امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 05:57:32

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حقوق ومعوقات بازنشستگان صنعت فولاد کشور پرداخت خواهد شد

شنبه, 18 خرداد 1392 ساعت 00:39 کدخبر :5599
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : م. مهدوی
حقوق و معوقات بازنشستگان صنعت فولاد کشور پس از 12 سال پرداخت خواهد شد. نماینده خمینی شهر در مجلس با اعلام این خبر افزود: پیش از پایان دولت دهم این مشکل حل شده و 86 هزار نفر به همراه خانواده هایشان از فلاکت نجات خواهند یافت.

به گزارش مسوول کانون بازنشستگان صنعت فولاد خمینی شهر، بالغ بر هزار نفر از 86 هزار بازنشسته صنعت فولاد کشور که از اواخر دهه 70 تا کنون با مشکل دریافت حقوق مواجه هستند خمینی شهری اند و 95 درصد از این تعداد بازنشسته ذوب آهن می باشند. ابطحی که خود نیز از بازنشستگان ذوب آهن است ریشه این مشکل را در طرحی می داند که سال 64 در ذوب آهن اجرا شد و طی آن تعداد 20 هزار نفر از کارکنان ذوب آهن تنها با 15 سال سابقه کار بازنشست شدند. وی افزود: صندوق بازنشستگان ذوب آهن سال های ابتداییِ پرداخت حقوق با مشکل چندانی مواجه نشد اما با گذشت چند سال و بر اثر تورم، مشکلات، خودش را نشان داد چراکه کسی که آن زمان با دریافتی 3 هزار تومان بازنشست شده حالا باید حداقل 700 هزار به حسابش واریز شود و این از توان صندوق خارج است.


رییس کانون کل بازنشستگان خمینی شهر نیز در این باره می گوید: حدود 20 سال پیش که نماینده کارگران خمینی شهر بودم خیلی تلاش کردیم تا بازنشستگان صنعت فولاد را نیز تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی ببریم اما رییس وقت ذوب آهن اصفهان نپذیرفت چراکه معتقد بود ذوب آهن از جمله کارخانجات مادر ایران است و خود قادر به تاسیس و اداره صندوق مستقلی ویژه بازنشستگانش هست. گل فروشان می افزاید: ما آن زمان برای تحقق این خواسته دوندگی های بسیاری کردیم وحتی تهران هم رفتیم چراکه چنین روزهایی را پیش بینی می کردیم اما علی رغم استقبال سازمان تامین اجتماعی، ذوب آهن حاضر به پذیرش نشد.


یکی از بازنشستگان ذوب آهن می گوید: گاهی پیش می آید که پس از چند ماه به تعویق افتادن حقوق، مبلغی در حد 200 تا 500 هزار تومان به عنوان علی الحساب به ما پرداخت می شود. به عنوان مثال هفته پیش تنها 500 هزار تومان به عنوان حقوق فروردین ماه به حسابمان واریز شد. مسوول کانون بازنشستگان صنعت فولاد شهرستان در این باره می گوید: حداقل حقوقی که یک بازنشسته ذوب آهن دریافت می کند 700 هزار تومان و حداکثر 2 میلیون تومان است که اخیرا هر نوبت با توجه به تامین اعتبار، یک گروه در الویت دریافت قرار می گیرد. به عنوان مثال اخیرا آن ها که دریافتی کمتری دارند اول از همه پول به حسابشان واریز می شود.


کریمیان یکی از مستمری بگیران ذوب آهن در این باره می گوید: ما حدود 10 میلیون تومان از صندوق بازنشستگان ذوب آهن طلبکاریم، یک سال و نیم است اقساط بانکمان را پرداخت نکرده ایم و بانک نامه داده که خانه را به اجرا خواهد گذاشت. اخیرا با صندوق بازنشستگان صنعت فولاد در تهران تماسی داشتم، گفتند دیگر اینجا تماس نگیر! وی می افزاید: 300 هزار تومان علی الحساب بابت حقوق فروردین به ما داده اند که تنها توانسته ایم بدهکاری بقال محل را بپردازیم.
نماینده سواد کوه فروردین امسال طی نطقی در مجلس گفت: وزیر صنعت با چه خیال راحتی تعطیلات نوروز را پشت سر گذاشت در حالی که بازنشستگان صنعت فولاد کشور حقوق قانونی خود را دریافت نکردند و تنها 150 هزار تومان برای شب عید به حسابشان واریز شد.


محسن صرامی در گفتگو با خبرنگار فرصت با تاکید بر اینکه گرسنگی به معنای واقعی سر سفره بازنشستگان صنعت فولاد که معوقات شامل حالشان شده، احساس می شود، گفت: من و نماینده لنجان از سال گذشته به طور جدی وارد این میدان شدیم و چندین مرحله به صورت مجزا با وزیر کار، وزیر اقتصاد و وزیر صنعت در نشست هایی خصوصی به بررسی این مشکل پرداختیم و نتیجه این رایزنی های یک ساله جلسه ای بود که چند روز پیش در ساختمان وزارت کار با حضور وزرای کار و صنعت، رییس سازمان تامین اجتماعی به همراه معاونان و کارشناسان مربوطه و نماینده لنجان و نماینده کارگران کل کشور برگزار کردیم. وی جلسه مذکور را قوی ترین جلسه ای دانست که تا کنون برای حل این مشکل تشکیل شده و در ادامه از تفاهم نامه ای میان وزارت صنایع و سازمان تامین اجتماعی خبر داد که طی آن وزارت صنایع سهامی را در اختیار سازمان قرار می دهد و سازمان تامین اجتماعی متعهد و مکلف شد به محض تصویب آن در هیات دولت و حتی پیش از طی مراحل تشریفاتی و امور ثبتی حقوق و معوقات بازنشستگان را پرداخت نماید.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#19 +2 حق گو 20 بهمن 1392 ساعت 16:02
باید توجه داشت که آنها در طول سالهای جنگ در ذوب آهن زحمت کشیدند وبعضی نیز به علت اثرات حاصل از کار در کوره سرطان گرفته وفوت شدند لطفا حقوق مستمری بگیران ذوب آهن را پرداخت کنید.
نقل قول
 
 
#18 +4 در به در 14 شهریور 1392 ساعت 13:28
پاداشهای ماهانه جند میلیونی مدیران ذوب آهن و مس
و فولاد مبارکه و امثالهم
بالاخره باید تامین شوند .

یه عده هم گرسنگی بخورند .

خدایا حودت .....
نقل قول
 
 
#17 +5 ghasem 26 مرداد 1392 ساعت 16:57
بسمه تعالی

امروز مورخ 26/5/92 ساعت18 ما بازنشستگان شرکت فولاد هنوز


چشم انظار دریافت حقوق تیرماه خود هستیم


بازنشستگان شرکت ملی فولاد به دلیل دیر پرداخت شدن حقوق واقعا از نظر اقتصادی تحت فشار هستند و با توجه به کهولت سن و یا بیماری های ریوی و قلبی به دلیل کار کردن در معادن قادر به اشتغال دوباره در جای دیگر نیستند از مسولان خواهشمندم این مورد را پیگیری عاجل کنند و در این مورد با زندگی 86 هزار بازنشسته زحمتکش فولادی بازی نکنند////////واسلام
نقل قول
 
 
#16 +9 امیرعلی 22 مرداد 1392 ساعت 22:01
من امیر هستم از کرمان 30 سال برای شرکت ذغال سنگ زحمت کشیدم الان نه قلب دارم نه ریه اونوقت 3 ماه حقوق به مه نمیدن به خدا که قبول دارین کرایه خونم عقب افتاده اینقد به فکر خودتان نباشید فکری به حال ما بکنید
نقل قول
 
 
#15 +4 بازنشسته فولاد 19 مرداد 1392 ساعت 10:41
جواب ولی خدای این زحمتکشان معدن ترامی گیرد سالهادرمعدن ذغالسنگ کارکردن این جواب توی نادان ومسئولین ازخدا بیخبر که برای مردم ارزشی قائل نیستندسیر چه میداند ازگشنه چه می گذرد
نقل قول
 
 
#14 +9 علی 18مرداد92 18 مرداد 1392 ساعت 18:13
میگویند بازنشسته نباید چیزی بخورد و بنوشد بنابراین پول نیازنداردوکارهم که نمیکند چون افرادی که کارهم میکنند حقوق نمیگیرن  بهتره برن قبرستان رتحت بخوابن بنابراین دیگر بحث حقوق نباشد برنامه استخر هم که درجریان هستید گفتن بازنشستگان بروند در خاکها شنا کنند فقط این مدیران ومسیولین بدانند که خودشان هم بازنشست خواهندشد
نقل قول
 
 
#13 +6 ghasem 17 مرداد 1392 ساعت 17:31
بسمه تعالی

حکایت ما باز نشستگان شرکت فولاد مثابه ا رباب ورعیتهای قدیم است

روزی اربابی در منزلش ضیافتی برگزار کرد ارباب پس از صرف غذا به

یکی از خدمه گفت که برای او ومیهمانان آواز بخواند پس از اتما م

مجلس ارباب به کسیکه اواز خوانده بود گفت فردا ظر فی بیاور گندم

بگیر خدمه بیچاره فردا با شوق وذوق ظرفی برداشت وبهدر خانه ارباب

رفت وگفت آمد ه ام طبق قولی که داده بو دید گندم بگیرم ارباب گفت

چه قولی تو اواز خوانی من خوشم امد منهم حرفی زدم که تو خوشت

بیاد واسلام///////
نقل قول
 
 
#12 0 ربیعی 16 مرداد 1392 ساعت 22:09
نقل قول مممم:
این عکسهایی که از افتتاح مسکن مهر خمینی شهر زدید آیا واقعأ از خمینی شهر بود ؟!؟!؟! چون ما هنوز هیچ واحدی را تحویل نگرفته ایم ؟!؟!؟!

من نمی دانم چرا بعد از افتتاح هنوز کارگر تو مسکن مهر کار می کنه و هنوز می گند آماده نیست مهر گارسله هنوز پول می خوادمگه افتتاح نشد؟؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
#11 +1 مممم 16 مرداد 1392 ساعت 06:27
این عکسهایی که از افتتاح مسکن مهر خمینی شهر زدید آیا واقعأ از خمینی شهر بود ؟!؟!؟! چون ما هنوز هیچ واحدی را تحویل نگرفته ایم ؟!؟!؟!
نقل قول
 
 
#10 +2 بازنشسته فرهنگی1 15 مرداد 1392 ساعت 00:45
امسال از طرف اداره آموزش خمینی شهر جشنی برای بازنشستگان گرفته نشد 30 سال زحمت ارزش یک جشن ساده را نداشتیم اگر پول نیست چرا پول بود که به یک مجری تهرانی مبلغ پنج میلیون تومان در مراسم حضور وزیر بدهید چرا پول بود به شرکت کنندگان در کوهپیمایی جوایز بدهید چرا پول بود که در هفته معلم به اداری ها و خانواده هاشان شام و هدایا بدهید چرا پول برای افطاری جلسه شورای آموزش و پرورش بود چرا پول برای همه جا هست به ما که رسید پول نیست 0 تو را خدا فرصت عزیز این درد و دل را که از طرف بازنشسته فرهنگی است انعکاس دهید حداقل دلمان شاد شود حرفمان را خواندند
نقل قول
 
 
#9 +11 فرید 26 تیر 1392 ساعت 13:47
اقا یکی پیدا بشه حقیقت این صندوق رو به ما بگه اخر عاقبتش چه میشه ما باید به زن وبچه خودمنو چوابگو باشیم فقط حرف و قول تحویل ما ندهید .
نقل قول
 
 
#8 +11 میری 16 تیر 1392 ساعت 15:54
از مسئولین خواهشمندیم این مشکل جدی رو پیگیری کنند. مگر بازنشستگان محترم چه گناهی دارند که دستشان از همه جا کوتاه هست و هر طوری که میخواهند برخورد می کنند.!!!!!!!!! چطوری با این هزینه های بالا زندگی کنند.
نقل قول
 
 
#7 +12 عبدالله بازنشسته فول 16 تیر 1392 ساعت 08:11
سیر از گرسنه بی خبر است وزرا ورواسا ووکلا ورئیس جمهور واغنیا به موقع می گیرند بس است بقیه از گرسنگی بمیرند ما تو این مدت دیدیم که همهشان فقط حرف می زنند بی پولی را تجربه نکرده اند بفهمند چه مزهای دارد
نقل قول
 
 
#6 +9 عباسی بازنشسته فولاد 15 تیر 1392 ساعت 08:11
با سلام
بیش از 40 هزار نفر از بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد تا به امروز 15 تیر ماه هنوز حقوق اردیبهشت و خرداد خود را دریافت نکرده اند از مسئولان مربوطه خواهشمندیم کاری کنند قبل از ماه مبارک رمضان این حقوق ها پرداخت شود تا کمکی شود به بازنشستگان فولادی با تشکر
نقل قول
 
 
#5 +10 ghasem 11 تیر 1392 ساعت 19:01
بسمه تعالی

امروز مورخ 11/4/92 ساعت 19/52 ما باز نشستگان شرکت ملی

فولاد چشم انتظار دریافت حقوق خرداد ماه هستیم لازم به ذکر است

حقوق اردی بهشت ماه درسه قسط به ما پرداخت شده است والسلام//////
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید