امروزسه شنبه, 29 مهر 1399-- Tuesday Oct 20 2020

ساعت 13:03:20

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان:

شهرستان خمینی شهر، جزو پنج شهرستان اول استان اصفهان در حوزه گلخانه‌ها

دوشنبه, 30 فروردین 1395 ساعت 09:09 کدخبر :10124
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :


اصفهان رتبه سوم فضای گلخانه ای کشور را دارد. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی اصفهان گفت: اصفهان جایگاه خوبی در کشت€Œهای گلخانه€Œای به دست آورده به گونه ای که با داشتن یک هزار و ۲۵۰ هکتارفضای گلخانه€Œای، رتبه سوم کشور را دارد.به گزارش فرصت آنلاین مهدی تقی€Œپور در گفت€Œوگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون ۱۸ شرکت سازنده سازه€Œهای گلخانه€Œای در سطح استان اصفهان فعالیت می€Œکنند که جزء بهترین€Œهای کشور در این زمینه هستند.

وی با اشاره به برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای ارتقا کشت های گلخانه ای، بیان داشت: دو محور اصلی شامل توسعه دانش فنی در گلخانه€Œها با به کارگیری کارشناسان کشاورزی در کنار تجربه بهره€Œبرداران و نیز تهیه و تقویت ضوابط و مقررات توسعه کشت گلخانه€Œای را به طور جدی دنبال می€Œکنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان همچنین به برگزاری نمایشگاه گل و گیاه اصفهان برای آشنایی فعالان این بخش با آخرین دستاوردها اشاره داشت و اعلام کرد: نمایشگاه گل و گیاه رویداد اثربخشی است که با حضور افراد صاحب تجربه و فن در کنار کارشناسان آموزش دیده، یک بسته اطلاعاتی کامل را به متقاضیان دانش و تجربه صنعت گلخانه داری ارایه می کند.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه گل و گیاه، گیاهان دارویی، فضای سبز شهری - ماهیان و پرندگان زینتی از اول تا ششم اردیبهشت سال جاری، افزود: استان اصفهان به عنوان میزبان این نمایشگاه، توانایی بالایی در زمینه تولید و عرضه انواع گل و گیاه زینتی دارد و این نمایشگاه ظرفیت تبدیل به یک برند کشوری را داراست.

تقی پور اظهار کرد: همان گونه که نمایشگاه€Œهای صنعت کشاورزی و تکنولوژی کشاورزی اصفهان به برندهای مطرح در کشور با عناوین اگروت و اگرومک تبدیل شده، نمایشگاه گل و گیاه و گیاهان دارویی اصفهان هم می€Œتواند به چنین برندی تبدیل شود.

تبلیغات نمایشگاه گل و گیاه اصفهان در حد تبلیغات ملی نبوده است

وی اضافه کرد: تبلیغات رسانه€Œای برای برگزاری این نمایشگاه در سطح ملی جای کار بیشتری دارد و در پنج سالی که از عمر نمایشگاه گل و گیاه اصفهان می€Œگذرد، این تبلیغات در حد یک نمایشگاه ملی نبوده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: استان اصفهان با داشتن یک هزار و ۲۵۰ هکتار فضای گلخانه€Œای، رتبه سوم کشوری را دارد و همچنین با تولید سالانه ۴۲ میلیون گلدان گل رتبه نخست را در کشور کسب کرده است.

پنج شهرستان اول استان اصفهان در حوزه گلخانه€Œای

وی بیان کرد: شهرستان€Œهای فلاورجان، خمینی شهر، دهاقان، تیران و کرون و اصفهان پنج شهرستان اول استان اصفهان در حوزه گلخانه€Œها و سازه€Œهای گلخانه€Œای است.

تقی پور تأکید کرد: هم اینک همه مجوزهای فعالیت بخش کشاورزی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی صادر می شود و حتی سازه های گلخانه ای توسط کارشناس کشاورزی این سازمان، محاسبه و تهیه می شوذ.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان بیان کرد: بحث مدیریت گلخانه که مجموعه€Œای از موضوعات مصرف صحیح آب، نهاده ها و رعایت استانداردها در سازه گلخانه است، مهمترین مبحثی است که در کارگاه€Œهای آموزشی می€Œتوان به آن پرداخت.

وی با اشاره به محدودیت منابع آب در کشور به طور کلی و استان اصفهان به صورت حاد و خاص گفت: با توجه به مصرف یک دوازدهم آب در روش کشت گلخانه€Œای در مقایسه با کشت€Œهای زراعی و باغی، برگزاری این نمایشگاه€Œها می€Œتواند توصیه مناسبی برای بهره€Œبرداران این بخش به همراه داشته باشد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید