امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 01:34:26

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

در جلسه دیدار خیرین و مسولین شهر با اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره خیریه حضرت رسول (ص) مطرح شد؛

پرفسور میردامادی: نمونه دو بیمارستان موجود شهر در عقب افتاده ترین کشورها هم وجود ندارد

دوشنبه, 23 مرداد 1391 ساعت 10:20 کدخبر :4404
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
جلسه خیرین و مسئولین شهر با اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره خیریه حضرت رسول (ص) برگزار شد. در این جلسه محسن صرامی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد هتل امین که از سال 74 تا حالا مسکوت مانده است؛

کارش به کمیسیون ماده 5 گیر کرده بود و این هتل 15 طبقه 5 ستاره اگر ساخته شود و مجموعه سنگ را هم اگر بسازیم این منطقه به راحتی توریستی می شود. حاج آقا صرامی که یک سرمایه گذار توریستی است و قول همکاری برای این هتل را داده را نباید از دست بدهیم. کمیسیون ماده 5 اجازه 10 طبقه را داده که ما دوباره این را ارجاع می دهیم که قرار 15 طبقه بوده است. مجموعه خیریه حضرت رسول(ص)  یک مجموعه بی نظیر است و باید با همکاری پروفسور میردامادی این بی نظیر بودن را حفظ کنیم.

دکتر حسین غفوری از دیگر سخنرانان جلسه بود که در سخنانی گفت: شورای شهر در دوره سوم اعلام آمادگی کرد که در امورات عام المنفعه کمال همکاری را داشته باشد. ترمینال مسافربری که کلنگش به زمین خورده، شهرک سنگ هم در آنچه مربوط به شهرداری و شورای شهر در توافق نامه و مجوزات لازم بوده انجام شده است. بحث هتل هم گفتیم که به شرط پیگیری سرمایه گذار کویتی، در زمینه مجوزات لازم تلاش می کنیم و به دلیل مشکلاتی پیگیری صورت نگرفت. در خیریه حضرت رسول(ص) هم پیگیر هستیم. بحث اصلی بحث آزادسازی خیابان 17 شهریور است که وجهه خوبی بخصوص برای مهمانانی که از استان و حتی خارج از کشور به این مجموعه ورود پیدا می کنند؛ ندارد. اگر اهالی همکاری بکنند این آزادسازی زودتر انجام می شود. از جهت تبلیغات و معرفی فعالیت های این مجموعه هم به عنوان مدیر مسوول دو هفته نامه فرصت اعلام آمادگی می کنم که با ارائه گزارشی جامع تمام شهروندان و حتی استان از فعالیت ها و اهداف این مجموعه آگاه شوند.

در ادامه مهندس محمود عابدی از اعضای هیئت مدیره و هیئت امنای مرکز خیریه حضرت رسول(ص) ضمن تشکر از مسئولین و خیرین گفت: به خودم و همه دوستان می گویم که مرکز خیریه حضرت رسول(ص) اولین پایه احداثش تحقیقات بوده است یعنی مرکز تحقیقاتی، بهداشتی و درمانی. درست است که مشکل کمبود فضای درمانی در شهر داریم اما باید این بحث ناسیونالیستی فقط بیمارستان شهر خودمان و نَه بیمارستان اصفهان را کنار بگذاریم. اینجا باید در وهله اول مرکز تحقیقاتی استان و حتی کشور شود. کمبود و کسری ما در بحث تحقیقات است. باید پزشکان و محققان داخلی و خارجی برای تحقیقات به اینجا بیایند. خود پروفسور برای تکمیل تحقیقات به خارج از کشور می روند  چرا همین جا نمانند؟ حتی باید در لادر و اطراف آن مراکزی برای استراحت مسافران و پزشکان خارجی مهیا کرد.

یکی از اعضای هیئت امنای شهرک محمود آباد نیز در طی سخنانی از این که پیش از این، بعد از جلسات راه حلی برای مشکلات نداشته اند اظهار ناراحتی کرد و گفت: ما نیاز به کار انقلابی داریم. ما برای شهرک سنگ زمینی می خواهیم که با آوردن کارمان به شهر، مالیات و درآمدمان هم برای اینجا باشد. این کار مستلزم این است که قیمت زمین ارزان باشد و هیچ هزینه ای برای مجوزات شهرداری در میان نباشد. اما شهرداری عملا گفته که زمین را در آینده قیمت گذاری می کنیم و شریک در کار شما می شویم. شراکت با شهرداری هم که دائم در حال تغییر است و واهمه ایجاد می کند که با اختیاراتی که در دست ما نیست بعدها مشکل ایجاد شود. اگر کار شهرک سنگ به تعویق افتاده این بوده است. اگر اینها رفع شود سال آینده ما شهرک سنگ را خواهیم داشت.

حاج اکبر دفاعی افزود: پیشنهادی به فرماندار دادیم که در سطح شهر از افراد بی بضاعت و نیز خیریه ها آمار برداری کنند و کل شهر را زیر پوشش بگیریم تا دیگر هیچ فقیری نماند همانطور که در یکی از محلات تبریز این کار صورت گرفته است. حتی با آمار گیری از افراد بیکار و ایجاد یک نهضت کار، کار برای آنها ایجاد کنیم تا هر شب با سربلندی و شرافت به خانه برگردند و فقر و فحشا از بین برود. این نیازمند یک جهاد همگانی است. یک مشکل دیگر این است که مالیات و عوارض و هزینه های مختلف به دوش تولیدکننده است. با توجه به این که رییس مجمع نمایندگان استان از خمینی شهر است امید می رود کاری کنند که مالیات را از دوش تولید کننده بردارند. اگر اینطور شود من تضمین می کنم که در یک هفته 10 هزار نفر را به کار مشغول کنم. باید به هر کسی که کار دارد و 5 نفر را به کار می گیرد مدال بدهیم نه این که هرچه فشار است به دوش تولیدکننده باشد.

در ادامه جلسه شهردار در سخنانی ضمن اشاره به این که توافق نامه های شهرک سنگ در دوره شهردار قبلی صورت گرفته است بیان داشت: شهرداری آمادگی دارد که بتوانیم بخش خصوصی را در شهر تقویت کنیم تا از گرفتن عوارض روزمره خارج شویم. بخش خصوصی باید بداند که خمینی شهر جای مناسبی برای سرمایه گذاری است و به شهر ما بیاید. در بحث ترمینال مسافربری هم ما مزاحمتی ایجاد نمی کنیم مگر به دلیل ضوابط قانونی. در بحث هتل امین هم با تلفن آقای صرامی به کمیسیون ماده 5 بود که از 4 طبقه به 10 طبقه رسید ولی مواردی هست که خارج از اختیارات ماست. اگر پروژه ای با مشکل اقتصادی، فنی و هر مساله ای درگیر نباشد بعد از کلنگ زنی با مشکل مجوزات روبرو نخواهد بود.

پروفسور میردامادی هم در ادامه جلسه ضمن تلاوت آیاتی از سوره الرحمن گفت: شهر ما دارای امکانات پیشرفت و مترقی است ولی متاسفانه از این امکانات به دلایل مختلف استفاده نشده است. خوشبختانه با نمایندگی فردی جوان شرایط ویژه ای پیش آمده است و اگر استفاده نکنیم خودمان مقصریم. وی یکی از بلاهای شهر ما را تعویض مرتب مسوولین دانست و گفت: شهر ما شده یک کلاس کارآموزی. اینجا آزمایش می کنند و بهره وری اش به جای دیگر می رسد. این یک فاجعه بزرگ است. دوم این که تشکیلات بهداشتی زیاد است ولی در شهر ما هیچ امکانی نیست. دو بیمارستان موجود هم به هیچ یک از استانداردهای جهانی جواب نمی دهد. عقب افتاده ترین کشورها در این شرایط نیستند ولی با اجبار از این بیمارستان ها استفاده می کنیم چون چاره دیگری نداریم. در شهری که نزدیک به اصفهان است هر شب 10 نفر به خاطر عدم امکانات می میرند و ما مسئولیم. من تا 6 ابتدایی بیشتر در این شهر نبوده ام ولی خودم را وقف این مردم کرده ام. با همه شرایطی که داشته ام و می توانم استفاده کنم به اینجا می آیم که وظیفه ام را نسبت به مردمم انجام بدهم.

وی ادامه داد: چیزی که ما را بالا می برد تحقیقات است. از زمان امام صادق(ع) تحقیقات پزشکی را کشورهای اسلامی پشت سر گذاشته اند و حالا از غربی ها بهره می گیریم. لذت تحقیقات از بین رفته است و این در حالی است که غربی ها قدر تحقیقات را می دانند.

وی افزود: در شهری که بیماری های غیر قابل علاج و مزمن خیلی زیاد است اگر به این موارد توجه شود هیچ خطری ندارد ولی اگر توجه نشود از هر حیوان درنده ای خطرناک تر است. پرفسور میردامادی تصریح کرد: تحقیقات دو بازو دارد: یکی رسیدن به مریض و دیگری درمان وی. اهمیت کار تحقیقاتی آنجاست که با بررسی و دقت روی بیمار ، بیماری های دیگری هم پیدا می کنیم. این خدمت به بشریت و جامعه است و ثوابی بالاتر از خدمت به انسان ها نیست. اینجا هم یک مرکز تحقیقاتی است که مال انسان هاست و وابسته به هیچ کس نیست.

وی ادامه داد: اگر سرمایه گذاری می کنید بدانید در چه راهی است. اگر کسی ایمان واقعی دارد و می خواهد کاری برای خودش ذخیره کند بهترین راه این است چون تا بشر وجود دارد تحقیقات هم وجود دارد.

پروفسور میردامادی با اشاره به سرعت تغییرات در علم پزشکی گفت: الان در تهران چند بیمارستان دارد تعطیل می شود . در شهری که زمین کم است ما به خاطر آینده نگری که داشتیم با خرید این زمین بزرگ تا 500 سال آینده زمینه بهره برداری را آماده کرده ایم. بدانید در چه راهی دارید کمک می کنید. خدا مغز را داده که از آن کار بکشیم نه بار. عقب افتادگی ما به دلیل این است که داریم بار می کشیم . ما همه رفتنی هستیم و هیچ کس نمی ماند. بیایید با این امکاناتی که در اختیارمان است برای خودمان سرمایه گذاری ابدی کنیم.

آخرین سخنران شفیعی از خیرین مشهور شهرستان بود که با اشاراتی به آیات قرآن کریم، مباحث خود را مطرح کرد و گفت: اگر در کار خیر یک تومان بدهیم خداوند متعال تضمین کرده است که 700 برابر پس بدهد. اگر به وعده های خدا اعتمادمان ضعیف شود دستمان از خیر باز می ماند. مهم نیست که حساب بانکی من چه قدر است. مهم این است که شب راحت بخوابم و بچه هایم آدم حسابی باشند. این زندگی آسان است که خدا به انسان های دست به جیب وعده داده ولی اگر اهل بخل باشی زندگی تنگ می شود. آنهایی که دارا هستند قبلا نداشته اند اما در راه خدا بخشیده اند و دارا شده اند. پس همان موقع که مشکل داری، ببخش تا خدا چندبرابر عوض دهد. وی با خواندن شعر موسی و نیل به این نکته اشاره کرد که اگر خدا را در همه کارها ناظر بدانیم دست او امور ما را می چرخاند.

نظرات  

 
#4 0 الهه محمدی 21 مرداد 1392 ساعت 14:07
سلام ادرس بیمارستانی که پروفسور میردامادی در ان هستند را بفرستید با تشکر
نقل قول
 
 
#3 -2 عزیز 24 شهریور 1391 ساعت 14:02
نمونه این پروفسور فعال و وطن دوست و مردمی هم در بهترین شهرهای دنیا وجود ندارد .خدا اجرش دهد
نقل قول
 
 
#2 +6 دمشون گرم... 24 مرداد 1391 ساعت 22:57
خدا الهی به حق همین شبها به این خیران شهر خیر و برکت و عزت و صحت و سلامتی بدهد...آمین.

واقعا اگه این جور افراد نبودند شهر ما شهر نبود که...

ولی با این حال باز هم بعضی خیرها را برای برخی کارها تحت فشار قرار میدهند.....
نقل قول
 
 
#1 +5 حجت 23 مرداد 1391 ساعت 11:07
بهشون بگید یه فکری هم به حال تونل کهندژ بکنند...
شاید خیرین یه فکری بکنند...
خمینی شهر هرچی داره از خیرین داره...کس دیگه ای که دلش نمیسوزه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید