امروزسه شنبه, 10 اسفند 1395-- Tuesday Feb 28 2017

ساعت 10:19:50

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 11:53:02

جنگجوهای دانشگاه آزاد خمینی شهر پیروز میدان
جنگجوهای دانشگاه آزاد خمینی شهر پیروز میدان

در دوازدهمین دوره مسابقات رباتیک ربونیت دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تیم زلزال دانشگاه آزاد خمینی شهر رتبه اول لیگ جنگجو سبک وزن را کسب کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه، در این دور از رقابت ها که لیگ های مختلفی اعم از لیگ مسیریاب، لیگ آتشنشان و لیگ فوتبالیست حضور داشتند تیم زلزال دانشگاه آزاد خمینی شهر بدون باخت و با شکست دادن تیم€ های قدر از جمله قهرمان و نایب قهرمان دوره قبل این مسابقات، مقام دوم و سوم مسابقات خیام 95، قهرمان و نایب قهرمان مسابقات خیام 94، توانست رتبه اول لیگ جنگجو سبک وزن را با اقتدار کسب کند. براساس این گزارش، در همین رقابت ها تیم زلزال توانست مقام برتر فنی مسابقات را نیز کسب کند.
 تیم زلزال خمینی شهر در مسابقات گلادیاتور هم رقبای خود را شکست داد و مقام گلادیاتو رجنگجو سبک وزن را نیز کسب کرد.
گفتنی است در پایان مراسم اختتامیه که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد، تیم زلزال دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر سه لوح مقام اول مسابقات را از دست دکتر کاظمی تبار رئیس دبیرخانه دایمی رباتیک دانشگاه نوشیروانی دریافت کرد.

گردش مالی 80 هزار میلیارد تومانی کسب و کارهای دیجتالی
در همایش کسب و کارهای مجازی مطرح شد:
گردش مالی 80 هزار میلیارد تومانی کسب و کارهای دیجتالی

موسسه آموزش علمی - کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز اصفهان همایشی پیرامون کسب و کار در فضای مجازی در سالن بصیرت شهرداری برگزار کرد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دو موضوع «کسب و کار» و «فراگیر شدن فضای مجازی» هر دو حائز اهمیت و قابل پرداخت است و می توان با روش هایی این دو را به هم مربوط ساخت یعنی به کمک فضای مجازی ایجاد کسب و کار کرد. در همین راستا با همکاری چهار نهاد دانشگاه جامع علمی کاربردی، مراکز آموزش علمی- کاربردی جهاد دانشگاهی اصفهان، سازمان رفاهی تفریحی و واحد صنعتی اصفهان ترتیب همایشی در این زمینه داده شد.

در قسمت اول این همایش، ریاست واحد صنعتی اصفهان به چگونگی پرداختن موسسه جهاد دانشگاهی به موضوع کسب و کار و آموزش 5 هزار نفر فراگیر در حوزه کسب و کار سخن گفت و افزود: از دیگر دستاوردهای جهاد دانشگاهی بنیان گذاری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بود و قبل از این خبرگزاری به جز خبرگزاری جمهوری اسلامی پایگاه خبری دیگری فعال نبود و حالا این اقدام جهاد دانشگاهی باعث به وجود آمدن بیش از 50 خبرگزاری بعد از ایسنا شده است.

مهندس تیموری در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حوزه it کشور هند با صادرات نرم افزار رتبه اول تا دوم دنیا را داراست اما متاسفانه کشور ایران در این زمینه هنوز خودکفا نشده و اهمیت فراوان این حوزه در این رابطه است که هیچ شغلی را نمی توان بی ارتباط با آن دانست.

وی در بخش پایانی سخنانش به این نکته اشاره کرد که ویژگی مثبت حوزه it این است که بدون تحصیلات آکادمیک و با داشتن مهارت نیز می توان در این زمینه کار کرد چنان که خانم های خانه دار در این حوزه به موفقیت هایی دست یافته اند.

در بخش دیگربرنامه، محمد زاهدی بنیان گذار اصفهان پلاس در مورد چگونگی کار در فضای مجازی و رمزهای موفقیت خویش سخن گفت و افزود: در کشور ما مشکلات زیادی وجود دارد اما این تهدید ها خود می تواند فرصتی برای کسب و کار و درآمد زایی باشد.

مهندس شیخ بهایی نیز در این نشست پیرامون راه های بازاریابی دیجتال در سال 96 سخن گفت و تصریح کرد: گردش مالی کسب و کار دیجتالی ایران به 80 هزار میلیارد رسیده است و این نشانه بستر وسیع کار در این حوزه است. وی ضریب نفوذ اینترنت در ایران را طبق آمارهای رسمی 12/82% اعلام کرد و اصفهان را یکی از استان هایی نامید که دارای بیشترین ضریب نفوذ در این حوزه است.
وی هم چنین میزان کاربران ایرانی اینترنت را 46 میلیون و میزان درآمد از طریق پرداخت های اینترنتی در سال 93 را معادل با 52هزار میلیارد تومن دانست و آن را در سال 96 طبق آمار رسمی معاونت فناوری رییس جمهوری معادل 80 میلیارد تومان اعلام کرد.
وی در ادامه از رازهای پیشرفت سایت هایی مثل دیجی کالا، بامیلو، نت برگ، تخفیفان و ... و از راهکارهای موفقیت در این حوزه و هم چنین مشکلات پیش روی افراد سخن گفت.

تاسیس مرکز اعتیادپژوهی در دانشگاه آزاد
رییس دانشگاه آزاد خمینی‌شهر اعلام کرد:
تاسیس مرکز اعتیادپژوهی در دانشگاه آزاد

یک مرکز اعتیاد پژوهی در دانشگاه آزاد خمینی شهر تاسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از تسنیم، رییس این دانشگاه در حاشیه برگزاری همایش مبارزه با مواد مخدر، با تاکید بر تحصیل بیش از یک هزار دانشجو در رشته های مشاوره، روانشناسی و مددکاری اجتماعی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه، از راه اندازی مرکز اعتیاد پژوهی خبر داد.


دکتر کثیری با بیان اینکه دانشگاه آزاد به€Œعنوان دانشگاهی کارآفرین و ماموریت€Œگرا توانسته در زمینه€Œهای گوناگون آموزشی و پژوهشی نقش موثری را ایفا کند، برگزاری چنین همایش€Œهای علمی را نشان از توانمندی علمی این واحد دانشگاهی دانست. وی افزود: ما در کنار آموزش به عنوان رسالت بزرگ خود، به تحقیق و پژوهش نیز می پردازیم که آثار و برکات آن را در خدمت به جامعه شاهد هستیم.

درچه عطرآگین شد
آیین افتتاحیه دومین جشنواره گل شب بو برگزار شد
درچه عطرآگین شد

تابلوی راهنما بر سر یک جاده خاکی نصب شده است و خودروها به ردیف، سرازیر جاده می شوند. کوچه ای بین راه، مسافران جاده خاکی را به خود می خواند. کوچه ای که از دل خشت خشتش عطر برمی خیزد و شاخ و برگ های آویزان از چینه کاهگلی اش بر دل رهگذران چنگ می اندازد. مسافران به احترام از خودروها پیاده می شوند. دیوارهای کاهگلی کوچه پیش می روند و مسافران را دنبال خود می کشند.

دهکده ای با یک بغل از گل به استقبال می آید. اینجا گل... آنجا گل... هرجا گل...
پا به درچه گذاشته ایم به صحرای کرتمان. اینجا بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان است و محل برگزاری آیین گشایش دومین جشنواره گل شب بو.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دومین جشنواره گل شب بو امروز با حضور تولید کنندگان گل و گیاه، مردم گل پرور و برخی مسوولان شهرستان گشایش یافت.
فرماندار طی سخنانی با تبریک فرارسیدن هفته فرهنگی خمینی شهر از همه کسانی که برای برگزاری این جشنواره تلاش کردند تشکر کرد. رضوانی تولید گل و گیاه در شهرستان را که جنبه صادراتی دارد، مصداق اقتصاد مقاومتی دانست.

در ادامه شهردار درچه نیز برگزاری این جشنواره را در راستای اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل دانست و افزود: اقتصاد ما برخاسته از صنعت و کشاورزی است.
محمودی با تاکید بر اینکه یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی حضور بخش خصوصی در کنار دولت است گفت: این پایانه بین المللی بدون دریافت کمترین هزینه از دولت راه اندازی شده و حاصل تلاش و سرمایه تولیدکنندگان است.

تقدیر شهردار درچه به عنوان دبیر اجرایی این جشنواره از برگزار کنندگان از جمله نماینده، فرماندار، شهرداران شهرستان، سازمان جهاد کشاوزی استان، مدیریت و کارکنان اداره جهاد کشاورزی شهرستان و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان پایان بخش سخنانش بود.

در ادامه معاون سازمان جهاد کشاورزی استان، خمینی شهر را اولین تولید کننده گل شب بو و تولید کننده 40 درصد از گل و گیاه استان معرفی کرد. مهندس کرمانی افزود: این شهرستان همچنین رتبه دوم تولید گل های آپارتمانی و رتبه سوم تولید گل شاخه بریده استان را نیز در پرونده خود دارد.

وی افزود: انتظار می رود برند دار شدن گل شب بوی خمینی شهر از جمله دستاوردهای این جشنواره باشد. تنوع بخشی به گل و گیاه شهرستان، ارتقای دانش فنی تولید کنندگان، ارتباط با مراکز تحقیقاتی، ارتقای وضعیت حمل و نقل گل و گیاه از سنتی به صنعتی و... از جمله پیشنهادات این کارشناس به تولید کنندگان و دست اندرکاران گل و گیاه خمینی شهر بود.
بر اساس همین گزارش در پایان این آیین از محمد شیخ سجادی، محمود کریمی و رمضان رضایی به عنوان سه تن از تولید کنندگان ممتاز این پایانه تقدیر شد.
گفتنی است این جشنواره تا 6 اسفند ادامه دارد.

حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر از پایان نامه های مرتبط/ اعتیاد اولویت اول آسیب اجتماعی کشور
حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر از پایان نامه های مرتبط/ اعتیاد اولویت اول آسیب اجتماعی کشور

پنجمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی با محوریت مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه آزاد خمینی شهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این همایش ملی طی سخنانی با اشاره به اینکه باید دانشجویان و اساتید دانشگاهی کمک کنند تا با علمی شدن این مساله از وضعیت موجود در جامعه در بخش مبارزه با مواد مخدر خارج شویم، گفت: در آستانه قرن 21 و با شروع هزاره سوم جامعه بشریت با سرعت تغییرات و تحولات شتابان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، تکنولوژی منظومه خانواده در حال تغییر و با ناپایداری در روابط انسانی مواجه می باشد.

وی افزود: طبیعی است که با این سرعت تحولات باید آمادگی خود را برای استقبال از دهها پدیده نوظهور ایجاد کنیم و این سرعت تحولات شرایط جدیدتری را برای کشورها در همه جهان در پی دارد.
حمیدرضا صرامی با بیان اینکه ایران به یک کشور پرمساله تبدیل شده، اضافه کرد: علت، عوامل و سبب شناسی که چرا کشور ایران با مسایل متفاوت و متعدد در حوزه مواد مخدر، مواد روانگردان، مشروبات الکلی، روابط سوء اخلاقی، خشونت و بسیاری از موارد دیگر مواجه شده که بروز تهاجمات فرهنگی و اجتماعی در 37سال پس از انقلاب اسلامی را شاهد هستیم و سیل ویران کننده ای که تحت عنوان پدیده های متفاوت در کشور شیوع پیدا کرده که نتایجی را در بر داشته است.
وی افزود: علل پر مساله شدن کشور، شتاب ناموزون توسعه در سطح کشور بوده که در دهه های گذشته توسعه اجتماعی مورد غفلت قرار گرفته و وجود توسعه های تک بعدی سبب شده تا با مشکلات بسیاری روبرو شویم.
مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با ابراز از عادی شدن مسایل اجتماعی و پرداختن به آمار و ارقام در همایشات، اظهار کرد: آیا برگزاری همایش ها در خصوص موضوع توانسته گوشه ای از مشکلات اعتیاد کشور و افراد تحت تاثیر آن را حل کند، آیا این همایش می تواند برخی از گره های کور را حل کند و این نکات از موضوعاتی است که باید بیشتر به آن توجه کنیم.
وی ادامه داد: آن قدر گفته ایم که در حوزه سبب شناسی بحث تفریح، لذت، فقر در غنی سازی اوقات فراغت، کنار آمدن با مشکلات زندگی، لذت از رابطه جنسی با مصرف مواد به عنوان مهم ترین عوامل بر حوزه گرایش نوجوانان، جوانان و افراد متاهل باز هم اتفاق جدیدی رخ نداد و متاسفانه در یک دهه شاهد تغییر 5 الگوی مصرف در سطح کشور بودیم.

صرامی با اشاره به اینکه مصرف چندماده ای برای حدود 2میلیون نفر معتاد مشکلات بسیاری را در این زمینه رقم زده، گفت: مصرف کنندگان مواد از تریاک به هرویین، از هرویین به کراک افغانی، از کراک افغانی به شیشه و از شیشه به پانیدرایم و موارددیگر گرفتار شده اند.

وی با تاکید بر اینکه کشور به یک کشور پرمسئله تبدیل شده، بیان کرد: تقابل جامعه سنتی با جامعه مدرنیزه با ارزش های سنتی و مباحثی که در جامعه مدرنیز بود بوجود آمد و این تقابل هیچ آمادگی را برای نوجوانان، جوانان و حتی مسوولان کشور برای ورود به بحث فرامدرنیزم ایجاد نکرد و بسیاری از نوجوانان و جوانان به واسطه این تقابل ها با مشکلات گوناگونی بر تغییر در حوزه مدرن و سبک زندگی مواجه شده اند و این تغییرات معضلات بی شماری را در حوزه گرایش به اعتیاد رقم زد.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری غلبه سلطه کمیت بر کیفیت زندگی را از جمله این تغییرات برشمرد و گفت: در کنار این موضوعات افزایش شکاف وگسست نسلی از دیگر مولفه هایی بود که متاسفانه در بحث پرمساله شدن کشور در عرصه آسیب ها ظهور و بروز کرد و این گسست نسلی زمینه های لجبازی را رقم زد که قشر سالمند نتوانست زبان نسل جدید را بفهمد و نسل جدید نیز نمی تواند با نگاه گذشته نگر حرکت کند و آنگاه بر اساس این تفکر حتی در نظام آموزشی، دانش آموز و دانشجو را برای دیروز تربیت می کند و آمادگی لازم برای ورود به قرن 21 را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه میزان استرس و اختلالات روان افزایش پیدا کرده و به لذت های کاذبی همچون مواد در شب امتحان با قرص ریتارین، برای رفع درد با قرص ترامادون، برای شب نشینی از ماده ماری جووآنا استفاده می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه نسل جدید گریزگاهی برای تخلیه هیجانات ندارد و مراکزی که جوانان در کنار هم لحظاتی را سپری کنند تا حفره های اجتماعی پر شود ایجاد نشده و وقتی این گریزگاه ها نباشد نشاط های کاذب از طریق رفتارهای پرخطر ظهور و بروز پیدا می کند.

وی با بیان اینکه وقتی نتوانیم مطالبات این نسل را پاسخ دهیم، تفریح و سرگرمی او یکی از موارد سبب شناسی مصرف مواد می شود، افزود: از دیگر مولفه هایی که ما را به سوی پرمسئله شدن کشور کشاند، فقدان پیوست های فرهنگی و اجتماعی در طرح های کلان اقتصادی بود که دانشگاه باید در این زمینه جدیت پیدا می کرد اما وقتی مطالعه علم سنجی اعتیاد را در 5ساله اخیر انجام دادیم سهم مطالعات علوم اجتماعی 3.8درصد و سهم مطالعات روانشناختی 21درصد بود که این ضعف دانش و علم سازمان یافته مشکلات را در این عرصه بیشتر کرد.

صرامی با بیان اینکه حس اجتماعی در جامعه ما کم رنگ است و باید دانشجویان، دانش آموزان، اساتید، کارگران، هنرمندان، اصحاب رسانه و اقشار مختلف مردم در این عرصه با جدیت بیشتر و متناسب با هجم تهدیدات مواد مخدر مشارکت کنند، خاطرنشان کرد: وقتی سیاست به من چه، به تو چه، به ما چه به این تبدیل شد که همه چیز را باید از دولت و دولتمردان بخواهیم آنگاه همه فعالیت ها غبضه در دست دولت شده و مشکلات بعدی را برای کشور رقم میزند.

وی با اشاره به اینکه اگر بپذیریم اعتیاد به عنوان یک بیماری جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی بوده و از نگاه های تحمیل گرایانه بر حل مشکلات اجتماعی دست برداریم، اظهار کرد: وقتی به گلوگاه های موثر در جامعه توجه نکردیم آنگاه پرمساله شدن جامعه رونق گرفته و گلوگاه اختلال سلوک در دانش آموزان بویژه در کودکان و خانواده های معتادان در حاشیه نشینی برای نوجوانان و جوانانی که دچار مشکل دهها اختلالات رفتاری هستند و این مشکلات به حاشیه رفت، سیستم خلاق و پویا و داینامیک مواد مخدر دائما با جذب مشتری، با تغییر سن و جنسیت و مشاغل و تحصیلات در حوزه اعتیاد می تواند نیروهای بیشتری را از ما بگیرد و جذب خود کند.

صرامی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در چندسال گذشته و اینکه ایشان موضوعی را به شکل جدی مطرح کردند که اساتید دانشگاهی باید توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشند، یادآور شد: هر دانشگاه یک ماموریت را به عهده بگیرد تا بتوانیم از شرایط موجود کشور به یک وضعیت بهینه تر برسیم.

وی افزود: رهبر انقلاب از سوی دیگر اعلام کردند در 5 آسیب اجتماعی کشور اعتیاد اولویت اول ، طلاق، فحشا، حاشیه نشینی، بحران های خاص در مناطق خاص به عنوان اولویت های بعدی مطرح است که نیازمند به شناخت و درک صحیح محیطی از وضعیت موجود کشور هستیم.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه داده های علمی در این قسمت ضعیف است، عنوان کرد: وقتی در حوزه آینده شناسی نمی دانیم که آینده اعتیاد و اعتیاد آینده کشور به کجا می رسد و چه اتفاقی رخ می دهد در این آینده پژوهی دانشگاه می تواند با استفاده از محققان ونخبگان علمی خود گام های جدیدتری را بردارد.
وی اضافه کرد: دانشگاه باید در هدف گذاری ها مداخله جدی تر داشته باشد که منظور از اقدامات و مداخلات تولید دانش بومی است اما عموم دانش ما در حوزه اعتیاد وارداتی است و هنگامی که مداخلات روان درمانی، گروه درمانی، خانواده درمانی خاموش می شود متادون درمانی نیز اثر نخواهد داشت و معکوس عمل می کند.

صرامی با تاکید براینکه در برخورد با سیستم اعتیاد، اقدامات هیجانی پاسخی ندارد، ابراز کرد: هنوز از نقشه رفتاری جامعه ایرانی شناخت پیدا نکرده ایم ووقتی نقشه رفتاری را نشناسیم اقدامات ما ناقص بوده و برای این موضوع نیازمند تحقیقات کیفی هستیم.

وی بیان کرد: در دفتر تحقیقات ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با 300 اولویت ستاد مبارزه مخدر که پیش بینی شده حمایت های معنوی و مادی می شود.

به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین ، این همایش با حضور مسوولین استان،شهرستان، کارشناسان، اساتید و دانشجویان دیروز آغاز به کار کرد و در حاشیه آن نمایشگاه و کارگاه های مرتبط با حوزه روانشناسی، مددکاری اجتماعی برگزار و با ارایه مقالات و سخنرانی های گوناگون پنج اسفندماه سال جاری به کار خود خاتمه می دهد.

 رشد چشمگیر آمار گردشگران در سال های اخیر
نماینده میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر:
رشد چشمگیر آمار گردشگران در سال های اخیر

شهرستان خمینی شهر می تواند جایگاه بسیار شایسته ای در صنعت گردشگری کشور داشته باشد و نقش بسیار عظیمی در توسعه پایدار و همه جانبه استان ایفا کند. علیرضا حبیبی با اعلام این موضوع در جلسه شورای اداری شهرستان افزود: در همین راستا ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان خمینی شهر فعالیت خود را در سال های اخیر و با قوت و برنامه ریزی و تلاش تمام اعضا شروع کرده است به طوری که در نوروز 1394 رشد 1200 درصدی در زمینه گردشگری و در نوروز 1395 رتبه پنجم جذب گردشگری استان اصفهان را بعد از شهرستان های اصفهان، کاشان، نطنز و خور کسب نمود.


وی با اشاره به این که بیش از 72 نهاد دولتی، نیمه دولتی، نظامی، انتظامی و بخش خصوصی شهرستان در ایام نوروز در خدمت مسافران نوروزی می باشند ادامه داد: حاصل تلاش و یکدلی اعضای ستاد خدمات نوروزی کسب تقدیر نامه از سوی ستاد مرکزی خدمات سفر و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در سال های 94 و 95 شد. برنامه های شاد و متنوع فرهنگی هنری، جشنواره ها، نمایشگاه ها و جاذبه های فرهنگی تاریخی و انسان ساز در ایام نوروز محیطی بسیار جذاب برای گردشگران مخاطب شهرستان فراهم کرده است و هر ساله آمار این گردشگران با افزایش چشمگیری همراه است.
حبیبی گفت: تلاش فرمانداری، شهرداری ها و همه دستگاه های اجرایی شهرستان خمینی شهر در ایام نوروز باعث ایجاد جهش و تحول در صنعت گردشگری شهرستان در سال های اخیر شده است.


نماینده میراث فرهنگی شهرستان ضمن ارائه توضیحاتی راجع به تاریخچه، آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری، علما و مشاهیر خمینی شهر گفت: صنایع دستی خمینی شهردارای قدمت زیادی است ولی چرخه آموزش، تولید و عرضه صنایع دستی در این شهرستان یک نقیصه داشت و آن بازاریابی و فروش تولیدات صنایع دستی بود و به همین منظور نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی خمینی شهر در فضایی بسیار زیبا، از این پس ویترین هنرمندان رشته های صنایع دستی خواهد بود.

احداث شهرک سنگ در دانشگاه آزاد خمینی شهر
سیدمحمدجواد ابطحی:
احداث شهرک سنگ در دانشگاه آزاد خمینی شهر

شهرک سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر ایجاد خواهد شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام این خبر گفت: موافقت هایی برای اختصاص حدود 25 هکتار از اراضی دانشگاه آزاد به شهرک سنگ انجام گرفته است.
سیدمحمدجواد ابطحی که در شورای اداری شهرستان سخن می گفت افزود: همچنین در کنار این شهرک، دانشکده سنگ با مشارکت انجمن سنگ، دانشگاه آزاد و شهرداری خمینی شهر شکل خواهد گرفت.

 همایش نهم ملی مکانیک دانشگاه آزاد خمینی شهربه پایان رسید
همایش نهم ملی مکانیک دانشگاه آزاد خمینی شهربه پایان رسید

نهمین دوره همایش ملی مهندسی مکانیک با حضور استادان، دانشجویان و صنعتگران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین دبیر اجرایی همایش درگزارشی از این همایش دوروزه گفت: بیش از یکصد مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد 77مقاله به صورت سخنرانی و 36مقاله به صورت پوستر ارائه شد.
امین کلاهدوز با اعلام اینکه 46درصد از مقالات ارسالی به دبیرخانه مربوط به دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی، مراکز صنعتی و موسسات آموزشی خارج از سیستم آموزشی دانشگاه آزاد بود، اضافه کرد: دانشگاه خمینی شهر 83مقاله و دیگر واحدهای دانشگاه آزاد کشور 38 مقاله، دانشگاه های دولتی 25مقاله و سایر نهادها 11مقاله به این دوره از همایش ارسال کردند.
وی به حضورشرکت های تولیدی وصنعتی مرتبط با رشته مکانیک در همایش اشاره کرد وگفت:حضورآنهاباعث می شود تقابل صنعت و دانشگاه به وجود آید.دبیر همایش افزود: پرفسور مسلمی نایینی استاد دانشگاه تربیت مدرس، مهندس ادب آوازه رییس انجمن جوش ایران، دکتر عظیمیان استاد دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر، دکتر شفیعیان مدیر آموزش شرکت تأمین قطعات ایساکو، سرهنگ اسلامی مسول مرکز تحقیقات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و مهندسین مکانیک در این همایش سخنرانی و تبادل نظر داشتند.
وی با ابراز از اینکه سعی می شود همایش در سال های آینده به صورت بین المللی برگزار شود، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در رشته مکانیک به عنوان یک دانشگاه شاخص و مطرح در سطح منطقه ای به حساب می آید

صفحه 1 از 65