امروزدوشنبه, 05 آبان 1399-- Monday Oct 26 2020

ساعت 01:40:13

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

تولید چمن مقاوم به خشکی در کشور

سه شنبه, 22 اردیبهشت 1394 ساعت 07:57 کدخبر :8810
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

سازمان پارک€Œهای شهرداری اصفهان، دانشگاه شاهد تهران و پژوهشکده گل و گیاهان زینتی در تولید چمن مقاوم به خشکی همکاری خواهند کرد. به گزارش فرصت آنلاین رییس پژوهشکده گل و گیاهان زینتی ایران ضمن اعلام این خبر به ایسناگفت: چمن از گیاهانی است که هر ساله با انبوه واردات بذر آن مواجه هستیم و میلیون ها دلار ارز از کشور برای خرید بذر این محصول خارج می شود.
آزادی گفت: این چمن€Œها مقاوم به کم€Œآبی نبوده و پرآب€Œبر هستند. برهمین اساس و با توجه به بحران کم آبی در کشورطرح تولید چمن مقاوم به خشکی در دستور کار پژوهشکده قرار دارد. پنج مرکز، دانشگاه و شهرداری به صورت مشارکتی موضوع را پیگیری می کنند.وی خاطرنشان کرد: هدف این است که طی دو سال بتوانیم نوع زینتی چمن ملی مقاوم به خشکی را تولید کنیم.

گفتنی است چمن های که درحال حاضرشهرداریها استفاده می کنند پرآب بوده وکارشناسان کشت آنها را توصیه نمی کنند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 پیرنجم الدین 15 مرداد 1394 ساعت 07:33
ای کاش این مسئول محترم ابتدا تعریفی از مقاومت به خشکی برای ما ارائه می کردند.

اخه مگه میشه طی 2 سال چمن مقاوم به خشکی تولید کرد؟؟؟؟؟!!!!!!!
اگر این اتفاق قراره بیفته پس متخصصین ژنتیک و اصلاح نباتات به جای اینکه حداقل 10 سال زمان صرف تولید چمن مقاوم به خشکی کنند، بهتر است چند ساعتی در کنار مسئولین محترم این پروژه درس بگیرند. این طوری صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه ملت و دولت خواهد شد.
نقل قول
 
 
#1 0 مجیدی 08 مرداد 1394 ساعت 11:47
اميدوارم روزي اين طرز صحبت کردن از برخي مسولين رخت بندد

بنده به عنوان متخصص ژنتيک چمن در دانشگاه صنعـي اصفهان مي دانم که اصلاح و ايجاد يک چمن مقاوم بين 10 تا 20 سال نياز زماني دارد

بنده حدود 8 سال است که روي اين زمينه کار مي کنم و هنوز نمي توانم ادعا کنم که تا 2 سال ديگر به رقم چمن مقاوم دست پيدا مي کنم
بهتر است خبرگزاري ها نيز در انتشار اخبار ادعاهاي افراد محتاط باشند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید