امروزچهارشنبه, 30 خرداد 1397-- Wednesday Jun 20 2018

ساعت 12:00:48

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:08:59

با توافق ذوب آهن اصفهان وراه آهن جمهوری اسلامی:

تولید ریل ملی به مرحله نهایی نزدیک شد

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 16:57 کدخبر :779
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سرویس علم و اقتصاد

 

توافق بین ذوب آهن اصفهان و راه آهن جمهوری اسلامی برای تولید ریل ملی وارد مرحله تازه ای شده و بستر مناسب برای انعقاد قرارداد فی مابین این دو سازمان جهت این امر مهم مهیا گردید.

دکتر سعادت مدیر کل دفتر مهندسی و نظارت تاُسیسات زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی در چارچوب تفاهمنامه بین این سازمان و ذوب آهن اصفهان از خط تولید وبه ویژه بخش های فولادسازی و نورد650  بازدید کرد تا گام مهمی در راستای بهره گیری راه آهن جمهوری اسلامی از ریل  تولید شده در ذوب آهن اصفهان برداشته شود.
بر اساس توافقی که بین مسئولین این دو سازمان صورت گرفته است پس از دو مرحله بازدید مسئولین راه آهن از ذوب آهن اصفهان و بررسی اسناد فنی مربوطه، قرارداد  فروش ریل جهت تحویل در سال 90 منعقد می گردد.
ذوب آهن اصفهان با توجه به ظرفیت نورد 650 در فاز اول تولید ریل ملی قادر است بین 150 تا200 هزارتن ریل .... در سال 90 به راه آهن جمهوری اسلامی تحویل دهد. در این بازدید موفقیت آمیز مدیر کل دفتر مهندسی ونظارت تاُسیسات زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی، توان ذوب آهن برای تولید ریل .... را مورد تاُیید قرار داد که این امر پیشرفت مهمی در راستای تولید ریل ملی محسوب می گردد.
در این راستا به زودی دکتر روحی معاون فنی راه آهن جمهوری اسلامی نیز به همراه یک تیم کارشناسی  از ذوب آهن بازدید می کنند تا جمع بندی نهایی جهت پیش فروش ریل ذوب آهن به راه آهن فراهم گردد.  گفتنی است ذوب آهن اصفهان در گذشته قادر به تولید ریل ... بود که پس از امضای تفاهمنامه با راه آهن جهت تولید ریل ملی، با همت مسئولین و تلاشگران ذوب آهن اصفهان این مجتمع عظیم صنعتی در مسیر تولید ریل ... که مطابق با استانداردهای جهانی است قرار گرفت.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید