امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 17:29:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در مراسم جشن مباهله مطرح شد؛

خمینی شهر 60 هزار بیکار دارد

پنجشنبه, 03 آذر 1390 ساعت 09:47 کدخبر :3145
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

«خمینی شهر 60 هزار بیکار دارد» این شاه بیت سخنان سید جواد ابطحی در مراسم جشن اهل بیت (ع) بود که البته با تعجب حضار مواجه شد.

 

مراسم جشن مباهله به سنت چند سال اخیر با حضور نماینده شهرستان در مسجد ملاحیدر برگزار شد. وی در مقدمه ای به تشریح واقعه مباهله پرداخت و این روز را از اعیاد بزرگ شیعیان و از دلایل برحق بودن تشیع دانست.

نماینده به تلاش دشمنان برای تخریب چهره شهر اشاره و یکی از مصادیق آن را بزرگنمایی حادثه باغ دانست و گفت: دشمنان حادثه باغ را با دو هدف بزرگنمایی کردند اول اینکه لکه ای سیاه بر دامان شهری که حسینیه ایران است بگذارند، هدف دومشان هم این بود که نام خمینی را که بر این شهر نهاده شده مخدوش کنند.

سیدجواد ابطحی در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد خود پرداخت و گفت: روزنامه روزگار تیتر زد که در این شهر جنایت نرخی ندارد، با این روزنامه برخورد کردم و توقیف شد تا بدانند با چه کسی طرف هستند.

وی افزود: زازران در کنار شماست با 12 هزار جمعیت. نماینده فلاورجان چهار سال است تلاش می کند اینجا شهر شود ولی نشد، من هم کمکش می کنم. ولی تا ما گفتیم اصغرآباد شهر شود زود موافقت کردند. ولی عده ای می گویند ابطحی چکار کرده است. یعنی چه چکار کرده است؟

نماینده با بیان اینکه مردم خمینی شهر 80 میلیون تومان پول نقد به سومالی کمک کردند  تاکید کرد: مردم ما مردم خوبی هستند، البته من معتقدم همه مسئولان ما زحمت می کشند. خود من تا جایی که توانسته ام کار کرده ام اما اقدامات انجام شده در شان این مردم نیست.

سیدجواد ابطحی افزود: بودجه صندوق مهر امام رضا(ع) یک و نیم میلیارد تومان بود، تلاش کردیم سه میلیارد تومان شد. با این سه میلیارد 370 شغل ایجاد شد با این حال همین بودجه بهمن ماه تمام شد. البته امسال هم پیگیر بودجه این صندوق هستم تا بودجه خوبی برای خوداشتغالی قرار دهیم.

وی به موضوع مترو اشاره کرد و گفت: بودجه مطالعات خط متروی اصفهان -خمینی شهر را در بودجه امسال قرار دادیم. دیدم که گفتند ما این خط مترو را از خیابان بزرگمهر می بریم آزادی و از آزادی می بریم درچه. من گفتم کور خواندید، مسیر مترو باید از اصفهان به خمینی شهر باشد یعنی به خیابان آیت ا.. اشرفی اصفهانی و میدان شهدای خمینی شهر برسد. ما ابتدا نمی دانستیم می خواهند نقشه را منحرف کنند.

ابطحی به موضوع بیکاری در شهرستان اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگترین شهرهایی که نرخ بیکاریش بالاست شهر ماست، 60 هزار نفر در این شهر بیکارند. البته برخی از کارها یک روزه است من اینها را کار نمی دانم مثلاً سیگارفروشی که کار نیست. تعریف سازمان جهانی کار می گوید کسی که یک ساعت در هفته مشغول باشد بیکار شمرده نمی شود. من این تعریف را قبول ندارم. کار این است که فرد مطمئن باشد فردا بیرونش نمی کنند. من شرمنده می شوم وقتی مراجعه کننده پیش من می آید و تقاضای کار می کند.

وی ادامه داد: کارخانه که نمی توانیم بزنیم چون در شعاع 50 کیلومتری اصفهان هستیم. بخواهیم هم بزنیم مشکل کمبود زمین داریم. البته کلنگ شهرک صنایع غذایی با 50 هکتار زمین زده شد و پیگیر بودجه هایش هم هستیم. از چشمه دیمه برای احداث کارخانه شیر در این شهرک آمده است ولی چه کنیم که هنوز نه برق به این شهرک رفته نه آب.

نماینده افزود: خودباوری مهم است، نباید احساس ضعف کنیم. ما در این شهر مخترعی داریم با وجود اینکه دیپلم دارد ولی سه تا اختراع به ثبت رسانده و هفت اختراع هم در نوبت ثبت دارد، دولت یک سفر او را فرستاد یونان. معاون رییس جمهور هم به این مخترع گفته بدون کنکور می توانی در رشته مکانیک ادامه تحصیل بدهی. این نخبه ها را باید مطرح کرد.

سیدجواد ابطحی به سفر خود به برزیل اشاره کرد و گفت: من خارج از کشور که بودم دیدم بخشی از ساحل ریودوژانیرو را پرچم زده بودند برای همجنس بازان. از عدالت خدا به دور است که ما را همراه اینها ببرد جهنم.

وی به نمایش غدیر امسال و بارندگیهای اخیر اشاره کرد و گفت: این بارندگی ها به برکت برنامه غدیر خمینی شهر بارید، دلیل هم دارم، مدلهای هواشناسی چنین بارانی را پیش بینی نکرده بود و جالب است بدانید این باران مخصوص خمینی شهر آمده بود. بین شهرهای استان اوج بارندگی اخیر در خمینی شهر با 41 میلیمتر بود. معلوم است خدا این ابر را فرستانده است اینجا.

نظرات  

 
#14 0 akbar hajiebrahimi 12 آذر 1390 ساعت 21:05
چرا وقتی حقیقتی درباره کم کاری شهرداری گفته میشود چاپ نمیکنید
نقل قول
 
 
#13 0 عموشاهی 11 آذر 1390 ساعت 17:27
وای برما و شهرما با این آب و هواشناسي ماورایی ...رشته جدید اقلیم ماورایی را دکترا گرفته است ..
نقل قول
 
 
#12 0 آرمان 09 آذر 1390 ساعت 14:48
در جواب کانت قبلی
اون خطی که شما میگی شمال-جنوب است. یعنی شما میخواهی بگی اونا میخواستند خط غرب به شرق را از شما به جنوب بکشند؟!!! جل الخالق!!!
نقل قول
 
 
#11 0 حجت 09 آذر 1390 ساعت 10:14
آقاي آرمان شما كه از جايي خبر نداري بيخودي نظر نده با نماينده بدي بماند - خط مترو را اقايان داشتند تغيير مي دادند از زينبيه به بزرذگمهر و ميدان ازادي و درچه با افشاگري ايشان عملي نشد
نقل قول
 
 
#10 0 بلوف نزن 08 آذر 1390 ساعت 12:02
آقای ابطحی! شما که می گویی روی حرفت حساب باز می کنند و تا اشاره کردی اصغرآباد شهر شد چرا اعتبارات تملک دارایی خمینی شهر از تیران و کرون هم کمتر است؟!! یک اشاره! کن تا این تبعیض حل شود.
نقل قول
 
 
#9 0 الحاق 07 آذر 1390 ساعت 13:09
الحاق به اصفهان چی شد خبری نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
#8 0 حسيني 07 آذر 1390 ساعت 10:17
جمعيت خميني شهر چقدر است كه 60هزار بيكار دارد
نقل قول
 
 
#7 0 آرمان 07 آذر 1390 ساعت 08:22
آقای نماینده!
1- روزنامه روزگار به جرم افشای اسناد محرمانه کشور توقیف شده نه توهین به خمینی شهر
2- شما که زازران را گفتی چرا علویجه را نمیگی که با 7 هزار جمعیت سالهاست شهر شده؟!
3- خط متروی آزادی و درچه سر جاشه، خط خمینی شهر- زینبیه هم سر جاشه. در واقع اون خط شمال-جنوب است و این خط غربی-شرقی. چطور شما خط شمال-جنوب را شرقی-غربی کردی؟
4- 60 هزار بیکار میدونی یعنی چه؟ یعنی از هر دو نفر و نصفی یک نفر توی خمینی شهر بیکاره!!
5- ای کاش از دستاوردهای سفر برزیلت همین چرخ زدنها و تابیدن ها نباشه، بگذریم. شما لخت بودنشون را دیدی ولی بقیه اخلاق و کارهاشون را هم دیدی؟ جلال آل احمد میگه توی غرب رفتم مسلمان ندیدم ولی اسلام دیدم توی ممالک اسلامی مسلمان دیدم ولی اسلام ندیدم.
6- نماينده چه کار کرده؟! خب مردم حق دارن بپرسن چرا شهر ما روزبه روز باید از شهرهای اطراف عقب تر بیفتد؟ مگه ابطحی وعده احداث فرهنگسرا را نداد پس چی شد؟ بیمارستان منظریه را چکار کرد؟ برای اصلاح وجهه خمینی شهر بعد از حادثه باغ، چند بار خمینی شهر را روی آنتن برد؟ چقدر پول توی این شهر آورد؟ چرا پولها داره اصفهان و شاهین شهر نجف آباد و شهرضا و کاشان و ...میره؟ چرا...؟!
7- آقای نماینده! مردم به تو رای ندادن که توی تهران بجای اینکه توی این وزارتخانه و آن وزارتخانه دنبال کار شهر باشی هر روز بری توی دفتر این روزنامه و آن سایت و درباره کتابخوانی، هلال احمر، استعفای علی مطهری و ... مصاحبه کنی
نقل قول
 
 
#6 0 آرمان 07 آذر 1390 ساعت 07:47
روزنامه روزگار بخاطر افشای اسناد محرمانه کشور دو ماه توقیف شده نه شایعه سازی و درغ پردازی در مورد سده. خودتون توی گوگل سرچ کنید.
نقل قول
 
 
#5 0 حسین غفوری 05 آذر 1390 ساعت 21:48
سلام. فقط خواستم بشما فرصت طلبها بگم. خجالت کشیدن رو هم بلدید؟؟ خجالت بکشید. مردم ما.... نیستند شماها.... هستید.
کامنت میذاریم آزاد نمیکنید. بعد سریع میدوید عکسهای .... رو از رو سایتتون بر میدارید. کامنتو آزاد میکنید. بعدش که بهتون هشدار میدم کامنت رو هم برمیدارید.
اینه آزادی و بیطرفی که شما ازش دم میزنید؟؟؟
خوبه والا.
فقط خواستم بگم زهی خیال باطل بنده تمام عکسهارو سیو دارم. بدم خدمتتون؟؟؟
این عکس العمل شتابزده شما نشان از وابستگیتون داره.
نقل قول
 
 
#4 0 نصیری 05 آذر 1390 ساعت 10:52
ایشان که مشکلات را می داند چرا کاری برای اصلاح نمی کند .......
نقل قول
 
 
#3 0 صالح 05 آذر 1390 ساعت 09:39
خدایا چرا باید بزرگان شهر ما از عوام مردم کوچک تر باشند آیا این ظلم بستر ساز بقیه بی مهری ها به شهر عزیز ما نیست
نقل قول
 
 
#2 0 lصفر 05 آذر 1390 ساعت 08:55
راستي از حسني امام جمعه اورميه چه خبر ؟
نقل قول
 
 
#1 0 کمال حاج 04 آذر 1390 ساعت 16:47
جشن مباهله بود یا تریبون انتخاباتی؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید