امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:47:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

زینب شمسی

پنجشنبه, 09 آبان 1392 ساعت 07:58 کدخبر :6238
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معرفی حافظان خمینی شهری قرآن کریم

نام: زینب شمسی

متولد: 1361 شهر اصغرآباد

حافظ: کل قرآن کریم

رتبه ها:  رتبه اول مسابقات کشوری 15 جزء و 20جزء، رتبه سوم در حفظ کل در سال 83 ، رتبه اول در مسابقات ثامن الائمه  20 جزء در اصفهان، رتبه اول حفظ کل در مسابقات دانشگاهی سراسری، رتبه دوم  در مسابقات دانشگاهی سراسری و...

 

شرح:

 

انگیزه شما برای حفظ چه بود؟
حفظ را دوست داشتم. سال اول راهنمایی در بسیج، سه جزء حفظ کردم. علاقه مندتر شدم. قرآن جاذبه خاصی داشت. وقتی دیپلم گرفتم، برای حفظ قرآن تصمیم گرفتم. برای آزمون ورودی که جزء یک بود، به اصفهان رفتم تا در جامعه القرآن اصفهان حفظ را شروع کنم. آن وقت شنیدم که جامعه القرآن خمینی شهر آغاز به کار کرده، گفتند بروید به خمینی شهر راهتان نزدیک تر می شود.

 

بعد از حفظ تدریس هم میکنید؟
بله دوره مربیگری بزرگسالان را در اصفهان گذراندم و پنج سال است مربی بزرگسالان هستم. دوره مربیگری خردسالان را هم در قم گذراندم و دو سال است مربی خردسالان در مقطع دبستان و آمادگی هستم.

 

حفظ قرآن در زندگی شما چگونه نمود پیدا کرده است؟
با قرآن سفرهای معنوی متعددی مثل سفر به مشهد مقدس برای برگزاری مسابقات، سفر به سوریه، مکه و عتبات عالیات نصیبم شد. قرآن را که حفظ کردم، دیپلمم تجربی بود، بعد از حفظ دیپلم ادبیات گرفتم و در رشته ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور نجف آباد مشغول به تحصیل شدم. به یاد داشتن آیات در درسهای دانشگاه تأثیر و کمک فراونی کرد.

 

چه رتبه هایی در مسابقات مختلف به دست آورده اید؟
در مسابقات کشوری 15 جزء و 20جزء اول شدم و در حفظ کل در سال 83 سوم شدم.
در مسابقات ثامن الائمه رشته 20 جزء در اصفهان اول شدم.
در مسابقات دانشگاهی حفظ کل در کشور هم یک سال اول و سال بعد دوم شدم.
در جشنواره دانشجویان سراسر کشور هم دوم شدم.

 

برای کسانی که می خواهند حفظ را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟
تصمیم بگیرند، توکل کنند، علاقه و پیشتکار داشته باشند، آن علاقه ای که در آغاز راه است در ادامه و تا پایان کار هم داشته باشند. اگر در تصمیمشان مصمم باشند، موفق می  شوند. من خودم یا کاری را انجام نمی دهم، یا اگر انجام دادم تا پایانش می روم. همت قوی می خواهد.

 

در راه حفظ چه کسی به شما کمک کرد؟
من حفظ را با خواهر بزرگترم شروع کردم، خیلی مواقع چون حفظ فشرده و روزانه بود، خسته می شدیم، ولی وقتی در کنار همدیگر بودیم و به هم نگاه می کردیم، تأثیر داشت که دلسرد نشویم.

 

برای فراموش نکردن باید مرور داشته باشید. شما الان چطور مرور می کنید؟
خودم مرور می کنم، سرکلاس هم که هستم، قرآن را می بندم و با قرآنپژوهان همراه می شوم.

 

کلاسهایی که برای تدریس به شما داده اند، چگونه است؟
متناوب است. مدتی حفظ تخصصی داشتم. یک کلاس هم که تا جزء 26 حفظ کرده بودند، تحویل گرفتم و تا پایان ادامه دادم.

 

حرف پایانی؟
غیرممکن است انسان تا در مسیر کاری قرار نگیرد، بتواند آن کار را انجام دهد. مسیری را که انتخاب می کنید یعنی صرف فعل توانستن باشد. زمانی فکر می کردم آنهایی که حفظ می کنند، چطوری این کار را انجام می دهند؟ چطوری قرآن در ذهنشان می ماند؟ ولی بعد متوجه شدم با پشتکار و همت والا می توان خیلی از کارهای غیر ممکن در نظر خودمان را ممکن کنیم. خداوند نیرویی در درون ما قرار داده، مهم این است که ما چطوری از آن استفاده کنیم.

نظرات  

 
#5 +1 اولیا 27 آذر 1392 ساعت 14:43
بچه من را چند روز پیش بردند فرهنگسرای درچه برای مسابقات قرآنی و ناهار را گفتند برعهده خانواده باشد یعنی اینقدر کفگیر آموزش و پرورش به ته دیگ خورده است ؟ پس چرا خانواده اداری ها را بردند سینما فرهنگیان با شام و چرا به بک مجری 5 میلیون هزینه دادند فقط برای کار پرورشی پول ندارند ؟
نقل قول
 
 
#4 -1 یاد شهدا 27 آذر 1392 ساعت 14:41
چه اشکال داشت نام مدرسه تیز هوشان شهید صدوقی باشد ؟ و حداقل نمازخانه یا آزمایشگاه به نام این شهید می ماند .برای 70 نفر دانش آموز 5 مدرسه را جابجا کردند مرکز تحقیقات را نابود کردند اسم مدرسه راهم تغییر دادن شما لطفا منطقی باشید
نقل قول
 
 
#3 0 یکی از اولیای تیزهوش 13 آبان 1392 ساعت 17:27
تو را به خدا منطقی باشید
دبیرستان شهید صدوقی نزدیکترین دبیرستان داخل خمینی شهر به اصفهان می باشد و از آنجا که تعدادی از دانش آموزان تیزهوشان از اصفهان می آیند بهترین راه حل بوده و باز هم از آنجا که این مدرسه زیر نظر سمپاد و تیزهوشان اداره می شود نام مدرسه فرزانگان یا تیزهوشان است. حالا کجای این قضیه به مشکل با شهدا ربط دارد را نمی دانم . کمی منطقی باشید لطفن
نقل قول
 
 
#2 +1 یاد شهدا 09 آبان 1392 ساعت 18:47
چرا اسم دبیرستان شهید صدوقی تغییر کرده است با نام شهید مشکل دارند ؟
نقل قول
 
 
#1 +1 یک اولیا 09 آبان 1392 ساعت 08:21
مدرسه شاهد ابتدایی را زنگ زدیم که از پول ثبت نام بچه ها مدیر دفتر خودش را ام دی اف کرده و 20 میلیون هزینه این کار شده است ام دی اف گران است شما انعکاس ندادید اما تو فرصت چاپ کردید مدرسه شاهد ابتدایی دانش آموزان را برده چشمه لادر .چرا تبعیض میگذارید .بک اردو چشمه لادر را چاپ میکنید اما حیف و میل بیت المال و پول خانواده ها را چاپ نمیکنید .نکند فرزندتان در این مدرسه درس می خواند .این مدرسه نمازخانه و آزمایشگاه خوب ندارد اما دفتر مدیر ام دی اف است . 350 هزار برای ثبت نام میگیرند و از بعضی بیشتر هم گرفتند و پول ها خرج ام دی اف و اردوها چشمه لادر میشه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید