امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 17:16:46

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

آنها که رأی نیاوردند مواظب باشند کلاه سرشان نرود

چهارشنبه, 17 اسفند 1390 ساعت 14:27 کدخبر :3784
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

هفته گذشته مراسم نمازجمعه در خمینی شهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی برگزار شد و ایشان ضمن اشاره به هفته احسان و نیکوکاری برای افراد نیازمند و محروم در قرآن حقی دانست که بر ماست که این حق را ادا کنیم.

 

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نمازجمعه  ضمن اشاره به تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) هفته احسان و نیکوکاری از 14 تا 20 اسفند گفت: خداوند در آیه 25 سوره معارج برای افراد نیازمند و محروم حقی قائل شده است و بر ماست که این حق را ادا کنیم. بر ما مردم فرض است که در این هفته احسان بیشتر کمک کنیم تا پولی برای افراد بی بضاعت و کم درآمد جمع گردد و آنها نیز از خرید شب عید لذت ببرند. خرید شب عید هم بخشی از زندگیست و ما نباید بگذاریم برخی از این لذایذ زندگی محروم بمانند. ما مسؤولیت داریم. همان خدایی که از نظر مالی به ما بضاعت داده همان خدا می تواند به آنها نیز عطا کند ولی خداوند می خواهد ما را آزمایش می کند.

حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی ادامه داد: افرادی که قبلاً این کمیته بدانها کمک کرده بود، حال  پیشرفت کرده اند، دکتر و مهندس شده اند. الان این کمیته افراد تحت پوشش را به همان پزشکانی می فرستند که روزی از کمکهای کمیته امداد استفاده کرده اند و حال بدین درجات رسیده اند.

وی افزود: از روز 15 اسفند هفته درختکاری و منابع طبیعی آغاز می گردد. به فتوای تمامی علما تخریب و تصرف غیرقانونی در طبیعت حرام است. طبیعت متعلق به تمامی مردمست. باید طبیعت را پاکیزه نگه داشت. درخت بسیار مهم و مؤثر است. ما باید دقت بیشتری بکنیم. مسؤولان شهرداری همین بذر چمن را با قیمت بالا و مشکلات فراوان تهیه می کنند و در پارکها می پاشند. همه باید کمک کنیم تا این مسائل انجام گردد.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر در ادامه امروز را روز ناامیدی دشمنان و روزی سرنوشت ساز نامید و بیان کرد: استقبال مردم در این انتخابات زیاد بوده و این نیست جز دعوت مقام معظم رهبری برای ناامید کردن دشمنان. شما مردم کار بزرگی انجام داده اید، جهادکرده اید. آفرین بر شما و غیرت دینی تان.

حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی ضمن تشکر از برگزارکنندگان انتخابات و نامزدهای انتخاباتی که با مدیریت بر طرفدارانشان در طول یک هفته تبلیغات آرامشی در شهرستان برقرار کرده بودند، چند توصیه بیان کرد و گفت: همانطور که امام(ره) تأکید کرده میزان رأی ملت است، هر کس را که ملت انتخاب کرده شرعاً و قانوناً نماینده است و باید به او به عنوان نماینده نگاه کرد. همان گونه که نامزدهای انتخاباتی به توصیه من در اولین روز تبلیغات  با هم به گلزار شهدای سید محمد(ع) رفتیم و بسیار صحنه زیبایی را آفریدند که این به خاطر کرامت و بزرگواری خود نامزدهای انتخاباتی بود، توصیه دیگری دارم که آن کرامت و بزرگواری را ادامه دهند و به هر کس که نهایتاً رأی آورد و انتخاب شد، تبریک بگویند. همانطور که در مسابقات ورزشی پس از مشخص شدن نتایج همه بازیکنها با هم روبوسی می کنند. چرا که در اسلام برد و باخت مطرح نیست، انجام وظیفه مطرح است. پس با کرامت برخورد کنید و خسته نباشید بگویید.

ایشان افزود: تشکر می کنیم از نامزدهای انتخاباتی که با حضور خود تنور انتخابات را گرم نگه داشتند و پرشور کردند. اگر شما رأی نیاوردید، به این معنا نیست که دیگر در هیچ جای جامعه نمی توانید خدمت کنید. بلکه جامعه به شما نیاز دارد، مردم و نظام هم به شما نیاز دارند.

توصیه دیگر امام جمعه این بود که کدورتهای ایام انتخابات را کنار بگذارید و گفت: انتخابات تمام شد، کدورت هم تمام شود. چرا فلانی طرفدار این نامزد بود و اینها را کنار بگذارید. اینجور فکر نکنید که اگر کسی انتخاب شود که با نظام همراه نباشد فلان می شود، در حالی که اگر با نظام خوب نبود که تأیید نمی شد. اگر کسی هم قصد و مرض دارد که انتخاب شود فلان می کند، این پنبه را از گوش خود بیرون آورد چرا که همان مردمی که او را انتخاب کرده اند، همانها با لگد پرتشان می کنند. [تکبیر مردم]

امام جمعه خمینی شهر در پایان ضمن اینکه نماینده منتخب را نوکر و خادم مردم دانست که باید برود و مشکل مردم را حل کند، ادامه داد: هنگامی که نتیجه مشخص شد نباید با تعصب برخورد کنیم. اگر کسی اعتراض دارد به شورای نگهبان مراجعه کند، دیگر اغتشاش ندارد. به رأی مردم باید احترام گذاشت. منتها اگر اعتراضی هست باید خادمانه اعتراض کند. طبق سخن مقام معظم رهبری آنهایی که رأی نیاوردند، مواظب باشند کلاه سرشان نرود همان کلاهی که سر برخی نامزدهای انتخابات 88 رفت و آبرویشان رفت. اگر رأی نیاوردید بگویید ما تسلیمیم، انشاءا... شخصی که رأی آورده مبارکش باشد، موفق باشد، طرفداران خود را هم به آرامش دعوت کنید.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 0 سید حسام ابطحی 20 اسفند 1390 ساعت 14:59
این خطبه های 12 اسفنده. من که خطبه های 19 اسفند معروف به خطبه الوداع را صبح شنبه ارسال کرده ام. اون را روی سایت بگذارید.
نقل قول
 
 
#2 0 بصيرت 20 اسفند 1390 ساعت 12:48
چرا به هشدار امام جمعه در مورد تمام نشدن كار هيات نظارت و عدم اعلام نتيجه قطعي آراء اشاره نكرديد . هميشه گزينشي اطلاع رساني مي كنيد. صحبتهاي امام جمعه همه جانبه بود اما شما مثل اينكه يه چيزيتون ميشه!
نقل قول
 
 
#1 0 محمدرضا 19 اسفند 1390 ساعت 21:56
اگه این خبر مال نمازجمعه هفته پیشه که ظاهرا هم هست،پس چرا حالا منتشر کردین؟؟؟؟؟؟؟خب جانبدارانه مطلب زدن که دیگه شاخ ودم نداره.........
خدابه دادتون برسه
میدونم که نظرمو تأیید نمیکنید البته......
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید