امروزچهارشنبه, 27 شهريور 1398-- Wednesday Sep 18 2019

ساعت 14:22:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

حرف های شورای فرهنگ عمومی

حرف های شورای فرهنگ عمومی

سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 12:27 کدخبر :10814
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : آرمان محمدی

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال جاری با هدف بررسی آسیب شناسی شبکه های مجازی و همچنین بررسی وضعیت هیات های مذهبی شهرستان تشکیل شد. در ابتدای این جلسه آیت ا... رحیمی رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اهمیت هفته وحدت گفت: متاسفانه برخی از رفتارها در شهرستان برخلاف وحدت اسلامی است و تبعات زیادی به همراه دارد.

 

فضای مجازی شهرستان را رصد کنیم
وی در ادامه به تشریح فضای مجازی و آسیب های آن پرداخت و گفت: فضای مجازی در کنار مزایایش، تبعات و آسیب های متعددی به همراه داشته است. این فضا بسیار ناسالم است و روز به روز بر دامنه آن افزوده می شود. بخش عمده ای از مسوولیت حل این موضوع بر عهده مسوولان کشوری است تا در این زمینه راهکاری بیندیشند. بخشی دیگر از آن اما وظیفه ماست تا در حد شهرستان این فضا را رصد کرده و آسیب های آن را کنترل کنیم.
آیت ا... رحیمی افزود: حل این مسائل به قاطعیت نیاز دارد و ما متاسفانه تاکنون کمتر شاهد قاطعیت بوده ایم.

 

خمینی شهر میزبان شورای فرهنگ عمومی استان
وی در ادامه به آسیب شناسی هیات های مذهبی پرداخت و گفت: هیات های شهرستان افتخار ما هستند و همین هیات ها هستند که شور حسینی را در ماه های محرم و صفر و سایر ایام سال در کوچه و خیابان برپا می کنند.


رئیس شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد: با وجود همه این تلاش ها، هیات ها بعضا دچار آسیب هایی شده اند که با یک برنامه منسجم طی مدت دو سه سال می توان این مساله را حل کرد.
وی در پایان خواستار برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی به صورت ماهانه و منظم شد و همچنین پیشنهاد داد خمینی شهر میزبان یکی از جلسات شورای فرهنگ عمومی استان باشد.

 

بیش از 270 هیات مجوزدار هستند
در ادامه کوچکی رئیس سازمان تبلیغات توضیحی پیرامون وضعیت هیات های مذهبی شهرستان ارائه داد.
وی تعداد هیات های ثبت شده شهرستان را بیش از 270 مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد 96 هیات به صورت مناسبتی در ایامی خاص از سال فعال هستند و بقیه به صورت مستمر در طول سال برنامه دارند.

 

اکثر هیات ها برای اعیاد مذهبی برنامه ندارند
کوچکی با بیان اینکه فعالیت اکثر هیات های شهرستان محدود به ایام عزاداری است، گفت: متاسفانه عموم هیات ها برای اعیاد مذهبی و جشن های دینی برنامه خاصی ندارند.
وی به وضعیت چایخانه ها اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر تعداد چایخانه های شهرستان بسیار افزایش یافته که برخی از این چایخانه ها زیر نظر هیچ هیات یا حسینیه ای نیستند.
رئیس سازمان تبلیغات با تشکر از حضور پررنگ هیئات مذهبی در اجلاسیه ملی شهدا گفت: هیات های شهر در اجلاسیه شهدا حضوری گسترده و پرشور داشتند و این موضوع مایه مباهات است.
وی در ادامه با اشاره به برنامه هایی چون ندای محرم گفت: این برنامه ها را باید به گونه ای مدیریت کنیم که موجب راهبندان نشود.

 

فضای مجازی یک دریاست
در ادامه این جلسه، رئیس پلیس فتا توضیحاتی پیرامون فضای مجازی و آسیب های آن ارائه داد.
وی با بیان اینکه ما در دو حوزه مقابله با جرایم سایبری (هتک حیثیت و جرایم اینترنتی) و پیشگیری (آموزش مردم، برپایی نمایشگاه، اطلاع رسانی از طریق نشریات شهرستان) اقدام می کنیم، گفت: فضای مجازی همچون یک دریاست که برای کنترل و نظارت بیشتر بر آن باید برنامه ریزی کرد.


در ادامه این جلسه امام جمعه خواستار تشکیل کارگروهی برای مدیریت و نظارت بر فضای مجازی شهرستان و همچنین تشکیل گروهی برای پاسخگویی به شبهات در فضای مجازی و ارائه آموزش های صحیح شد. پیشنهاداتی که البته به نتیجه ای مشخص نرسید.


گفتنی است در این جلسه، روسای ادارات به تناسب مسوولیت خود دیدگاه های خود را در مورد موضوعات مطرح شده بیان داشتند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید