امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 12:35:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

باکارشناسان؛

احداث پارک های علم و فناوری و ایجاد ساختارهای کالبدی و برند سازی شهری

شنبه, 22 تیر 1392 ساعت 08:56 کدخبر :5720
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : دکتر محمود محمدی
عضو خمینی شهری دو دوره شورای شهر اصفهان دانشگاه های صنعتی و آزاد را از جمله پتانسیل های شهر دانست که در این چند ساله اخیر از آن بهره برداری نشده است.

این استاد دانشگاه که در نشست مطبوعاتی اعضای شورای چهارم با خبرنگاران خمینی شهر سخن می گفت، ادامه داد: خیلی اوقات علاوه بر اینکه میان مراکز علم و مدیریت شهری هیچگونه همراهی دیده نمی شود میانشان اختلافات ارضی نیز به وجود می آید.


وی در ادامه ایجاد "پارک های علم و فناوری" در راستای وظایف و اهداف مدیریت شهری و زندگی شهروندان را در کنار دو مرکز علمیِ "صنعتی" و "آزاد" به عنوان راهبردی برای استفاده از پتانسیل این مراکز علمی یاد کرد و گفت: دانشگاه آزاد خوراسگان پیش از الحاق به اصفهان اقدام به ایجاد پارک علم و فناوری نمود و از این طریق توانست مثلا با سازمان منطقه آزاد قشم قراردادهای پژوهشی منعقد کند و حتی این منطقه آزاد پایگاه هایش را در این دانشگاه مستقر کرد که با توجه به توان مالی بالای مناطق آزاد بسیار قابل توجه بود. محمدی این روش را بستری برای ارتباط با متخصصین خمینی شهری دانست که تحت شرایطی جلای وطن کرده اند.


این عضو دوره های قبلی شورای شهر اصفهان در ادامه از ایجاد ساختارهای معماری هویت بخش در شهرها با هدف هویت بخشی به شهروندان یاد کرد و گفت: مجموعه میدان نقش جهان اصفهان با عناصر پیرامونی مثل عمارت عالی قاپو، مساجد امام و شیخ لطف اله، بازار و ...که در زمان صفویان بنا شد باعث شد که در جامعه آن زمان ایران که متشکل از اقوام مختلفی بود وحدت به وجود بیاید. وی در ادامه گفت: خمینی شهر نیز با توجه به جمعیت پذیری بالایی که دارد می تواند با استفاده از نمادهای شهری هویت بخش در جهت هویت بخشی ایفای نقش نماید. محمدی افزود: چند سال پیش پیشنهاداتی برای شمال شهر در این زمینه داشتم که به خاطر وجود مشکلات حادّتر و نیازهای ضروری تر به اجرا در نیامد. وی اعلام آمادگی کرد که پس از شروع به کار شورای چهارم پیشنهاداتی را برای ایجاد ساختارهایی کالبدی و برند سازی شهری ارائه بدهد و در این زمینه با شورا همکاری نماید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید