امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 16:31:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

برای پیشبرد تحقیقاتم ماه ها در بخش آی سی یو مشغول به کار شدم
رسول مختاری یکی از مخترعان خمینی شهری:

برای پیشبرد تحقیقاتم ماه ها در بخش آی سی یو مشغول به کار شدم

دوشنبه, 18 خرداد 1394 ساعت 15:00 کدخبر :8934
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

رسول مختاری اهل محله اندآن دومین و سومین اختراع خود را به ثبت رساند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این مخترع 25 ساله که اولین اختراع خود با عنوان «دستگاه افزایش سرعت التیام زخم» را مهرماه 91 به ثبت رسانده است در چند ماهه اخیر نیز موفق به ثبت دو اختراع دیگر تحت عناوین «دستگاه بهبود شرایط بیمار در وضعیت کما»

ekhterae

و «دستگاه تشخیص دهنده دفع مدفوع و شستشوی بیماران ناتوان بدون مداخله انسان» شد. وی که به گفته خودش از پنج سال پیش تا کنون مشغول طراحی و ساخت این سه دستگاه است، ترجیح می دهد تکمیل و تولید انبوه اختراع سوم خود (دستگاه تشخیص دهنده دفع مدفوع و شستشوی بیماران ناتوان بدون مداخله انسان) را در اولویت کاری اش قرار بدهد. این پرستار جوان که برای ساخت این دستگاه و پی بردن بیش از پیش به ضرورت وجود چنین دستگاهی، ماه ها در بخش آی سی یو به بیماران خدمت کرده و همیار و کمک حال بیمارانی بوده که قادر به دفع نیستند،  می گوید: وجود این دستگاه به قدری برای بیماران ناتوان ضروری است که حتی اکنون که دستگاه هنوز نیازمند اضافه شدن بخش های تکمیلی برای بهبود عملکرد خود است، مشتری دارد اما من ترجیح می دهم مراحل ساخت را به پایان ببرم و بعد از پیدا کردن سرمایه گذار به تولید انبوه بپردازم.


وی در پاسخ سوال ما مبنی بر اینکه اگر سرمایه گذار پیدا نشد آیا حاضر است دستگاهش را بفروشد یا خیر، می گوید: هدف من تلاش برای رسیدن به نتیجه و در نهایت کمک به بیماران است بنابراین اگر خودم نتوانم سرمایه گذار پیدا کنم حاضرم آن را در اختیار کسانی بگذارم که قادر باشند هر چه سریع تر آن را به دست بیماران برسانند حتی اگر هیچ اسمی از من در میان نباشد و هیچ بهره مادی از آن نبرم.


مختاری هدفش را به نتیجه رسیدن تلاش هایش در جهت کمک به بیماران و کاهش دردهایشان عنوان می کند و می گوید: برای من انگیزه نام و نان در میان نیست. وی عامل رسیدنش به این درجه از ایمان و اعتقاد را خانه و خانواده می داند و در درجه بعدی دانشگاه و بحث های آزاد دانشجویی و مطالعات علمی که او را به خدا نزدیک تر کرد.


مادرش اما می گوید: رسول هر چه دارد از خودش دارد. از کودکی این هنر را داشت که خودش را سرگرم کند. یا گرم مطالعه بود یا توی باغچه در تعقیب جانورها و یا مشغول به هم ریختن وسایل برقی. کم می خوابید و من همیشه نگران سلامتی اش بودم.


رسول مختاری در رابطه با هزینه های ساخت اولین نمونه های این سه دستگاه می افزاید: هزینه ساخت دستگاه اول پنج میلیون تومان شد که دانشگاه علوم پزشکی کاشان آن را به عهده گرفت. دستگاه دوم هزینه ای سه میلیونی در برداشت که استاد راهنمایم آن را متقبل شد و دستگاه سوم را که ساخت نمونه اولیه آن هشت میلیون هزینه در برداشت دانشگاه تهران پرداخت.

dafe2
وی که در حال حاضر برای پیشبرد بهتر مراحل تکمیل اختراعاتش در بیمارستان های تهران مشغول به کار است، پیش بینی می کند که تکمیل و تولید انبوه این دستگاه تا 4 سال آینده به طول بینجامد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#5 0 مسعود س 24 خرداد 1394 ساعت 09:50
دمت داش رسول
میشناسمت ، پیش دانشگاهی مدرسه امام محله قلعه آقا
نقل قول
 
 
#4 0 مختاري 21 خرداد 1394 ساعت 14:26
نقل قول خاطره کرباسی:
سلام.
من همیشه بهت افتخار میکنم. انشالله هرجا که هستی موفق و موید باشی


لطف داريد . ان شاالله شما هم هميشه موفق باشيد .
نقل قول
 
 
#3 0 مختاري 21 خرداد 1394 ساعت 14:25
نقل قول نوری:
دست مریزاد همشهری! تو مایه افتخار مایی. هر جا که میری اعلام کن خمینی شهری هستی تا شهر به جایگاه واقعی اش برسه.


شما لطف داريد . حتما
نقل قول
 
 
#2 +1 خاطره کرباسی 20 خرداد 1394 ساعت 09:32
سلام.
من همیشه بهت افتخار میکنم. انشالله هرجا که هستی موفق و موید باشی
نقل قول
 
 
#1 0 نوری 19 خرداد 1394 ساعت 07:07
دست مریزاد همشهری! تو مایه افتخار مایی. هر جا که میری اعلام کن خمینی شهری هستی تا شهر به جایگاه واقعی اش برسه.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید