امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 08:34:01

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

علاوه بر اصفهان شهرهای خمینی شهر و نجف آباد هم زیر پوشش 3 جی می‌آیند
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران:

علاوه بر اصفهان شهرهای خمینی شهر و نجف آباد هم زیر پوشش 3 جی می‌آیند

یکشنبه, 09 شهریور 1393 ساعت 09:59 کدخبر :7679
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: رعایت پیوست فرهنگی در موبایل نسل سوم برای ما الزامی بوده چرا که هم تاکید حکومت و هم وزارت ارتباطات بر آن است.


به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، کاظم ابراهیمی صدر آبادی در جلسه‌ای که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، اظهار کرد: شرکت مخابرات ایران بزرگترین سرویس دهنده تلفن ثابت و همراه در سطح کشور است.


وی با بیان اینکه در دنیا بالغ بر هزار و 800 میلیارد دلار درآمد اپراتورهای بین المللی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما 1 درصد جمعیت دنیا را دارد سهم ما از بازارهای بین المللی 17 میلیارد دلار یا 54 هزار میلیارد تومان باید باشد اما در حال حاضر این رقم 18 هزار میلیارد تومان است که فاصله زیادی با آنچه باید باشد داریم.


مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه اکنون در بازارهای بین المللی حضور نداریم، خاطرنشان کرد: هفته گذشته با کسب مجوز از وزارت ارتباطات موفق به کسب پروانه نسل سوم تلفن همراه شدیم و این امکان در زمینه موبایل برای ما فراهم شده است.


وی بیان کرد: در همین جا عرض می‌کنم که نسل سوم تلفن همراه تهدید نبوده و در واقع یک فرصت است و ما باید بتوانیم موبایلی که پنجره‌ای به سوی تکامل جامعه بشری از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده را از پنجره موبایل نسل سوم داشته باشیم.


ابراهیمی با بیان اینکه امروز تجهیزات و زیر ساخت‌های فیزیکی لازم را داریم، افزود: ما آمادگی این را داریم که آن تعداد از تجهیزات تولید داخل را که به تصویب سازمان تنظیم مقررات برسد را داشته باشیم واگر بتوانیم نرم افزارها و سرویس‌های مورد نیاز را داشته باشیم بدون شک صحبت ضرر داشتن موبایل نسل سوم نیز از بین می‌رود.


وی گفت: موبایل نسل سوم می‌تواند جهش خوبی در رشد رفاه اجتماعی، افزایش درآمد و کاهش بیکاری داشته باشد تا این به نظر برخی تهدیدات به فرصت تبدیل شود و باید مجهز به تکنولوژی روز باشیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم و از نظر تکنولوژی نسل سوم سکون و حرکت دیگر معنایی ندارد.


مدیر عامل شرکت مخابرات ایران اظهار کرد: در هفته دولت 494 پروژه مخابراتی با اعتباری بالغ بر 211 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید و علاوه بر اصفهان شهرهای خمینی شهر و نجف آباد هم زیر پوشش 3 جی می‌آیند.


وی با اشاره به جمعیت 5 میلیونی استان اصفهان، بیان کرد: تعداد تلفن‌های ثابت و همراه استان 7 میلیون بوده که به تفکیک 4 میلیون و 46 هزار سیم کارت و 2 میلیون و 700 هزار تلفن ثابت بوده و این وضعیت خوبی را در بین استان‌های دیگر از خود نشان می‌دهد.


ابرهیمی خاطرنشان کرد: رعایت پیوست فرهنگی در موبایل نسل سوم برای ما الزامی بوده چرا که هم تاکید حکومت و هم وزارت ارتباطات بر آن است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید