امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 12:41:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در جلسه مشترک اعضای شوراهای شهر و روستا با مسئولین اعلام شد:

از امسال عوارض آلایندگی به خمینی شهر تعلق گرفت

یکشنبه, 18 اردیبهشت 1390 ساعت 13:21 کدخبر :1075
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

جلسه مشترک اعضای شوراهای شهر و روستا با مسئولین به مناسبت هفته شوراها برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجه الاسلام سالمی امام جمعه شهرستان، خطاب به اعضای شورای شهر گفت: مردم شما را برای انتقال نظرات و خواسته هایشان به مسئولین انتخاب کرده اند، پس اجازه ندهید مسائل حاشیه ای و جناحی و سیاسی این وظیفه مهم شما را تحت الشعاع قرار دهد. وی تصریح کرد: وظیفه اصلی خدمت به مردم و نظام است که در سایه اتحاد و همدلی میان اعضای شورای شهر و روستا با مسئولین شهرستان امکان پذیر می شود.

امام جمعه شهرستان در ادامه به سفارش مقام معظم رهبری خطاب به اعضای شوراهای شهر در جهت ساخت و ساز شهری به سبک اسلامی اشاره کرد و گفت: ابنیه ما نباید از فضای معماری اسلامی دور شود، یک مسلمان باید همه چیزش اسلامی باشد حتی طراحی ساختمانش.

حجت الاسلام سالمی همچنین به اعضای شورا پیشنهاد کرد: برای آشنایی با نحوه عملکرد دیگر شوراها و ایجاد تعامل با آنها به دیگر شهرستان های استان سفر کنند.

 

ارزیابی ام از عملکرد شوراهای شهر و روستای شهرستان بسیار مثبت است

در ادامه این جلسه سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر گفت: به دلیل مسئولیتی که درکمیسیون شورا دارم، ارزیابی ام از عملکرد شوراهای شهر و روستای شهرستان بسیار مثبت است، اعضای شورای شهر خمینی شهر در مقایسه با دیگر شهرستانها بدون هیچ چشم داشتی به وظایف خود عمل کرده اند.

وی دو مشکل عمده شورای خمینی شهر را نبود مدیریت واحد شهری و نبود منابع درآمدی پایدار عنوان کرد و گفت: با پیگیری هایی انجام شده مشکل حق عوارض آلایندگی خمینی شهر حل شد واز امسال بودجه بسیار خوبی به شهرداری تعلق خواهد گرفت. وی با تاکید بر اینکه منع قانونی تعلق این بودجه به خمینی شهر برداشته شده و با پیگیری های مسئولین قابل دریافت است، ابراز امیدواری کرد که فرماندار خمینی شهر بتواند سهم شهرستان را در کمیته اختصاصی این بودجه افزایش دهد.

نماینده مردم درمجلس افزود: یکی از آرزوهای ما اجرای مدیریت واحد شهری است که البته فعلاً امکان پذیر نیست اما می توان با استفاده از پتانسیل و قدرت فرمانداری و با تشکیل یک ستاد محلی هماهنگی لازم میان دستگاههای اجرائی با شورای شهر و شهرداری را ایجاد کرد.

وی همچنین با اشاره به درخواست اهالی اصغر آباد برای تبدیل شدن به شهر گفت: رسیدگی به این درخواست در دستور کار هیأت دولت قرار گرفته و تا پایان سال نتیجه آن اعلام می شود.

ابطحی از انحلال شورای اصغرآباد ابراز نارضایتی کرد و گفت: انحلال، تصمیم شورای حل اختلاف بود و در صورت بروز تخلف طبق قانون، اعضای شورا هم باید پاسخگو باشند و هم حق دفاع از خود را دارند.

نماینده مردم در پایان ابراز امیدواری کرد که شورای شهر از این دو سال اضافه شده به نحو مطلوب استفاده کنند.

 

اعضای شوراها عصاره مردم هستند

احمد حقیقی فرماندار شهرستان نیز در ادامه جلسه، فلسفه تشکیل شورا به عنوان یک اصل مترقی قانون اساسی را نوعی مدیریت مردم بر مردم دانست که باعث برداشته شدن فاصله میان مردم و مسئولین شده و حرکتی در جهت حل مشکلات مردم و شهر می باشد.

حقیقی اعضای شورا را عصاره مردم خواند و گفت: شورا باید برای مردم الگو باشد.

وی از کلیه مسؤولین شهرستان به خصوص از نماینده مردم درمجلس، امام جمعه واعضای شورا و شهرداران مناطق مختلف شهرستان خواست برای رسیدن خمینی شهر به جایگاه واقعی خود، از بروز اختلافات جلوگیری و پرهیز کرده و اجازه ندهند یک عده افرادی که دلسوز مردم و شهر و مسؤولین نیستند، اتحاد میان مسئولین را از بین ببرند و باعث ایجاد اختلاف بشوند.

فرماندار، کمبود درآمد را از مشکلات شهر دانست و گفت: باید نگاهی پدرانه به مشکلات شهر داشته باشیم.

حقیقی در پایان صحبتش ضمن اعلام حمایت خود به عنوان نماینده دولت در شهرستان ازشورا و شهردار، شهردار و شورایی را قوی دانست که قادر باشد با استفاده از قابلیت های حوزه تحت پوشش خود به یک منبع درآمد پایدار دست یابد.

 

شوراها نقش بسزایی در حوزه های فرهنگی، ورزشی، مذهبی واجتماعی ایفا می کنند

در ادامه این مراسم صهری رئیس شورای شهر به نمایندگی از اعضای شورای شهر و روستای شهرستان گفت: شوراها نقش بسزایی در حوزه های فرهنگی، ورزشی، مذهبی واجتماعی ایفا می کنند و اگر به آمار واعداد و ارقام ارائه شده قبل و بعد از شورا توجه شود موقعیت، موجودیت و نقش شوراها درعمران و آبادانی شهر و روستا مشخص می گردد.

وی افزود: امسال اولین سالی است که بودجه خمینی شهر به صورت تفصیلی و عملیاتی مصوب و با همکاری اعضای شورای شهر و شهرداری،

طبق برنامه ریزی و زمان بندی اجرا و عملیاتی خواهد شد و شوراهای شهر و روستای  شهرستان نیز طبق همین برنامه حرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به بودجه کم در نظر گرفته شده برای روستاهای خمینی شهر گفت: همین امر باعث شده تا قدرت اجرایی لازم در اختیار دهیاران و شهرداران شهرستان قرار نگیرد.

صهری در ادامه، پیگیری مطالبات شهر و روستا را وظیفه اصلی شورا دانست و گفت: پرداختن به مسائل فرعی از جمله تایید فرم های سهام عدالت و مسکن مهر و همچنین تایید اطلاعات مراجعینی که شناختی از آنها نداریم و نیاز به تایید معتمدین محلی دارد باعث می شود اعضای شورای شهر از رسیدگی به وظایف اصلی باز بمانند.

وی همچنین به مراجعات فراوان مردم به طور روزانه به شورا اشاره کرد و گفت: امروز ساده ترین پاسخ ادارات دولتی به مردم ارجاع آنها به شوراست و حل این مشکل نیازمند برگزاری جلسات توجیهی با ادارات دولتی است.

وی با اشاره به مشکلات اصلی شوراهای روستا یعنی تعاملاتشان با ادارات دولتی، از فرماندار خواست تا با افزایش تعامل و نظارت بیشتر به حل مشکل شورای روستایی و همچنین شهرستان توجه کند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 علی 23 اردیبهشت 1390 ساعت 11:50
با سلام . پدرم در اومد تا یه جایی را برای دادن نظرم پیدا کنم و آخر سر به این خبر رسیدم . میخواستم بگم چرا همینجور ساکت نشسته اید ؟ بازم رادیو اصفهان روز 5 شنبه 22/2/90 ساعت شش و نیم عصر لهجه ما رو مورد تمسخر قرار داد . جالب ایجاست که با این حرکات زشت برنامه ی خودشون را شاد و سراسر خنده معرفی می کنند ! به خدا مسوولید اگه به صدا و سیما شکایت یا گزارش یا ... نکنین. ببینم چطوری از حقمون دفاع می کنیدا . خودتون رو نشون بدین
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید