امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 07:44:17

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تشکیل «جامعه قاریان خواهران» در خمینی‌شهر

سه شنبه, 22 فروردین 1391 ساعت 11:13 کدخبر :3946
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

 

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در سالروز تاسیس جامعه قاریان خمینی‌شهر، جلسه سالانه این مرکز با حضور اعضای این مجموعه و همچنین ریاست مووسسه مهد قرآن و رییس اتحادیه تشکل‌های قرآنی خمینی‌شهر در ساختمان مووسسه مهد قرآن کریم خمینی‌شهر تشکیل گردید.

 

ریاست جامعه قاریان خمینی شهر ضمن تصویب  تشکیل جامعه قاریان خواهران در خمینی‌شهر، گفت: شاید این اولین جامعه قاریان ویژه خواهران در کشور باشد و این افتخاریست برای شهرستان خمینی‌شهر که بستر نخبگان قرآنیست.

مهندس سید علی موسوی‌زاده در ضمن تشکر از خانم موسوی زاده بابت پذیرش مسوولیت جامعه قاریان خواهران، اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های ایشان این مجموعه برای شهرستان مفید واقع گردد و حتی در کشور نیز تاثیرگذار باشد.

وی همچنین درمورد یکی دیگر از مصوبات این جلسه یعنی تبدیل «جامعه قاریان» به «جامعه قاریان و حافظان» از دیگر تصمیمات این جلسه، گفت: با توجه به اینکه قاریان عضو جامعه بعضا حافظ کل یا مشغول حفظ قرآنند، به پیشنهاد برخی دوستان بر آن شدیم تا با تشکیل جامعه حافظان، مشکلات حافظان را برطرف سازیم و همان سیاستی که برای جامعه قاریان داشتیم، برای حافظان نیز در پیش بگیریم.  موسوی زاده گردآوری حافظان، معرفی آنان، ایجاد روش‌های جدید حفظ، ایجاد جلسات ماهانه و هفتگی و...  را از اهداف این جامعه اعلام کرد و افزود: از امروز عنوان «جامعه قاریان» به «جامعه قاریان و حافظان قرآن خمینی‌شهر» تغییر پیدا می‌کند.

گفتنی است تهیه و پخش بروشور جامعه قاریان و حافظان، ارتباط با مراکز قرآنی دیگر مخصوصا اداره اوقاف و شرکت در مسابقات این اداره، آموزش زبان انگلیسی، برگزاری دوره‌های آموزش اذان و ابتهال‌خوانی، تشکیل کارنامه قرآنی برای اعضا، شناسایی نخبگان قرآنی، راه اندازی سایت با محتوای معرفی کلاس ها، مسابقات، زندگینامه قاریان و... از برنامه آینده جامعه قاریان و حافظان خمینی‌شهر برشمرده شد.

در ادامه جلسه شرکت کنندگان انتقادات و پیشنهادهای خود را درمورد عملکرد دو ساله این جامعه بیان نمودند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید