امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:18:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

جشن غدیر سال گذشته خمینی شهر رتبه اول در کشور شد؛

تاکید بر محتوا در جشن غدیر امسال

چهارشنبه, 10 آبان 1391 ساعت 11:45 کدخبر :4694
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
همزمان با عید سعید غدیر خم، مراسم بازسازی صحنه واقعه غدیر در محل امامزاده سید محمد برگزار خواهد شد. رئیس ستاد غدیر شهرستان با اشاره به تجربه برگزاري مراسم خطبه غدير سال گذشته گفت: امسال همچون سال گذشته صحنه خطبه خواني واقعه غدير در محل امزاده سيد محمد تكرار خواهد شد.

 محمدتقی رضوان پور با بیان اینکه مراسم سال گذشته خمینی شهر در نوع خود در سطح كشور نمونه و برتر اعلام شد، افزود: اجراي موفق برنامه غدير در سال گذشته منجر به آن شد که شهرستان خميني شهر توسط مسئولين ارشد كشور و سپاه در بين يكصد شهر بعنوان رتبه اول مورد تقدير قرار گیرد. وی افزود: در برنامه امسال كليه دستگاه اجرائي دولتي و مذهبي و فرهنگي و همه اقشار مردم اعم از هيئات مذهبي، بسيجيان، مجامع امور صنفي، نيروي انتظامي مشاركت دارند و سعی شده است در برنامه امسال بيشتر به محتواي خطبه غدير توجه شود و با حذف بخش هاي حركتي، صحنه سازي امسال بر بخش خطبه خواني متمركز شده است.

مسئول ستاد غدير شهرستان با اشاره به جايگاه مذهبي فرهنگي امامزاده سيدمحمد گفت: طبق سفارش مقام معظم رهبري اولويت برگزاري برنامه فرهنگي و مذهبي در اماكن متبركه مي باشد و لذا امامزاده سيد محمد بعنوان قطب فرهنگي و مذهبي شهرستان برای این برنامه در نظر گرفته شد. رضوان پور خاطرنشان کرد: تبليغات مراسم از طريق نصب بنر، اعلام در مراسمات عمومي و بخش آگهي و تیزر تبليغاتي و زیر نویس از طريق صدا و سيما انجام خواهد شد.

وي در پاسخ به برخی سئوالات و شبهات ایجاد شده مبنی بر هزینه های بالای مراسم سال گذشته گفت: مراسم سال قبل در حدود 25 الي 30 میليون تومان هزینه در بر داشت و اين مبلغ فقط در جهت تأمين وسايل و هزينه حمل و نقل بود و هيچ یک از عوامل اجرائي و نمايشي و دست اندركاران و مسئولين هيچگونه دستمزدی دريافت نكردند و اسناد و مدارك مربوطه موجود است.

وي تصریح کرد: بخشي از هزینه مراسم سال گذشته از طريق سپاه كل كشور و مابقي از طریق قرض الحسنه هاي سطح شهر و مجمع امور صنفي و اتحادیه های مختلف تأمين و پرداخت گرديد.

رضوان پور تصریح کرد: در سال گذشته چنين برنامه اي با هزينه بسيار سنگين با کیفیت اجرای پايين تر در شهر قم اجراء شد كه مورد استقبال مردم قرار نگرفت و ما در خمینی شهر سعي نموديم از امكانات و تجهيزات مهندسی سپاه و لشكرهاي سپاه استان و دستگاه هاي اجرائي و خدماتي شهرستان استفاده کنیم.

وي در خصوص بودجه برنامه امسال گفت: اجرای برنامه در محل امامزاده باعث صرفه جویی زیادی در هزينه شده است و حاميان مالي امسال همچون سال گذشته سپاه كل كشور است و اداره اوقاف و امامزاده سيد محمد به عنوان ميزبان این برنامه هيچ گونه مشاركت مالي ندارد و حمايت اداره اوقاف منحصر به كمك هاي خدماتي و تجهيزاتي است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +1 عاشقان غدیر 16 آبان 1391 ساعت 00:42
بله موافقیم امادر کجا پیامبر ص و علی ع فرمودند در شهری که ساخت بیمارستانش 14 سال طول کشیده .جاده ندارد مدرسه فرسوده زیاد دارد کمبود کتابخانه دارد هزینه ها را خرج برگزاری چنین مراسمی کنید که بازتاب چندان مفیدی هم ندارد مردم این شهر به خوبی با واقعه غدیر آشنا هستند و از ارادتمندان ائمه اطهار هستند بهتر نیست این هزینه ها صرف سلامت جاده آزادگان میشد که از کشتار جلو گیری شود
نقل قول
 
 
#1 +2 fg 15 آبان 1391 ساعت 13:00
با سلام

به تصویر کشیدن این وقایع وقتی مفید است که در رفتار و کردار مردم ،رفتارو منش این شخصیت های بزرگ الهی تأثیر بگذارد .

کی رفتار پیغمبر در این بود که کودکی را در مدرسه ...که محل تعلیم و آموزش اوست بزنند. و او را که کودکی 12 ساله بیش نیست سیاه و کبود کنند تا ورطه ی افسردگی بکشاند . امروز بدن او را کبود کردی ولی شخصیت او را تا ابد زیر قدم های مدیریت خود له کردی . بریده باد دو دست تو .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید