امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 03:31:22

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه در نماز جمعه این هفته:

راه رسیدن به قرب الهی بیدار بودن در شب قدر است

شنبه, 29 مرداد 1390 ساعت 14:45 کدخبر :2170
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

 

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام موسی سالمی برگزار شد.

امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت امیرالمؤمنین علی(ع) و لیالی پرفیض قدر بیان داشت: در روایات است که چند چیز در شب قدر واقع گردیده است؛ یکی نزول دفعی قرآن کریم بر قلب مطهر پیامبر اسلام(ص). دیگری تنظیم و تقدیر امور از سوی خداوند متعال در یک سال آینده. یکی دیگر دلیل وجود امام است. یعنی خداوند در شب قدر ولایت ائمه(ع) را مقدر کرده است. به عبارتی ولایت ائمه(ع) یکی از مقدرات شب قدر است. چهارمین واقعه در شب قدر آمرزش گناهان است.

 

حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی با اشاره به وظیفه مؤمنان در شب قدر گفت: در طول عمر انسان فرصتهاییست. مراقب این فرصتها باشید. لحظه لحظه فرصتها را غنیمت بشمارید. شب قدر را نخوابید. طبق روایات راه رسیدن به قرب الهی بیدار بودن در شب قدر است، راه رسیدن به رحمت خداوند رحم کردن به فقرا در شب قدر است، راه عبور از پل صراط صدقه دادن در شب قدر است، راه نائل شدن به میوه های بهشتی تسبیح خداوند در شب قدر است، راه رهایی از آتش جهنم استغفار در شب قدر است و در پایان راه خوشحال کردن خداوند بجا آوردن دو رکعت نماز شب قدر است.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر در خطبه دوم ضمن اشاره به سالروز حمله مزدوران رضا خان پهلوی به مسجد گوهرشاد به جرم اعتراض مردم و علما به کشف حجاب بیان داشت: چندی پیش روزنامه ایران مطالبی را درمورد حجاب و بر ضد چادر چاپ کرده بود که شخصیتهای بزرگوار کشور در این رابطه موضع گرفتند. هدف از انتشار چنین مطالبی چند چیر است: 1- تأیید حمله به مسجد 2- تقویت عوامل انحراف در کشور که آنها نیز نظرشان همین است. 3- استعمار پیر به دست نشانده های خود دستور داده تا این مطالب را منتنشر کنند تا به اعتراضاتی که الان در اروپا رایج شده، سرپوش گذاشته شود و به نوعی اعتراضات کشورهای اروپایی تحت الشعاع قرار بگیرد. 4- نوع اینگونه مسائل سرپوش گذاشتن است بر بیداریهای منطقه و کشورهای اسلامی و سقوط آمریکا و اسرائیل.

ایشان ادامه داد: در سال1973 صهیونیستها مسجدالاقصی را به آتش کشیدند و از آن سال به بعد چنین روزی روز جهانی مسجد نامگذاری شده است. خدا را شکر مرکز اخیراً امور مساجد خمینی شهر فعالیتهای جدید خود را شروع کرده است مانند طرح مسجدیاری، طرح جنات النعیم، کمک به مساجد در امر بازسازی و همچنین همایشهایی به مناسبتهای مختلف. حسینیه ها هم زیر نظر این مرکز درآمده است. تشکر می کنم از دبیر این مرکز که همکاری خوبی داشته و دارد. مردم دارند به مساجد اهمیت بیشتری می دهند و ما تقاضا داریم همکاری بیشتری داشته باشند. مساجد نیز شورای امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل دهند.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به درخواست بعضیها برای بکارگیری مسجد برای امور غیردینی گفت: اگر در دنیا قرآن ما غریب است، بین مسلمانان نیز باید غریب باشد؟ مسجدی که در آن بنای آموزش قرآن نباشد، بنای احکام دین نباشد، مسجد نیست. مسجد مخصوص این کارهاست. کسانی که این تفکر را دارند بدانند که این تفکر تفکر علوی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی در پایان به راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: امسال روز قدس از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. مسائلی مانند بیداری کشورهای اسلامی و رکود اقتصادی شدید آمریکا به اهمیت این راهپیمایی می افزاید. انشاءالله همه اقشار در این راهپیمایی شرکت کنند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 فرصت 03 شهریور 1390 ساعت 13:54
با سلام
قبلا هم این توضیح را دادیم که این اخبار و مطالب یه تاریخ بارگذاری داره و یه تاریخ تایید ، اون تاریخی که شما سربرگ مطلب می بینید زمانیه که مطلب بارگذاری میشه و ممکنه روز بعدش به تایید مدیر سایت برسه برا همینه که این شائبه معمولا پیش میاد و هیچ علتی هم غیر از این نداره.
نقل قول
 
 
#1 0 ذره بین 01 شهریور 1390 ساعت 05:59
من صبح یکشنبه 30 مرداد رفتم تو سایت چنین خبری نبود. حال که خبر روی سایت رفته تاریخ روز 29 مرداد خورده. عجیبه ها!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید