امروزشنبه, 28 دي 1398-- Saturday Jan 18 2020

ساعت 11:08:45

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

خمینی شهر بزرگ ترین تولید کننده گلابی در استان اصفهان

دوشنبه, 23 مرداد 1391 ساعت 10:02 کدخبر :4402
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
شهرستان خمینی شهر از بزرگ ترین تولید کنندگان گلابی از ارقام شاه میوه، نطنزی، گلابی 2 فصله و سیبری در استان است. به گزارش سایت واحد مرکزی خبر به نقل از مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان حدود هزار هکتار باغ گلابی در این استان وجود دارد و پیش بینی می شود بیش از 15 هزار تن گلابی از این باغ ها برداشت شود.

رییس زاده میانگین عملکرد تولید گلابی در هرهکتار را 16 تن اعلام کرد و افزود: امسال به سبب بارندگی های بهاری، تولید این محصول در مقایسه با سال گذشته حدود 65 درصد افزایش دارد. وی گفت: پارسال به علت سرمازدگی و نامناسب بودن بارش در فصل بهار فقط حدود 9 هزار تن از باغ های این استان برداشت شد.

وی همچنین شهرستان های نطنز، نجف آباد و اصفهان را هم از بزرگ ترین تولید کنندگان اعلام کرد. مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: با آغاز برداشت گلابی، سه هزار بهره بردار در این زمینه مشغول به فعالیت شدند. برداشت این محصول تا پایان شهریور ادامه دارد و بیش از نیمی از گلابی تولید استان اصفهان به استان تهران ارسال می شود.

گفتنی است گلابی سرشار از ویتامین c و خواص آنتی اکسیدان است که در کاهش تب و فشار خون و پایین آوردن کلسترول موثر است.

باغ های گلابی استان اصفهان از پایان فروردین به گل می نشیند و تا اواخر اردیبهشت تبدیل به میوه می‌شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#5 0 اهل سده 29 مرداد 1391 ساعت 02:15
چند روز پیش در همین باغات گلابی به دلیل کم آبی بر سر تانکرهای آب دعوا شد و یک باغدار 8 نفر را با چاقو مجروح کرد که حال دونفرشون خیلی وخیم است .ماموزان انتظامی و ویژه آمدند و همه را دستگیر کردند .چرا فرصت خبرش را نزد نمیدونم
نقل قول
 
 
#4 +1 شاه میوه سده ای..... 24 مرداد 1391 ساعت 22:32
باغات همه داره می خشکه... کی باید به دادشون برسه؟؟؟
چطور م