افزود: سال گذشته اعتبار این طرح 18 میلیارد ریال بود و امسال این رقم 20 میلیارد ریال میباشد و در سال آینده پیش‌بینی اختصاص 110 میلیارد بودجه برای این طرح داریم و سعی میکنیم طی دو سال این بودجه جذب شود تا طرح تکمیل گردد. وي با بيان اينكه هدفگذاری ما براي افتتاح نهايي سال 91 میباشد تصريح كرد: قطعاً تا سال 91 بيمارستان را تحویل شهرستان خواهیم داد.
علیزاده در ادامه اين گفتگو، در خصوص مرکز درمان بستر شهر درچه گفت: ما 5 مرکز درمان بستر در استان داریم که در سال 85 فقط اعتبار ساختمان اصلی آن در نظر گرفته شد. متأسفانه در آن موقع برآورد مالي کامل انجام نشد و ما طی بازدیدی که داشتیم قرار شد با اختصاص اعتبار مورد نیاز با امکانات کامل طرح تكميل گردد.
معاون وزارت مسکن در ادامه به طرح مسکن مهر اشاره نمود و گفت: خمینیشهر یکی از پرتراكم‌ترين شهرهای کشور است و در تأمین زمین در آن با کمبود روبرو هستیم. در خصوص مسكن مهر، زمین فاز اول مسکن تأمین و طرح احداث شد و درخواست مسؤولین شهرستان این بود که وام 20 میلیونی جوابگوی این طرح نمیباشد که در پاسخ باید اعلام کنم این رقم در سطح کشور مصوب است.

تکمیل بیمارستان منظریه خمینیشهر مطالبه اول مردم شهرستان
در حاشيه اين بازديد، فرماندار خمینیشهر با بيان اينكه مطالبه اول مردم درگوشه و کنار شهرستان تکمیل بیمارستان منظریه است افزود: درکلیه بازدیدها و جلسات مردمی مساجد و هر کجا میرویم از این طرح به عنوان یک طرح پیر و فرسوده یاد میکنند و جای امیدواری است كه با پیگیری مسؤولین شهرستان مدتی است خبرهای خوش تکمیل این طرح به مردم داده میشود.
اکبر صالحی افزود: همجواری ما با مرکز استان محدودیتهای زیادی را برای ما به وجود آورده و این حق مردم شهرستان است که یک مجموعه درمانی و پزشکی با استانداردهای مطلوب داشته باشند و لازم است حق مردم خمینی‌شهر در تأمین تجهیزات درمانی و پزشکی محفوظ بماند و با توجه به شعارهای مکتبی وعدالت محوری جا دارد به تکمیل این طرح به صورت ویژه نگاه شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید