امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:26:44

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آیت الله العظمی شبیری زنجانی از مراجع تقلید:

آیت الله جبل عاملی جزو اعلام و علمای مبرّز بود /تقوا و علمیت و بی هوایی در ایشان کاملا مشهود بود

پنجشنبه, 16 شهریور 1391 ساعت 11:27 کدخبر :4494
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
تقوا و علمیت و بی هوایی و این چیزهایی که مناسب است یک روحانی داشته باشد در ایشان (آیت الله جبل عاملی) کاملا مشهود بود. هرکسی ایشان را می شناخت به خوبی و به علمیت و به تقوا می شناخت.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در گفتگو با جمعی از فعالان فرهنگی شهر، پیرامون شخصیت آیت الله جبل عاملی گفت: من خودم مقداری شرح لمعه پیش ایشان خواندم، ایشان دقیق النظر بود و با دقت درس می داد.

ایشان افزود: یک چیز دیگری هم که در ایشان وجود داشت این بود که ایشان جزو اعلام و علمای مبرز بود. سنش هم کم نبود.

آیت الله العظمی سیدموسی شبیری زنجانی با اشاره به تواضع آیت الله جبل عاملی به ذکر خاطره ای پرداخت: آقای محققی یک درسی داشت و درآن اطلاعات جدیدی که غالب طلاب به آن احتیاج داشتند، به صورت تلفیقی با دروس حوزه مطرح می کردند. امثال ماها مقداری شرکت کردیم. ایشان (آیت الله جبل عاملی) با آن جلالت قدرش هم آمد شرکت کرد. این نشان دهنده عشقش به علمیات بود و اصلا برای ایشان مطرح نبود که مناسب مقام من نیست که در این درس شرکت کنم. دیده بود این درس قابل استفاده است. خب ایشان برخی از علوم جدید را نمی دانسته البته مدت این درس کوتاه بود. این نشان می دهد در برابر علمیات، چیزهای دیگر برای ایشان مطرح نبود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه ایشان خیلی آرام و ساکت بود به خاطره ای اشاره کرد و گفت: پدر ما (آیت الله العظمی سید احمد شبیری زنجانی) می فرمود ما با آقای خمینی با صدای بلند مباحثه داشتیم. ابوی می گفت من دیدم آقای حاج شیخ عبدالجواد و آقای حاج شیخ عطا اشرفی با هم آرام و ملایم مباحثه می کنند. با هم گفتیم ما چرا اینجور بحث کنیم. بحث همین است که این آقایان دارند. (پدرم) به من می گفتند بابا حق مباحثه همین است که این دو تا آقا می کنند، آرام و ملایم. ما اینقدر با داد و بیداد با هم بحث می کنیم درست نیست.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی با اشاره به مهاجرت ایشان به کرمانشاه افزود: من جزییات این مهاجرت را نمی دانم. می دانم که به دستور آقای بروجردی سه نفر از آقایان به کرمانشاه مهاجرت کردند؛ ایشان و آقای اشرفی و آقای امام سدهی اما جزییاتش را نمی دانم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید