امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 08:00:20

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

به روز مباهله و سالروز نزول سوره انسان اهمیت دهید و زود عزاداری نگیرید
امام جمعه خمینی شهر:

به روز مباهله و سالروز نزول سوره انسان اهمیت دهید و زود عزاداری نگیرید

شنبه, 04 آبان 1392 ساعت 12:44 کدخبر :6175
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته ضمن تبریک این ایام، دو جشن پیش رو یعنی 24 ذیحجه روز مباهله و 25 ذیحجه سالروز نزول سوره انسان را در راستای عید غدیر و ولایت دانست و از مردم خواست به این مناسبت ها اهمیت دهند و زود عزاداری نگیرند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در خطبه های این هفته خطیب جمعه خمینی شهر ادامه داد: برای عزاداری دو ماه فرصت دارید. هنوز عید است و شادی اهلبیت(ع) و همه خوشحالند. لازم نیست زود به استقبال عزاداری بروید. اول محرم خودش استقبال است تا روز دهم که عزاداری اصلی است. عزاداری جای خودش، افراط و تفریط نه. بگذارید جشنذها مخصوصا جشن مباهله ادامه داشته باشد. باید این مباحث مطرح شود تا ما اهلبیت(ع) را بیشتر بشناسیم.
استاد حوزه و دانشگاه به قسمت هایی از سخنرانی و افشاگری امام خمینی(ع) علیه پذیرش قانون کاپیتولاسیون در 4/8/1343 اشاره کرد و گفت: تنها کسی که این مساله را فاش کرد و اعتراض نمود، امام(ره) بود؛ آمریکا هم دید چنین فردی برای منافعشان خطرناک است و باعث می شود بقیه هم اعتراض کنند و بدین ترتیب امام(ره) را 14 سال از ایران تبعید کردند و بین امام و امت فاصله انداختند.
نماینده ولی فقیه گفت: الان در افغانستان هم چنین اتفاقی در حال وقوع است. در عراق هم می خواستند همین کار را بکنند ولی دولت عراق  زیر بار نرفت.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 -1 شهروند . 06 آبان 1392 ساعت 00:06
مسائلی که امام جمعه فرموده اند دیشب هم خبر تلویزیون همین ها را گفت .جالب است شبیه به هم سخن میگویند دیگر خطیب های نماز جمعه هم برای کاپیتولاسیون همین گونه سخن گفتند انگار برای همه رونوشت میشود
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید