امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 11:38:59

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حسینیه حضرت زهرا (س)

حسینیه حضرت زهرا (س)

پنجشنبه, 24 بهمن 1392 ساعت 09:12 کدخبر :6980
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معرفی حسینیه ها

نام:                      حسینیه حضرت زهرا (س)     


نشانی:              خمینی شهر خیابان مدرس ، صحرا شیخ

 

سال 1378 زمین این بنا به مساحت 600 متر مربع توسط مرحوم حاج نوروزعلی نعلبندیان اختصاص و کلنگ آن توسط حاج آقا موسوی امام جماعت مسجد ملامحسن به زمین خورد و با هزینه شخصی حاج نوروز درسال 1380 ساختمان آن پایان یافت .
 بنای قسمتی از این مکان دو طبقه بوده و دارای حیاط، سالن اجتماعات، محلی برای کتابخانه و آبدارخانه می باشد که کتابخانه آن در حال حاضر هنوز تجهیز نشده و به عنوان بسیج خواهران از آن استفاده می شود.
 
 یکی از مسئولان حسینیه می گوید: این مکان در تمامی ایام سال در اختیار اهالی محل است. شب ها نماز جماعت برپا می شود و در ایام ولادت ها و شهادت های ائمه اطهار (ع) خصوصا در دو ماه محرم و صفر و دهه فاطمیه مراسم سخنرانی و سینه زنی همراه با پذیرایی برگزار می گردد. برگزاری نماز جماعت در 3 وقت صبح، ظهر و شب در ماه مبارک رمضان، مراسم جز خوانی پیش از نماز مغرب، برگزاری مراسم احیا همراه با سحری از جمله فعالیت هایی است که در این مکان انجام می گیرد.
کلاس های قرآن و ورزش ویژه نونهالان برقرار است و نوجوانان و نونهالان با اهدای جوایزی به شرکت در نماز جماعت تشویق می شوند. تشکیل اردوهای زیارتی واعزام افراد کم بضاعت به مشهد نیز از برنامه این مرکز است. نعلبندیان می افزاید: بعضی روزهای هفته و ایام خاص جلساتی ویژه بانوان نیز برپا می گردد و بسیج خواهران حضرت ام کلثوم (س) نیز به برگزاری دوره های طرح صالحین، نهضت سواد آموزی و همچنین کلاس های فرهنگی هنری ویژه اوقات فراغت از این مکان استفاده می برد.
بعضی هیات ها مراسم سیار خود را در این مکان برگزار می کنند، چند آژانس مسافرتی نیز جلسات توجیهی حج و عتبات عالیات خود را به حسینیه می آورند و علاوه بر آن این مکان برای شام عروسی و مجالس ختم در اختیار اهالی محل قرار دارد. آشپزخانه حسینیه نیز برای تهیه غذای معتکفین ایام البیض در مسجد ملامحسن در اختیار دست اندرکاران می باشد.
 فرزند مرحوم نعلبندیان بانی و موسس حسینیه آمادگی خود را برای انجام هرگونه برنامه فرهنگی از قبیل برپایی نمایشگاه های مختلف اعلام می دارد و می گوید درب حسینیه در تمام ایام سال به روی همه باز است و ما از هرگونه پیشنهادی به ویژه از سوی نسل جوان برای استفاده بهینه از این مکان استقبال می کنیم. گفتنی است کلیه هزینه های حسینیه توسط خانواده نعلبندیان تامین می شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید