امروزيكشنبه, 24 شهريور 1398-- Sunday Sep 15 2019

ساعت 14:18:05

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی

شنبه, 09 دی 1391 ساعت 09:35 کدخبر :4846
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
معرفی مشاهیر خمینی شهر

نام:    غلامحسین ابراهیمی

نام پدر:   ید الله

ولادت:  5/ 10/ 1313-روستای دینان درچه خمینی شهر

 

shenasname dinani

کودکی و تحصیلات:

در خانواده ای دیندار متولد می شد که پدرش با روحانیون محل، نشست و برخواست داشته و غلامحسین هم همراه پدر در این جلسات شرکت می کرده است که این امر باعث می شود در نوجوانی به تحصیل در حوزه علمیه علاقمند شود و با وجود مخالفت های بعضی از اعضا خانواده به مدرسه نیم آورد اصفهان برای تحصیل وارد می شود و بعد، از تحصیلات حوزوی به مدارس جدید رفته و دیپلم ادبی می گیرد.

از هم مباحثه ای های وی در حوزه، آیت الله احمدی مبارز خمینی شهری را م

ی توان نام برد و شیخ عباس ادیب دولت آبادی و استاد ابوالبرکات فروشانی از اساتید دوره تحصیل وی در مدرسه نیم آورد بودند.

                     

در سال های 1333 و 1334 در قم ادامه تحصیل می دهد و رسائل و مکاسب را نزد آیت الله جبل عاملی فرا می گیرد و در محضر اساتید متعددی چون آیت الله بروجردی، اراکی، حضرت امام و محقق داماد شاگردی می کند.

بدلیل علاقه به فلسفه، حضور در کلاس های استاد علامه طباطبایی در حوزه و نیز کلاس های خصوصی وی که با تعداد محدودی برگزار می شد، برای وی جاذبه دیگری داشت.

غلامحسین ابراهیمی دینانی پس از گرفتن درجه اجتهاد، احساس می کند باید به دانشگاه برود و از آن طریق مسیر زندگی آتی خود را رقم بزند.

بنابراین در کنکور دکترای دانشگاه در دو رشته فلسفه و نیز ادیان شاگرد اول می شود و فلسفه را برای ادامه تحصیل، برمی گزیند و همزمان به استخدام دانشگاه فردوسی مشهد در می آید.

اهم فعالیت ها:

1.تبلیغ امور دینی: پس از تحصیلات حوزوی در سمت یک مبلغ دینی عمل می کند.

2.تدریس: همزمان با شروع دوره دکترا به استخدام دانشگاه در آمده و به امر تدریس مشغول می شود. (که کار اصلی او را تشکیل می دهد و با تدریس در دانشگاه ها و مقاطع مختلف، شاگردان زیادی را تربیت می کند و سعی می کند مبانی صحیح فلسفی را بیان نماید. همزمان با این کار، برنامه های سخنرانی هم داشته اند؛ از جمله برنامه تلویزیونی معرفت

3.تألیف:در حین تدریس، تألیفات متعددی در زمینه های مختلفی همچون فلسفه و افکار فیلسوفان اسلامی منتشر می کند و مقالات متعددی به چاپ می رساند. در ستون نویسندگان فهرست تالیفات ایشان موجود است.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید