امروزسه شنبه, 12 فروردين 1399-- Tuesday Mar 31 2020

ساعت 23:26:16

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

سوء تغذیه دانش آموزان شهرستان راتهدیدمی کند

شنبه, 07 اسفند 1389 ساعت 10:31 کدخبر :547
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

«تغذیه سالم در سلامت انسانها به ویژه دانش آموزان به عنوان سرمایه های انسانی نقش مهمی ایفا می کند.» دکتر عبدالعلی کیانی در جلسه برنامه ریزی و ساماندهی تغذیه سالم با مدیران آموزش و پرورش شهرستان ضمن بیان مطلب فوق افزود: اثرات سوءتغذیه، در ابعاد مختلف دانش آموزان ما را تهدید می کند.

و مشکلات تغذیهای منجر به سوءتغذیه، چاقی یا لاغری، آسیب به سلامت و یادگیری، بروز بیماریهای متابولیک، فشار خون، دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی و بیماریهای تنفسی می شود. وی تنها راه حل پیشگیری از سوءتغذیه دانش آموزان را فرهنگسازی و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان و والدین و مربیان و مدیران دانست.
دکتر کیانی ازمسؤولین شهرستان بخصوص مدیریت آموزش و پرورش خواست تا با برگزاری و تشکیل کلاسهای آموزشی ویژه معلمین، دانش آموزان و والدین در سه مقطع تحصیلی از بروز و افزایش سوءتغذیه در مدارس جلوگیری کنند.
وی افزود: طی یک طرح مطالعاتی استانی در خصوص سلامت تغذیه، شهرستان خمینی شهر در استان جزو رده های پایین این طرح شناخته شده و این زنگ خطری برای همه مسؤولین مربوطه و والدین و دانشآموزان محسوب می شود.
دکتر کیانی در ادامه گفت: همکاری با سپاه ناحیه خمینی شهر برای ارتقاء این فرهنگ در بین مساجد، پایگاههای بسیج و بسیجیان و اداره بهزیستی و کمیته امداد در بین مددجویان تحت پوشش خیلی مؤثر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل تعداد بالای دانش آموزان محروم مخصوصاً در مدارس حاشیه شهر و مناطق مهاجرنشین، کمک خیرین و افراد نیکوکار و مسؤولین شهرستان در جهت اختصاص یک سهمیه غذای سالم امری لازم است. وی در پایان گفت: بر اساسی آمار، سلامت تغذیه دانش آموزان بر اساس طرح مطالعاتی در مقاطع راهنمایی و ابتدایی شهرستان پایین بوده که این امر هشداردهنده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید