امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 17:02:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

از تمبر یادبود و سند سجلی آیت الله اشرفی رونمایی شد
در سومین همایش مهندسی فرهنگ نام و نام گزینی:

از تمبر یادبود و سند سجلی آیت الله اشرفی رونمایی شد

شنبه, 27 دی 1393 ساعت 09:06 کدخبر :8292
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: در گنجینه اسناد این اداره بیش از 80 سند از مفاخر استان شامل علما، دانشمندان، شهدا موجود است.

تورج حاجی رحیمیان افزود: هرساله به مناسبت های مختلف مفاخر استان شناسایی و سند سجلی آنها رو نمایی می شود که در همین راستا در سومین همایش مهندسی فرهنگ نام و نام گزینی از تمبر یادبود و سند سجلی آیت الله اشرفی رونمایی شد. وی گفت: سند سجلی سندی است که بدو تولد هر فرد تنظیم می شود و به عنوان سند هویتی در بایگانی محرمانه ثبت احوال نگهداری می شود.


حاجی رحیمیان افزود: فرهنگ نام گذاری یکی از دغدغه های ثبت احوال در زمان صدور شناسنامه است چراکه نام نیکو مطالبه فرزند از پدر و مادر است و والدین باید سعی کنند که بهترین و نیکوترین نام را برای فرزندان خود برگزینند که با سبک زندگی ایرانی و اسلامی و فرهنگ غنی اسلام و ایران همخوانی داشته باشد.
در این همایش براتی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان گفت: از جمله شاخصه‌های تاثیرگذار در روند نام‌گذاری و انتخاب نام نیکو هویت ملی، دینی و ارزشی، جهانی و فرهنگی است.


در این همایش همچنین از والدینی که در عید غدیر، نام فرزند خود را علی یا فاطمه نام گذاری کردند، تقدیر شد.
آیت ا... اشرفی چهارمین شهید محراب اهل و ساکن خمینی شهر و امام جمعه کرمانشاه بود که مزارش در گلستان شهدای اصفهان می باشد. 

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید