امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:27:47

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تفاهم نامه جدید مشکل سنگبری های استان را حل خواهد کرد
نماینده مردم خمینی شهر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

تفاهم نامه جدید مشکل سنگبری های استان را حل خواهد کرد

شنبه, 14 شهریور 1394 ساعت 12:02 کدخبر :9369
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اجرای تفاهم مشترک امضا شده بین نمایندگان دولت و سنگبریها مشکل مالیات برارزش افزده تولید کنندگان سنگ استان وکشور را حل می کند.

 به گزارش فرصتآنلاین محسن صرامی در گفتگو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: این تفاهم نامه روز سه شنبه گذشته در نشستی با حضور نمایندگان صنف سنگ از استانهای لرستان، اصفهان، تهران، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، معاونین و کارشناسان وزارت دارائی وامور اقتصادی در تهران به امضا رسید .
وی ادامه داد: این تفاهمنامه به 50 روز تعطیلی کارنجات سنگ استان و دیگر نقاط کشور پایان می دهد.
در سه سال گذشته جلسات متعددی بین نمایندگان صنف سنگ استان وکشور و مسئولین دولت برای حل مشکلات سنگبریهای استان برگزار شده است .
نماینده مردم خمینی شهر در ادامه با تاکید براینکه عدم اجرای توافق نامه قبلی باعث دل نگرانی و دغدغه وتعطیلی کارخانجات سنگ تولید کنندگان سنگ استان و کشور شده گفت: تولید کنندگان سنگ استان وکشور و به اجرا و تمکین از قانون کشوراعتقاد دارند ولی عملکرد منفی بعضی از مسئولین امورمالیاتی کشور موجب شده بود تا فعالین و تولیدکنندگان این صنعت نگران و مکدر شوند .
نماینده مردم خمینی شهر با اشاره به اینکه این تفاهم نامه جدید توسط وزیر اقتصاد وامور دارائی کشوردر روزهای آینده ابلاغ خواهد شد گفت: طبق این تفاهم نامه مشکل مالیات برارزش افزوده تولید کنندگان سنگ تا پایان سال 94 حل خواهد شد .
وی با بیان اینکه اجرای این تفاهم نامه نشان دهنده همکاری وتعامل تولید کنندگان سنگ برای اجرا وتبعیت وتمکین از قانون بصورت منطقی ومعقولانه وطبق مقرارت است گفت: در این تفاهم صنف تولید کنندگان استان و کشور متعهد شدند که از تاریخ اول دی ماه سال 94 مالیات برارزش افزوده را طبق قانون دریافت کنند و مفاصا حساب مربوطه تا پایان سال 94 طبق زمان بندی تفاهم نامه تحویل مودی مالیاتی دهند .
صرامی با اشاره به اینکه در توافق نامه قبلی طرفین ، انتظارات یک دیگر را برآورده نکرده بودند وبه همین علت بخشی از توافق نامه قبلی اجرا نشد خاطر نشان کرد: یکی از اشکلاتی به توافق نامه قبلی وارد شد ، این بود که که زیر ساخت های لازم برای توافق نامه قبلی در نظر گرفته نشده بود تلاش ما این بود مشکلات توافق نامه قبلی در تفاهم نامه جدید برطرف و رفع شود .
محسن صرامی افزود: تضمین اجرای تفاهم نامه جدید نیازمند همراهی وحمایت ونظارت نمایندگان مجلس ومسئولین دولت است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هرکدام از طرفین به تعهدات عمل نکنند سبد حمایتی مجلس برای اجرای این تفاهم نامه برداشته می شود گفت: طبق این تفاهم نامه از ابتدای اجرای قانون تا یایان سال94 مشکلات مالیات برارزش افزوده تولید کنندگان سنگ حل خواهد شد و از تاریخ دی ماه سال جاری صنعت سنگ استان وکشور ملزم به دریافت و پرداخت مالیات ارزش افزوده طبق اسناد وتحویل به دولت می باشند .
* از طرفی انجمن صنفی سنگبران و کارخانه های سنگ استان اصفهان روز گذشته در بیانیه ای از امضای این تفاهمنامه استقبال و اعلام کردند که از روز شنبه فعالیت مجدد خود را آغاز می کنند .
مسئولین صنف و اتحادیه تولید کننده سنگ استان اصفهان در این بیانیه که دیروز در جمع صدها نفر از دست اندرکاران و تولیدکنندگان سنگ استان در سالن اجتماعات انجمن صنفی سنگبران اصفهان قرائت شد ضمن تقدیر از کمسیون اقتصادی مجلس و دولت اعلام کردند : بمنظور تعامل و حسن نیت، تولید کنندگان سنگ استان با مسئولین استان و کشور روز شنبه ،اعتراض 50 روزه تولید کنندگان سنگ استان اصفهان شکسته می شود.
در بیانه مذکور اضافه شده است: در صورت عدم اجرائی تعهدات مسئولین امور مالیاتی وزارت اقتصاد و دارائی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در مدت کوتاهی صنعت سنگ کشور به دلیل فشارهای وارده و ناشی از تورم ، اجرای قانون مالیات ارزش افزوده ، عدم صادرات سنگ و مشکلات جاری با ورشکستگی کامل روبرو خواهند شد.
بیش از 50 روز است که حدود دو هزار کارخانه سنگ استان اصفهان به دلیل اعتراض به مشکلات ناشی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مستقیم در تعطیلی بسر می برند. آمار اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در این کارخانه نجات حدود 50 هزار نفر عنوان شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید