امروزپنجشنبه, 10 مهر 1399-- Thursday Oct 01 2020

ساعت 00:32:17

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

دلایل پرخاشگری در جوانان از زبان گلزاری

دوشنبه, 21 اردیبهشت 1394 ساعت 07:07 کدخبر :8804
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: پرخاشگری علل مختلفی دارد؛ مسائل جدی از جمله گرما، گرسنگی و بی€Œخوابی؛ داروها از جمله الکل و مواد مخدر از جمله شیشه و مشکلات هورمونی از جمله این عوامل است.
به گزارش ایسکانیوز محمود گلزاری که میهمان جمعیت سفیر دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان بود، به بررسی آسیب€Œهای اجتماعی با محوریت خشونت€Œهای اجتماعی پرداخت.

او در بخشی از سخنانش گفت: در کشور ما با اقلیم€Œهای متفاوت آسیب€Œهای اجتماعی متعددی نیز وجود دارد. آسیب€Œهای اجتماعی آسیبی است که از فرد فراتر رفته و جمعیت زیادی را درگیر کرده و به افراد دیگر سرایت می€Œکند.
معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره خشم و پرخاشگری گفت: خشم در خود انسان وجود داشته و این خشونت حالتی از بروز خشم است و از نظر روانشناسان خشم یک حالت درونی و طبیعی است ولی اگر این خشم از حدی بیشتر شود پرخاشگری محسوب می€Œشود.
گلزاری گفت: پرخاشگری علل مختلفی دارد؛ مسائل جدی از جمله گرما، گرسنگی و بی€Œخوابی؛ داروها از جمله الکل و مواد مخدر از جمله شیشه و مشکلات هورمونی از جمله این عوامل است.

به گفته او در سنین جوانی و نوجوانی افکار و پردازش ذهنی در ایجاد خشم و پرخاشگری مؤثر است: افرادی که دارای مهارت€Œهای فردی کم و اعتماد به نفس پایین هستند دچار این معضل می€Œشوند. یکسری افراد نیز انسان€Œهای خودشیفته بوده و بعضی افراد نیز طوری یاد گرفته€Œاند که با خشم کار خود را پیش ببرند. این افراد نیز به گونه€Œای دچار این پرخاشگری می€Œشوند.

گلزاری گفت: از ۵ هزار تشکل جوانان که در سال€Œهای گذشته وجود داشته با این نگاه€Œها به جوانان به ۱۹۷ مورد کاهش پیدا کرده است.

به گفته او رویکرد دولت تدبیر و امید در هفته جوان که از ۶ خرداد شروع می شود، در قالب شعار جوان€Œباوری به جوان€Œیاوری برگزار خواهد شد: باید باور کنیم که جوانان با کودکان ضعیف، نوجوانان هیجانی و محافظه€Œکاران میانسالی تفاوت داشته و باید به عنوان یک نیرو و آینده€Œساز کشور به آنان نگاه کرد.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی زیر بنایی€Œترین مسائل مختلف از جمله اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است، گفت: به طور مثال داستان فرار مغزها اگر با زمینه فرهنگی نباشد، فرار محسوب می شود و اگر بسترسازی فرهنگی صورت گرفته باشد این مسئله به عنوان یک بازگشت مهاجر مطرح می€Œشود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید