امروزجمعه, 07 ارديبهشت 1397-- Friday Apr 27 2018

ساعت 11:18:41

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

«آقای مربی» به خط پایان رسید
مجموعه خاطرات زندگی شهید محمود عموشاهی چاپ شد؛

«آقای مربی» به خط پایان رسید

دوشنبه, 23 تیر 1393 ساعت 11:52 کدخبر :7503
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
«آقای مربی» عنوان مجموعه خاطراتی از زندگی شهید محمود عموشاهی است که به همت کنگره شهدای خمینی شهر و قلم «زهره صرامی»به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار فرصت، این کتاب به عنوان هفتمین کتاب از مجموعه راست قامتان (آثار کنگره سرداران و 2300 شهید خمینی شهر) در 302 صفحه و 8 فصل تدوین شده است. طرح جلد و صفحه آرایی به کوشش احمد قاسمی انجام شده و نقاشی روی جلد را عنایت اله مکاریان کشیده است. این کتاب در شمارگان 5 هزار نسخه و به قیمت 7 هزار تومان درحال پخش می باشد.
نویسنده در مطلبی تحت عنوان با مخاطب در پایان کتاب می نویسد: این کتاب از 8 فصل تشکیل شده شامل: کودکی، نوجوانی و فعالیت های انقلابی، ورود رسمی به سپاه، مربیگری در پادگان، ازدواج و شهادت، مفقودیت و چشم به راهی خانواده، نامه ها و پیوست ها و اسناد و تصاویر.
صرامی می گوید: از دی ماه سال 90 کار را شروع کردم. مجموعه مصاحبه هایی را که کنگره در اختیارم گذاشت مطالعه و دسته بندی نمودم و مصاحبه های تکمیلی را با خانواده و همرزمان شهید انجام دادم و ظرف یک سال توانستم آنها را به نگارش دربیاورم. از اردیبهشت 92 به درخواست کنگره خاطرات را زیر نظر آقای مصطفی صمدی بازنویسی کردم و آذر ماه 92 آن را به کنگره تحویل دادم و حدود 6 ماه زمان برد تا کتاب از چاپ بیرون آمد. نویسنده آقای مربی ادامه می دهد: در طول این دو سال که مشغول تدوین کتاب بودم گاهی پیش می آمد که گرهی در کارم ایجاد می شد و کار پیش نمی رفت اما به محضی که بر سر قبر شهید عموشاهی حاضر می شدم و زیارت حضرت ابوالفضل (ع) را برایش می خواندم پنجره ای به رویم گشوده می شد.
زهره صرامی در این باره می افزاید: خاطره خشم شب را بارها نوشته بودم اما هر بار آقای صمدی می گفت که باید بهتر از این بشود و من واقعا مانده بودم که چه کنم، عصر جمعه بر سر قبرش حاضر شدم و از او تقاضای کمک کردم، از گلزار که بیرون آمدم وقت نماز مغرب بود راهی مسجد شدم و اتفاقا مادر شهید را دیدم، گرم صحبت که شدیم در میان حرف هایش گفت که ابوالقاسم پسرش به تازگی تعدادی نامه و یک دفترچه از محمود پیدا کرده است، به در خانه شان رفتم و برگه ها را گرفتم و در کمال شگفتی دیدم که یکی از مطالب راجع به برنامه ریزی شهید راجع به اجرای خشم شب بود و باعث شد که به راحتی بتوانم آن خاطره  راآنطور که باید بنویسم.
وی در پایان می گوید: قطعا این کتاب می توانست از این بهتر باشد و آنچه پیش روی مخاطب قرار گرفته آن چیزی است که در توان قلم من بوده است. امیدوارم آقای مربی بتواند به عنوان الگویی مورد استفاده نسل نوجوان و جوان قرار بگیرد و تاثیر گذار باشد.
گفتنی است شهید محمود عموشاهی در سال 1341 در خمینی شهر متولد شد و در پنجم اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر به شهادت رسید و پیکر مطهرش 15 سال بعد به خمینی شهر بازگشت و در گلزار شهدای مصطفویه به خاک سپرده شد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +3 شاهد 25 تیر 1393 ساعت 08:19
این خیلی خوبه که داره یه اتفاقاتی راجع بع هدای خمینی شهر می افته اما ای کاش در زمینه توزیع هم درست عمل بشه.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید