امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 20:44:48

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 03:03:37

فرمانده نیروی انتظامی در مراسم تجلیل از فعالان هیات های مذهبی تاکید کرد:

تعامل با هيئات، تا محرم سال آينده ادامه خواهد داشت

سه شنبه, 20 دی 1390 ساعت 12:17 کدخبر :3500
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

 

هفته گذشته اولین جلسه تجلیل از فعالان هیات های مذهبی در ایام محرم در خمینی شهر با حضور مسوولان شهرستان برگزار شد.

 

در این مراسم فرماندار با اشاره به مقام والای خادمان اهلبیت (ع) گفت: سمت معنوی شما از سمت های رسمی ما مسوولین بالاتر است و ملت ما در ارادت به خاندان عصمت و طهارت در سراسر دنیا نمونه است و باید قدر این مردم را دانست.

احمد حقیقی با اشاره به جایگاه رفیع مذهبی در شهرستان، مزین شدن این شهر به نام امام را نشان دهنده این جایگاه دانست و تاکید کرد : ما نباید اجازه بدهیم نام خمینی شهر را با برخی تبلیغات منفی و اعمال نا درست، بد جلوه بدهند.

فرماندار ادامه داد: ما باید ارتباطمان را با افرادی که نمی گذارند عزاداری مردم خمینی شهر خالصانه و بدون مسائل حاشیه ای اجرا شود قطع کنیم و همه توجه مان به دستور ولی فقیه و مراجع مورد تایید خاندان عصمت و طهارت باشد.

حقیقی با تاکید بر اینکه  مشکلات و مسائلی که به فکر و عقیده مربوط می شود را باید با منطق و تعامل اصلاح کرد نه با هجمه و فشار گفت: همه ما باید به صورتی عمل کنیم که مورد رضایت حضرت ابا عبدالله (ع) باشد.

فرمانده نیروی انتظامی نیز که از دیگر سخنرانان این مراسم بود مطرح نکردن بعضی مسائل را مانع حل مشکلات دانست و تاکید کرد: بعضی مسائل باید با مردم در میان گذاشته شود. سرهنگ یاردوستی از مسوولان شهرستان و فرماندار در خواست کرد که برای برگزاری جلسات تریبون آزاد در مسائل مذهبی اقدام کنند. وی در ادامه با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام شده قبل و بعد از محرم گفت: امسال ما سعی کردیم با برگزاری جلسات مشترک با بعضی از هیات ها و جوانان به صورت آزادانه مسائل محرم در شهرستان را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهیم. انتظارات انتقادات و پیشنهادات مطرح شده را به مسوولان شهرستان و استان انتقال دادیم و این تعامل تا محرم سال آینده ادامه خواهد داشت. سرهنگ یاردوستی برپایی نمایشگاه آسیب های اجتماعی، بازدید دانش آموزان از این نمایشگاه، حضور هیات عزاداری نیروی انتظامی در مساجد بزرگ شهر و ایجاد تعامل با هیات های مذهبی محلات مختلف را از جمله اقدامات نیروی انتظامی در محرم امسال برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های انجام شده در بخش اشتغال زایی معتادین رها شده از مواد گفت: در هیچ شهرستانی مثل خمینی شهر به این گونه عمل نمی شود و در این بخش ما شاهد حرکت های بسیار خوبی هستیم.

وی خطاب به مسوولان هیات های مذهبی گفت: فعالیت هیات مذهبی ما نباید منحصر به مسائل مذهبی و عزاداری بشود بلکه باید با حمایت از معتادین از آلودگی بیشتر آنان پیشگیری کرد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید