امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 06:30:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

این مصلی در شان یک شهر 300 هزار نفری نیست
امام جمعه خمینی‌شهر:

این مصلی در شان یک شهر 300 هزار نفری نیست

شنبه, 31 تیر 1391 ساعت 08:14 کدخبر :4309
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
این سوله پوسیده بی امنیت با تجهیزات ابتدایی در شان یک شهر 300 هزار نفری نیست. حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به نا به سامانی مصلای خمینی شهر، کمبود تجهیزات سرمایشی و گرمایشی را از جمله مشکلات این مکان برشمرد و از متخصصین خواست تا با ارائه طرح و برآورد هزینه به آبادانی مصلا کمک کنند.

 وی همچنین افزود: با کمک های مالی به مصلی، نماز را که ستون دین است یاری کنید تا تبدیل به یک مکان آبرومند شود وگرنه من هم مثل بقیه می گویم "به من چه؟"

وی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، مجازات دنیوی روزه خواری در ملاعام را هشتاد ضربه شلاق اعلام کرد و گفت: این مجازات به خاطر اینست که روزه خواری هتک حرمت است. حرمت را شکسته، امر خداوند را تحقیر کرده، توهین به قرآن و آیات روزه کرده است. هر کس در خانه اش روزه خواری کند، به ما مربوط نیست، اما در ملا عام حتی کسی که عذر دارد یا بیمارست، با اینکه مجاز است حق ندارد علنا روزه خواری کند. وی با تاکید بر اینکه در برابر روزه خواری هم نهی از منکر واجب است و هم هشتاد ضربه شلاق، گفت: اگر این حکم اجرا نمی شود، از بی عرضگی ماست.

به گزارش خبرنگار فرصت، انتقاد از کم شدن ساعات کاری ادارات در ماه رمضان نیز از جمله موضوعاتی بود که امام جمعه به آن پرداخت و گفت: دولت ساعت کاری ادارات را کم کرده است. مگر در این چند ساعت چقدر کار می شود؟ آن موقع که 8-7 ساعت باشد، چقدر کار انجام می شود، وای به الان! وی افزود: اهل عبادت، شب های ماه رمضان را که کوتاهست، نمی خوابند و به عبادت می پردازند اما کسی که کارگرست بخوابد و فردا سر کار برود که کار کردن هم عبادت است. حتی در این ماه خوابیدن هم عبادت است.

رحیمی با اشاره به 3 سوغاتی این ماه؛ برکت (برکت عمر، برکت عبادت و دعا)، رحمت خدا و مغفرت گفت: این ماه آلودگی های انسان را می زداید.

حاج آقا رحیمی خطاب به جوانان کم سن و سال و کارگران زیر آفتاب حدیثی از امام صادق(ع) نقل کرد و گفت: "أفضَلُ الجِهادِ الصَّومُ فِی الحَرِّ" بالاترین عبادت جهادست و بالاترین درجه جهاد روزه در هوای گرم است.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر ادامه داد: یکی از مسائلی که روزه به ما می آموزد، قدرت و مقاومت است. روزه آدمی را در برابر ضعف، خستگی، گرسنگی، تشنگی و... مقاوم می سازد. ملت ما در اثر روزه و عبادت در مقابل جنگ، تحمیل و تحریم مقاوم است. تا به حال مقاومت کردیم و تودهنی زدیم، از این به بعد هم با قدرت اسلام و ایمان و روزه در برابر همه تهدیدها و تحریم ها خواهیم ایستاد و بدانند که ملت ایران بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

لازم به ذکرست که در جمعه های ماه مبارک رمضان خطبه ها 20 دقیقه قبل از اذان ظهر شروع می شود تا مراسم زودتر تمام شود و گرما نمازگزاران را آزار ندهد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#4 +2 ali alavi 31 اردیبهشت 1392 ساعت 09:08
حاج آقا رحیمی هر روز از جاده مرگ رد می شوند و تاسف می ورند اما کو گوش شنوا؟
نگرانی از اوقات فراغت جوانان داررند اما کو گوش شنوا؟
نقل قول
 
 
#3 +5 haj aqa 01 مرداد 1391 ساعت 17:42
خانم یاآقای مهم است:
واقعاگل گفتی این درددل همه مردم این شهراست که شمابه خوبی بیان کردی هزاران درودبرشماهمشهری عزیز.
نقل قول
 
 
#2 -4 احسان 01 مرداد 1391 ساعت 09:20
باباجان مگر در نماز جمعه میخواهیم چه کنیم مکان فعلی هم ابرومند است هم کافی یه فکری به حال این بدحجابی بکنید
نقل قول
 
 
#1 +12 مهم هست؟ 31 تیر 1391 ساعت 11:41
حاج آقا رحیمی شما تازه وارد این شهر شده اید.
این شهر خیلی چیزها در شان 300 هزار نفرش نیست و تنها مصلی اش این مشکل را ندارند

فکر کنم تا حالا به بیمارستان شهر سر نزده اید،
پسر یا دختر جوان ندارید که ببیند اوقات فراغتش را چه شکلی باید پر کنید،
پسر فارغ التحصیل بیکار ندارید،
فکر کنم تا حالا تو خیابان "مرگ" رانندگی نکردید،
....

این موارد خیلی بیشتر این جندتایی بود که گفتم.
به امید روزی که همه چیز در شان 300 هزار نفر باشه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید