امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 01:05:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سخنان امام جمعه خمینی شهر در خطبه های آخرین نماز جمعه سال 93:

استان اصفهان در بحران آبی قرار دارد

شنبه, 01 فروردین 1394 ساعت 14:23 کدخبر :8602
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فاطمه غفور زاده

امام جمعه خمینی شهر در آخرین نماز جمعه سال گفت93 به ملی شدن نفت، لزوم تحصیلات کاربردی ،نهادینه شدن پرداخت مالیات ،سالروز حمله به فیضیه ،بحرانی کم آبی و لزوم سرمشق قراردادن حضرت زهرا (س )اشاره کرد وگفت: اگر اقتصاد از نفت جدا بشود و بتوانیم از خام فروشی جلوگیری کنیم، آنگاه می توانیم بیکاری را ریشه کن کنیم.
آیت الله عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در خمینی شهر، با اشاره به روز تاریخی 29 اسفند و روز ملی شدن صنعت نفت و درایت آیت الله کاشانی و دکتر مصدق در این مورد اظهار داشت: با ملی شدن صنعت نفت انحصار نفت از دست انگلیسی ها خارج شد و وابستگی قطع شد اما سنت شوم وابستگی به درآمد های نفتی که یادگار دوره رضاخان و پهلوی است پابرجا مانده است.
آیت الله رحیمی افزود: ما باید فکر استخراج آسان و فروش بشکه ای نفت را متوقف کرده و با تولید فرآورده های نفتی و صادرات بتوانیم علاوه بر ریشه کن کردن بیکاری ، ارزش افزوده ها را زیاد کنیم تا نفت به سرمایه ماندگار تبدیل شود.
وی افزود: جوانان باید در دانشگاه ها رشته های کاربردی بخوانند و با تحقیق و پژوهش ، زمینه صادرات علم به عنوان یکی از منابع درآمد پایدار برای دولت را فراهم کنند. دانشگاه ها نیز باید به رابطه با صنعت همت گمارند تا این موارد محقق شود.
آیت الله رحیمی گفت: باید پرداخت مالیات در جامعه نهادینه شود تا بتوان مشکلات کشور را برطرف کرد در این صورت است که افزایش قیمت دلار کشور را زیر و رو نمی کند.
وی افزود: 2 فروردین روز حمله به مدرسه فیضیه قم و شهادت آیت الله گلپایگانی و صدور پیام تاریخی امام خمینی (ره) ضد رژیم پهلوی باید زنده نگه داشته شود.
امام جمعه خمینی شهر گفت: استان اصفهان در بحران آبی قرار دارد و احتمال جیره بندی شدن هست. مردم باید در مصارف آب حتی در جزیی ترین موارد از جمله وضو و حمام و... صرفه جویی کنند تا این بحران را نیز پشت سر بگذاریم.
آیت الله رحیمی افزود: شهادت و ولایت حضرت زهرا ( س) در فروردین است و ما باید امسال را فاطمی شروع کنیم و به جای اسراف و تبذیر در ایام عید به کمک مستمندان بشتابیم و صله رحم را به جا بیاوریم. تشریفات خلاف اسلام است.
وی افزود: با توجه به اصل ثابت الگو پذیری در زندگی به خصوص در سنین جوانی ، زنان باید در راستای تبعیت از حضرت زهرا (س ) پیشگام باشند تا بتوانند جامعه را اسلامی بسازند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید