امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 09:27:05

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در عید قربان باید هم به بت نفس هم به بت بزرگ، آمریکا و استعمار جهانی سنگ زد
امام جمعه خمینی شهر:

در عید قربان باید هم به بت نفس هم به بت بزرگ، آمریکا و استعمار جهانی سنگ زد

پنجشنبه, 25 مهر 1392 ساعت 10:11 کدخبر :6144
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
امام جمعه خمینی شهر در نمازعید قربان ضمن تبریک این عید سعید، به آنانی که می خواهند مذاکره کنند، هشدار داد و گفت: در حج دو مسأله آمده است که مقام معظم رهبری نیز در پیام خود بدان اشاره کرده بود.

 مسأله اول «بت شکنی» است. در عید قربان باید هم به بت نفس هم به بت بزرگ، آمریکا و استعمار جهانی سنگ زد. شیطان زمان و شیطان بزرگ را نباید فراموش شود. فردی که حج رفته نباید بگوید باید با آمریکا مصالحه کرد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی مسأله دوم را «وحدت» دانست و گفت: همه اعمال حج حتی لباس حجاج نظم دارد؛ مکان و زمانها مشخص شده و منظم است. حج سنبل وحدت مسلمانان است. چهار قرن است که شیاطین انگلیسی و آمریکایی وحدت را از مسلمانان گرفته اند. اسلام و قرآن وحدت می خواهد. مسلمان نباید دم از اختلاف بزند. آنان که اختلاف می اندازند نه شیعه اند و نه سنی؛ اینان اسرائیلی اند و در ظاهر مسلمان.
استاد حوزه و دانشگاه به آیه 203 سوره بقره «وَ الذّکُرُوا اللهَ فی أیّامٍ مَعدوداتٍ» اشاره کرد و گفت: خداوند را در روزهای معینی یاد کنید. نماز عید هم یکی از مصادیق ذکر خداست. متاسفانه شیعیان به برخی از شعائر اسلامی توجه نمی کند. خداوند در زندگی ما گم شده است. هدف خداوند از خلقت انسان این بود که بر روی زمین خلیفه و جانشین قرار دهد؛ کسانی که مانند خداوند شوند، اخلاق و رفتارشان خدایی باشد. باتقوا باشند. قربانی نماد تقواست. عید قربان عید تقرب است برای رسیدن انسان به قرب الهی.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 ali alavi 27 آبان 1392 ساعت 18:19
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه خمینی شهر
www.abbasrahimi.ir
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید