امروزيكشنبه, 24 شهريور 1398-- Sunday Sep 15 2019

ساعت 10:11:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

پروفسور سیف الله جعفری

پروفسور سیف الله جعفری

شنبه, 09 دی 1391 ساعت 09:38 کدخبر :4848
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
معرفی مشاهیر خمینی شهر

 نام:  سیف الله جعفری

ولادت:  1328ه.ش- خمینی شهر/ محله گاردر

 

کودکی و تحصیلات:

ابتدایی را در مدرسه سروش، دبیرستان را عماد و صائب و سال آخر دبرستان را در دبرستان حکیم ثنایی تحصیل می کند.

تحصیلات خود را در خمینی شهر شروع می کند و در سال 1345در رشته ریاضی، دیپلم می گیرد. پس ازخدمت سربازی و مدتی فعالیت در راه اندازی ذوب آهن اصفهان به آلمان می رود و در سال 1354 در رشته متالوژی مدرک مهندسی را اخذ می کند. سپس به برلین می رود و دوره فوق لیسانس گرفته و در سال 1360 در رشته مواد پیشرفته با درجه عالی دکترا می گیرد.

 

اهم فعالیت ها:

1.تدریس: ایشان در رشته تخصص خود در مقاطع مختلف دروسی چون مواد پیشرفته، فرآیندهای نوین و طراحی ماشین آلات را در دانشگاه های آلمان تدریس می کند و صدها دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی از کشورهای مختلف نزد ایشان پایان نامه گذرانده اند.

 

2.تحقیق: پروژه های زیادی را در رابطه با صنعت و نیاز آنها در زمینه مواد و ساختمان هواپیماها و محصولات دیگر به انجام رسانده اند و همچنین پروژه هایی در رابطه با میکروالکترونیک و مگاترونیک و طراحی ماشین آلات به اتمام رسانده است.

 

3.مطالعات شخصی: دکتر جعفری علاوه بر رشته خود به ادبیات فارسی و عرب و فلسفه نیز علاقمند بوده و در زمینه آنها مطاله می کند. همچنین فعالیت های اجتماعی مثل کانون مهندسین و متخصصین ایران در آلمان را به راه انداخته و نشریه ای هم در این زمینه منتشر می سازد تا از این طریق بتواند ارتباط خود را با ایران حفظ کرده و با دانشگاه های کشور، همکاری نماید.

 

4.تألیف: ایشان در زمینه های مختلف تخصص خود مقالات متعدد بین المللی نگارش و چاپ نموده و جزوات و کتبی برای دانشجویان تألیف و تدوین نموده است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید