امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 03:40:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در خطبه های نماز جمعه این هفته تصریح شد:

امنیت ایمانی از جمله مصادیق امنیت در جامعه است

شنبه, 03 تیر 1391 ساعت 10:55 کدخبر :4188
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته، در ادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون درآمدهای حرام به نقل روایتی از امام صادق(ع) پرداخت و گفت: خداوند ربا را به دو دلیل حرام نمود؛ یکی اینکه اموال مردم فاسد نشود.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته، در ادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون درآمدهای حرام به نقل روایتی از امام صادق(ع) پرداخت و گفت: خداوند ربا را به دو دلیل حرام نمود؛ یکی اینکه اموال مردم فاسد نشود. دومین دلیل حرمت ربا، ترک معروف است و سومین دلیل این حرمت این است که شیوع ربا باعث ترک تجارت و خرید و فروش می شود.

وی ضمن تبریک روز اصناف خطاب به مسوولان ادارات بازرگانی و اتحادیه ها گفت: اصناف باید آنگونه باشند که قرآن و اسلام می گوید. رحیمی ضمن تاکید بر اسلامی شدن بازار افزود: قبل از صدور پروانه کسب و مجوز باید برای متقاضیان کلاس های آموزش احکام تجارت برگزار شود.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه سخنانش دو اشکال را به بانک ها وارد دانست و گفت: به طور کلی هر  گونه شرطی در قرض حرام است مثلا اینکه برای گرفتن 10 میلیون تومان وام مجبور باشی به مدت 6 ماه 5 میلیون تومان در بانک بخوابانی از مصادیق رباست. وی افزود:  بانک حق ندارد پول مردم را کم بدهد چرا برای گرفتن 5 میلیون وام باید 500 تومان از آن را در بانک بخوابانی، با همین پانصد هزار تومان چه سودهایی نصیب بانک می شود و می شود این کاخ های عظیمی که می بینید.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر ضمن تبریک هفته قوه قضاییه، "امنیت ایمانی" را از جمله مصادیق امنیت در جامعه اعلام کرد و گفت: بدحجابی ناامنیست، بی تقوایی ها و بی پردگی ها ناامنیست، فسادهای اخلاقی هم ناامنیست و نباید از این ها غافل شد. حاج آقا رحیمی با اشاره به سلسله نشست های معرفتی "گفتمان بصیرت دینی" که به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تا 22 تیرماه در مسجد ملاحیدرعلی ادامه دارد، تأکید کرد: در چنین جلسات پرباری که هر شب اساتید کشوری سخنرانی می کنند، باید جمعیت زیادی شرکت کنند. توصیه می شود جوانان خود را در چنین جلساتی شرکت دهید تا بیمه و واکسینه شوند و در فتنه ها و فسادها راه درست را پیدا کنند.

امامت جمعه این هفته همچنین با تبریک حلول ماه مبارک شعبان و اعیاد آن گفت: قدر ماه شعبان را با استغفار و دعا و روزه بدانید و هر کس به مقداری که می تواند حرمت این ماه را حفظ کند. خداوند این ماه را وسیله آماده شدن برای ماه مبارک رمضان قرار داده است.

لازم به ذکرست که به مناسبت هفته قوه قضائیه حجت الاسلام و المسلمین غلامی دادستان شهرستان خمینی شهر پیش از خطبه ها سخنرانی نمودند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 رحمانی 03 تیر 1391 ساعت 12:01
اینکه نماز جمعه هر هفته شنبه ها در سایت قرار گیرد، خوبست و نشان از زنده بودن سایت می کند. اگر نماز جمعه شهرهای درچه و کوشک هم رصد شود، عالیست.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید