امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:51:22

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

  حسینیه مسجد امام جعفر صادق (ع) لادره

حسینیه مسجد امام جعفر صادق (ع) لادره

شنبه, 19 بهمن 1392 ساعت 12:34 کدخبر :6951
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معرفی حسینیه ها

نام:                        حسینیه مسجد امام جعفر صادق (ع) لادره

نشانی :                     خمینی شهر، بلوار توحید، جنب مسجد امام جعفر صادق (ع)


از دیرباز محل تشکیل کلاس های تربیت و تعلیم قرآن بوده و همواره نوجوانان و نونهالان زیادی با شور و اشتیاق در این کلاس ها شرکت می کنند و به این مکان مقدس رفت و آمد دارند.
 
این مکان که از جانب حاج محمد مهدی و همسرش بانو نوروزی در سال 1354 با عنوان دارالعلم و بیت الحسین وقف شد، ابتدا تحت تولیت دکتر حاج آقا رضا ابوالبرکات امام جماعت مسجد لادره بود و پس از درگذشت او، این تولیت بر عهده حاج آقا محمدعلی ابوالبرکات گذاشته شد.
حسینیه لادره پیش از انقلاب به عنوان یک دارالتبلیغ اسلامی پذیرای مبلغانی از حوزه علمیه قم شد اما چندان رسمیت نیافت و سپس در بحبوحه انقلاب و پس از آن تبدیل به پایگاهی برای تربیت قرآنی نوجوانان و نونهالان محل گردید و در 8 سال دفاع مقدس شهدا، جانبازان و آزادگان زیادی را تقدیم انقلاب نمود.
از سال 1384 که کانون فرهنگی قرآنی صادق آل محمد(ع) به ثبت رسید، این مکان تبدیل به پایگاهی دائمی برای فعالیت های این کانون شد.
مسئول کانون صادق آل محمد (ع) می گوید: در طول سال و به صورت ویژه در تعطیلات تابستان کلاس های قرآنی از جمله روخوانی، روان خوانی، ترتیل، تفسیر، قرائت، تاریخ قرآن، تاریخ اسلام و ... توسط کانون برگزار می گردد که با استقبال بی نظیر نوجوانان و نونهالان روبرو می شود به عنوان مثال نیمه اول سال 92 حدود 150 قرآن آموز به جمع ما اضافه شده اند که تعدادی به کلاس هایشان در طول سال تحصیلی نیز ادامه می دهند و تعدادی دیگر تابستان آینده برای ادامه کلاس ها به حسینیه مراجعه می کنند. امکانات ورزشی رایگان کانون، اردوهای تفریحی و اهدای جوایز از جمله عوامل جذب و ماندگاری قرآن آموزان در این مکان است.
برگزاری چند دوره کلاس های عقیدتی با عنوان "جرعه ای از ملکوت" با استفاده از محضر اساتید مجرب، برگزاری 8 دوره تخصصی مهدویت با استفاده از اساتیدی از حوزه علمیه قم، برگزاری جلساتی با موضوعات روز و بر اساس نیازسنجی برای اهل محل، برگزاری مسابقه نسیم ولایت (حفظ 110 حدیث) در سطح شهر که با استقبال خوب دیگر شهرها نیز روبرو شد، اجرای طرح سفینه النجاه با هدف درک عمیق مضامین زیارت عاشورا و رفع شبهات با همکاری هیات مکتب الرضا، پذیرایی از عزاداران حسینی در ایام محرم و صفر و دیگر مناسبت ها در محل حسینیه، تهیه و پخت غذا در ایام ولادت ها و شهادت های ائمه اطهار (ع) در آشپزخانه حسینیه برای پذیرایی از نمازگزاران مسجد لادره و... از جمله برنامه هایی است که در طول سال در این مکان برگزار می گردد.
سالن اجتماعات، کتابخانه ای با حدود 2 هزار عنوان کتاب، واحدهای رایانه، تربیت بدنی، تبلیغات، سمعی بصری، 5 کلاس، آشپزخانه از بخش های مختلف این حسینیه می باشد.
 لازم به ذکر است هزینه های این کانون از طریق کمک های مردمی و صندوق های قرض الحسنه مهدوی و کوثر تامین می شود.
اهالی محل یکی از رازهای ماندگاری و رونق این مکان را اخلاص و نیت پاک صاحبان این خانه در وقف آن و همچنین ارادت شان به محضر ائمه اطهار (ع) و برگزاری جلسات روضه خوانی با وجود عدم توانایی مالی در زمان حیاتشان می دانند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید