امروزپنجشنبه, 10 مهر 1399-- Thursday Oct 01 2020

ساعت 01:41:16

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

راهکارهای افزایش آستانه تحمل

سه شنبه, 01 اردیبهشت 1394 ساعت 11:46 کدخبر :8714
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: عصبانیت€Œهای آنی، پرخاشگری، تحقیر دیگران، توهین به سایر افراد و برانگیختن عصبانیت آنان و حمل سلاح سرد و گرم از جمله عواملی هستند که در نتیجه پائین بودن آستانه تحمل در یک فرد بروز می€Œکنند.
به گزارش (ایسنا)، به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ ستار خسروی در خصوص راهکارهای افزایش آستانه تحمل اظهار کرد: آستانه تحمل به حداکثر توان یک فرد در مواجهه با موانع و مشکلات گفته می€Œشود.
وی افزود: تمام افراد برای زندگی کردن ناچارند با سایر افراد جامعه تعامل داشته باشند و هر چه مشکلات فراروی انسان€Œها بیشتر باشد امکان تأثیرگذاری آن بر روح و روان و جسم آن€Œها هم بیشتر می€Œشود.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ضعف بهداشت روان در جامعه باعث پائین آمدن آستانه تحمل افراد می€Œشود،€Œ تصریح کرد: ما شاهد این هستیم که افراد بر سر کوچک€Œترین مشکل با هم درگیر شده و اتفاقات بسیار ناگواری را رقم می€Œزنند؛ متاسفانه اکثر قتل€Œها به همین صورت رقم می€Œخورد.
وی تصریح کرد: انتظار این نیست که هیچ گاه عصبانی نشوید بلکه منظور این است که باید خشمتان را کنترل کنید و از بروز عصبانیت ناگهانی و انفجاری جلوگیری کنید زیرا همه افراد مثل هم نیستند و مثل هم فکر نمی€Œکنند و نباید انتظار داشته باشیم همه مثل ما فکر کنند و لذا توقعات این€Œچنینی باعث بروز تنش و لبریز شدن صبر افراد می€Œشود.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: اگر آستانه تحمل پایین باشد و نتوانیم خودمان را کنترل کنیم ممکن است در حین عصبانیت اتفاقاتی مثل قتل رقم بخورد و یک عمر پشیمانی را همراه داشته باشد، باید از کنار مسائل و معضلاتی که با آن روبرو می€Œشویم منطقی عبور کنیم و خردمندانه آن€Œها را حل کنیم البته، سعی کنید نصیحت را هم در جای خودش بکار ببرید همه افراد در مقابل نصیحت کردن یک عکس€Œالعمل نشان نمی€Œدهند.
خسروی اضافه کرد: عبارت تسکین€Œدهنده€Œی "سخت نگیر" را با خود تکرار کنیم زیرا اکثر مشکلات ارزش این همه نارضایتی و عصبانیت€Œ را ندارد؛ سعی کنیم با توسل به آموزه€Œهای دینی صبر و تحمل خود را افزایش دهیم و در صورتی که در معرض فشار کار روزانه، خستگی و گرما قرار گرفتیم به نوعی از آن محیط خارج شویم.
وی با اشاره به اینکه ورزش به ما کمک می€Œکند تا بسیاری از انرژی€Œها تخلیه و خشم کنترل شود، اظهار کرد: اگر آدم جوشی و عصبانی€Œای هستید سلاح سرد یا گرم حمل نکنید، با کوتاه آمدن در دعوا و پایان دادن به آن نه تنها بازنده نیستید بلکه توانسته€Œاید از بروز یک حادثه یا فاجعه ناخواسته جلوگیری کنید و برنده€Œاید.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: از بکاربردن الفاظی که باعث تحقیر دیگران می€Œشود خودداری و از لجاجت در رانندگی جداً پرهیز کنید. اگر در درگیری€Œها طرف مقابل به شما توهین کرد خود را کنترل کنید و شما توهین نکنید در این صورت باز هم شما برنده€Œاید.
خسروی تصریح کرد: در نزاع€Œهای خیابانی خطرناک به جای مداخله به پلیس اطلاع دهید و هم€Œچنین زمینه€Œهای پرخاشگری را در فرزندانتان بشناسید و به فکر درمان آن€Œها باشید؛ فرزندان از ما الگو می€Œگیرند پس نزد آن€Œها به دیگران توهین و پرخاش نکنیم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید