امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 01:17:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دانشجویان مخترع دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهردوم شدند
مسابقات دانشجویی ملی طراحی ماشین بر گزار شد

دانشجویان مخترع دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهردوم شدند

یکشنبه, 11 بهمن 1394 ساعت 11:22 کدخبر :9901
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

دانشجویان مخترع و مبتکر دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با موتور سیکلت ایرانا تکتاز صاحب مقام برتر شدند. مسوول روابط عمومی این دانشگاه به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: به منظور گسترش مهارت های مهندسی و درک صحیح از آینده وسایل نقلیه پاک در جهان و اثرات مطلوب آن بر محیط زیست، دانشجویان رشته فنی و مهندسی در پنجمین دوره مسابقات دانشجویی ملی طراحی ماشین با شعار فناوری به نفع طبیعت و با موضوع طراحی و ساخت موتور سیکلت الکتریکی شرکت کردند که تیم ایرانا تکتاز دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر توانست مقام دوم این دوره از مسابقات را از آن خود کند.


سرپرست تیم و طراح اصلی موتور سیکلت در این باره گفت: قدرت موتور این موتور سیکلت برقی 9 کیلو وات و حداکثر سرعت آن 122 کیلومتر بر ساعت است. مهندس محمد بابا ربیع افزود: این موتور با طراحی آیرودینامیک اسپرت و بدنه کامپوزیت و شاسی آلومینیوم آلیاژی ساخته شده و در هر 30 دقیقه شارژ برقی، 2 ساعت حرکت می کند.


وی خاطر نشان کرد: تیم ایرانا تکتاز در بین تیم های مطرح کشور از قبیل تیم شمس از دانشگاه صنعتی شریف و تیم طلوع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر خودنمایی کرد و افتخار درخشانی برای دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت رساند و قرار است طی مراسمی از دانشجویان خلاق و مبتکر قدردانی شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید