امروزيكشنبه, 24 شهريور 1398-- Sunday Sep 15 2019

ساعت 10:27:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

آیت الله محمد هادی معرفت

آیت الله محمد هادی معرفت

شنبه, 09 دی 1391 ساعت 08:50 کدخبر :4839
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
معرفی مشاهیر خمینی شهر

نام:    محمد هادی معرفت

نام پدر:    شیخ علی

ولادت:   1309 ه.ش / کربلا

وفات:   ؟؟؟

محل دفن:   قم

 

کودکی و تحصیلات:

شیخ علی پدر ایشان در جوانی به کربلا مهاجرت و در آنجا تشکیل خانواده داد و محمد هادی در این شهر به دنیا آمد و در سن پنج سالگی نزد شیخ باقر اصفهانی به سواد آموزی مشغول شد و مقدمات را نزد شیخ علی اکبر نائینی و پدرش آموخت و سپس دروس دیگر را نزد اساتید دیگر حوزه فرا گرفت و تحصیلات رسمی ایشان، سی سال طول کشید که در کربلا و نجف به انجام رسید و در برگشت به ایران، چندین سال تحصیلات را ادامه داد که از ویژگی های ایشان شمار می رود.

آیت الله با وجود اینکه در کربلا به دنیا آمده بود، به گفته فرزندش، خمینی شهر را شهر خودش می دانسته و تا پایان عمر، در این شهر، رفت و آمد داشت.

 

اهم فعالیت ها:

آیت الله محمد هادی معرفت پس از بازگشت، به ایران مشغول تدریس و تحقیق وتألیف می شود و با چند نفر از علما تصمیم می گیرند به سؤالات و شبهات علمی دانشجویان و دانشگاهیان جواب بدهند و بخش قرآن را خود ایشان قبول می کند و این آغاز ورود ایشان به علوم قرآنی می باشد.

عمده فعالیت ایشان در امر تفسیر قرآن و علوم قرآنی و پاسخ گویی به شبهات در مورد قرآن می باشد که در این راه چندین اثر ارزشمند تألیف نمود. ایشان از فعالین و همراهان انقلاب بود و یکی از فرزندانش در این راه شهید شد.

 

آثار و تألیفات:

1.التمهید که بزرگترین و ارزشمندترین اثر ایشان در زمینه علوم قرآنی می باشد و به گفته صاحب نظران از جمله کتاب های کم نظیر قرآنی می باشد.

2.شبهات وردود: مجموعه شبهات وارده به قران در این کتاب جمع آوری و پاسخ گویی شده است.

کتاب های ایشان در خارج کشور مانند مصر بعنوان ذهب و فضه(طلا و نقره) شاخته شده است و مشتری زیادی دارد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید