امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 10:27:49

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خمینی شهر اولین برگزار کننده جشنواره الکترونیک و روباتیک خردسالان در کشور

یکشنبه, 03 مهر 1390 ساعت 11:14 کدخبر :2560
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : لیلا پیمانی

 

اولین جشنواره الکترونیک و روباتیک خردسالان کشور، در مرکز تحقیقات معلمان خمینی شهر در قالب 30 تیم و چهار لیگ و دراولین روز مهر ماه برگزار شد.

فراخوان این جشنواره که به همت شرکت فنی مهندسی آراد خمینی شهر با همکاری موسسه مطالعه و خلاقیت کودک و نوجوان این شهر برگزار شد، ازابتدای شهریور ماه سال جاری در سراسر کشور اعلان شد و از علاقمندان دعوت به شرکت کرد.

مهندس محمد حسین زارعی رییس شرکت کامپیوتری آراد در این باره گفت: شرکت کنندگان در این جشنواره که در دو گروه پیش از دبستان و دبستانی برگزار شد از خمینی شهر، سراسر استان اصفهان و اراک بودند.

گفتنی است داور اصلی این جشنواره محسن کریمی دارای مدرک مهندسی روباتیک و کارشناسی ارشد برق از دانشگاه صنعتی اصفهان، به آثار 4نفر از شرکت کنندگان رای داد که اسامی آن ها به قرار زیر است:

لیگ فوتبالیست پیش دبستان:  محمد رسول جعفری       7 ساله از خمینی شهر

لیگ فوتبالیست دبستان: امیرحسین گیلانی      9ساله از خمینی شهر

لیگ ربات حلّ ماز: محمد مهدی توانایی مقدم   11 ساله از خمینی شهر

لیگ آزمایشگاه: محمد بابا احمدی     6 ساله از اصفهان

به گفته مریم مختاری دارای مدرک روان شناسی عمومی وسرپرست موسسات مطالعه و خلاقیت کودک و نوجوان استان اصفهان و مدیر موسسه مطالعه و خلاقیت خمینی شهر، طبق استعداد یابی کودکان و خردسالان خمینی شهری درطول 3 سال فعالیت موسسه، کودکان و نوجوانان خمینی شهر استعدادی فوق العاده در ریاضیات دارند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 0 زمانی 03 مهر 1390 ساعت 18:03
سلام . من مادر یکی از شرکت کنندگان در این جشنواره هستم . پسر من با این که 6 سال بیشتر ندارد از شرکت در این جشنواره خیلی خوشحال بود . ولی از مسئولین شهر برای حتی اهداء جوایز هم خبری نبود با اینکه من از آقای مهندس زارعی در رابطه با دعوت مسئولین جویا شدم !
نقل قول
 
 
#2 0 مهندس خان احمدی 03 مهر 1390 ساعت 17:50
این برنامه بسیار من را شگفت زده کرد ! پس چرا بیشتر از پتانسیل چنین افرادی که برای این شهر چنین برنامه های علمی و خوبی را دارند ، استفاده نمی شود ؟!
نقل قول
 
 
#1 0 مریم حاج هاشمی 03 مهر 1390 ساعت 17:45
خدارو شکر که تو این شهر هم از این برنامه ها وجود داره ولی مسئولین کاری نمی کنند!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید