امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 02:14:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

معاون برنامه ريزي استاندار اعلام كرد: در صورت مثبت بودن بررسي هاي علمي؛

مديريت استان با الحاق موافق است

دوشنبه, 08 فروردین 1390 ساعت 08:20 کدخبر :680
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رسول کوچکی

 

با حضور دكتر حدادعادل مشاور مقام معظم رهبري و رئيس كميسيون رئيس فرهنگي مجلس، مهندس همدانیان معاون برنامه‌ریزی استاندار، نماينده شهرستان، فرماندار، شهردار خمینی‌شهر و اعضای شورای شهر، چندین طرح در خمینی شهر افتتاح شد.

از جمله این طرح ها می توان به نخستين مركز معاينه فني مكانيزه خودروي شهرستان و چند طرح دیگر از جمله احداث میدان پردیس، راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری و سیستم پیام کوتاه شهرداري، زیرسازی و جدولگذاری و آسفالت بلوار سروش و چند آبنما در سطح شهر اشاره کرد.  در این برنامه که در مرکز معاینه فنی مكانيزه خودرو برگزار شد، پس از افتتاح، مهندس پورکاظم ضمن خیر مقدم به دکتر حداد عادل و ساير مدعوين و با گرامیداشت دهه فجر و ماه ربیع الاول و میلاد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع)، اشاره‌ای کوتاه به پروژه‌های افتتاح شده نمود و گفت: اولین مورد مرکز معاینه فنی در 2000 مترمربع زمین متعلق به شهرداری است كه تمام دستگاه‌هاي آن به صورت مکانیزه است. از طرفی هم در انتهای این مرکز محلی برای برطرف کردن معایب خودروها در نظر گرفته شده است که پس از برطرف کردن معایب، خودروها سریعاً برچسب معاینه فنی را دریافت کنند. این مرکز با همکاری شهرداری و بخش خصوصی احداث شده است که غیر از زمین و انشعابات و مجوزات توسط بخش خصوصی و شهرداری 250 میلیون هزینه شده است.
پوركاظم ادامه داد: مورد دیگر خیابان سروش است که یک بانده بود. با توجه به اینکه این پروژه از سال 84 استارت خورده مقداری کار انجام شده بود. از طرفی جمعیت منظریه وقتی می‌خواستند به مرکز شهر مراجعه کنند با مشکل روبرو بودند. در اين پروژه، عرض خیابان 32 متر بود و در دو باند اجرا گردید. با توجه به اینکه یک مقدار هم زمان‌بر شد، از زمانی که شروع کردیم، 8 ماه به طول انجامید. یکی از شهروندان یکبار به من گفت کار که شروع شد ما یک مقدار گرد و خاک خوردیم اما حالا می‌بینیم کاری که انجام گرفت از لحاظ کیفی کم نگذاشتید و کار بسیار خوبی بود. شهردار با بيان اينكه شهرداری برای این بلوار 440 میلیون تومان هزینه کرده است و 80 میلیون تومان نیز قبلاً هزینه شده افزود: پروژه دیگر میدان پردیس است که جدول گذاری و آسفالت آن تکمیل شده و فقط فضای سبز میدان مانده که تا چند روز آینده معاونت خدمات شهری آن را انجام خواهد داد. این پروژه هم با هزینه 150میلیون تومان احداث شده است. همچنین 7 آبنما در سطح شهر احداث و یا بازسازی کردیم که این مورد نیز نزدیک 90 میلیون تومان هزینه در بر داشت. مورد دیگر اتوماسیون اداری است که از سال 87 شروع شد و امروز شهرداری مرکزی و مناطق چهارگانه از طریق این سامانه به یکدیگر متصل هستند. در آینده نیز چهار سازمان زیر نظر شهرداری به این سامانه متصل خواهند شد و همشهریان عزیز برای پیگیری درخواست هايشان می‌توانند از طریق اینترنت و داخل منزل اقدام كنند.
شهردار افزود: مورد دیگر که امروز افتتاح شد، سیستم پیام کوتاه است كه البته در يك ماه گذشته راه اندازي شد و طی این یک ماه ده میلیون پیام ارسال شده است. همشهریان می‌توانند نظرات، پیشنهادات و انتقاداتشان را از طریق سیستم 137 شهرداری به اطلاع ما برسانند. او برنامه‌های آینده شهرداری را آسفالت و جدول گذاری خیابان صفائیه، ادامه بلوار دانشجو، احداث پل شهید لری، سالن چند منظوره شهدا، پارک ولی عصر و چند پروژه دیگر برشمرد و ابراز امیدواری کرد بعضی از این پروژه‌ها تا پایان سال تکمیل شود. وي در مورد سالن چند منظوره شهدا نیز گفت: چنانچه اعتباراتش از استانداری تأمین گردد هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری خواهد رسید. او سپس میزان درآمد شهرداری‌های مناطق و میزان هزینه‌های عمرانی را به تفکیک برشمرد و گفت: در مجموع این پروژه‌ها با هزینه‌نزدیک به 850 میلیون تومان اجرا شده است. برای آرامستان هم با توجه به اینکه خمینی‌شهر هیچ گونه زمین دیگري ندارد، توانستیم 350 هکتار زمین تهیه کنیم و با تلاش دوستان در بخش حقوقی شهرداری امروز سند 350 هکتار را پس از 4 سال گرفتیم.
پس از شهردار، مهندس همدانیان به ايراد سخن پرداخت. او ضمن تبریک ایام ا.. دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در دهه فجر امسال 1100 پروژه در استان در دست افتتاح است و با پروژه‌های مردمی و خیرین نزدیک به 1000 میلیارد تومان در مجموع هزینه گردیده و کارهای خوبی شده است و کارهای بیشتری نیز باید انجام گیرد. معاون استاندار افزود: استان به لحاظ زیرساخت‌های زیربنایی در جایگاه خودش قرار ندارد و مدیریت استان در این زمینه مرتب با تهران در ارتباط است که بتواند اعتباراتی كه بايد به استان اختصاص یابد، تعلق گیرد. استان اصفهان بعد از تفکیک تهران و البرز، به عنوان اولین قطب صنعتی کشور و به عنوان اولین استانی که بیشترین درآمد مالیاتی کشور را به خزانه واریز می‌کند، شناخته مي شود.
معاون استاندار افزود: با توجه به سخنان رئیس محترم جمهور در اصفهان که همه استان شهر اصفهان نیست معتقديم استان از جمله شهرستان خمینی‌شهر با محرومیت‌های زیادی مواجه است و ما به این جمع بندی رسیده‌ایم كه در بودجه سال 90 خمینی‌شهر عليرغم این که بودجه استان افزایشی پیدا نخواهد کرد، تغییراتی ایجاد شود.
همدانيان در خصوص الحاق هم گفت: اگر مشاورین امر در خصوص الحاق شهرستان خمینی‌شهر به اصفهان به یک جمع بندی علمی برسند که این یک کار عقلایی است و به نفع مجموعه و سیستم است، مدیریت استان هم این آمادگی را دارد كه بحث الحاق را پيگيري و اجرايي كند. وي تصريح كرد: به هر حال عدم فاصله بین اصفهان و خمینی‌شهر و فاصله امكانات، باعث انتقاد مردم شده است.
معاون برنامه ريزي استان در پايان گفت:  پیشنهاد فرماندار و نماینده ‌شهر به استان هم این بود که یک کار مشاوره‌ای در مورد الحاق شهرستان بشود و همچنین تیم مشاوره‌ای انتخاب شود و بررسی شود که ما بتوانیم آنچه حداقل درخواست مردم شهرستان خمینی‌شهر است که دور از انتظار هم نیست، جامعه عمل بپوشانیم.

 

نظرات  

 
#5 -1 فتح اله كريمي قرطمان 07 آبان 1390 ساعت 21:22
به نظر من الحاق خميني شهر به اصفهان لازم اجرا است چرا كه اين شهر در دل اصفهان قرار دارد و همين امر موجب شده كه
مسئولين شهر خميني شهر از ايجاد مراكز مورد نياز مانند بيمارستان
و....كوتاهي زياد كرده و يك شهري با ورودي جمعيت زياد وپر جمعيت ومتراكم از خدمات خيلي كم چه فرهنگي وچه اقتصادي
برخوردار باشد.
نقل قول
 
 
#4 -1 موافق موافق 11 مهر 1390 ساعت 08:47
مرز واقعی خمینی شهر با اصفهان خط کانال یا همان خیابان ماربین فعلی است سده ای ها اگه خیلی دوست دارند مستقل باشند خوب باشند گناه مردم جوی آباد ( قدیم ؛بختیاریها و اتحاداسلامی ) و کوشک و درچه چیست که به خاطر عدم مدیریت سده ایها و محله گرائیشون دارند ضرر می کنند خمینی شهر فقط همان سه ده خوزان و فروشان و ورنوسفادران است . و فرهنگ سده ای هم منحصر به همین سه ده می باشد.
نقل قول
 
 
#3 -1 مهدی جمالوند 08 مهر 1390 ساعت 14:47
بنظر من الحاق به اصفهان از هر نظر به صرفه و صلاح است .صرف نظر از ارزش افزوده اراضی و املاک شهرستان الحاقی . از طرفی توان علمی و فنی شهرداری اصفهان در اجرای پروژه های عمرانی موجبات رضایتمندی مردم شهرستان الحاقی را در بر خواهد داشت که البته دیگر از تخفیف در عوارض شهرداری خبری نخواهد بود.
نقل قول
 
 
#2 +1 هم وطن 31 شهریور 1390 ساعت 09:07
الحاق پاک کردن صورت مسئله ی مشکلات شهرمان است.بیشتر خمینی شهری های اصیل با آن مخالف اند. اکنون در همه جای کشور روستا ها شهر می شود حال می خواهید برخلاف جهت کشور و دنیا حرکت کنید! البته این فرهنگ ما خمینی شهری هاست که همیشه بر خلاف جهت آب شنا می کنیم!!!!!!
همت داشته باشید و مشکلات را حل کنید. شما که زبان مردم هستید از حقوق مردم دفاع کنید. منارجنبان از سده بوده است،آتشگاه را هم که همه می دانیم از ماست.پس زبانتان کجاست؟
نقل قول
 
 
#1 -1 موافق 12 تیر 1390 ساعت 13:33
تنها راه درمان مشکلات خمینی شهر فقط الحاق به شهر اصفهان است . این حرفها بهانه است فقط و فقط الحاق
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید