امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 18:36:38

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

سه غرفه فرهنگی در مصلای نماز جمعه ایجاد شد

سه غرفه فرهنگی در مصلای نماز جمعه ایجاد شد

سه شنبه, 26 شهریور 1392 ساعت 08:57 کدخبر :5980
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
معاون فرهنگی ستاد نماز جمعه خمینی شهر برنامه های نیمه اول سال جاری این معاونت را از جمله ایجاد سه غرفه «مسائل احکام»، «جامعه مهدوی» (پاسخگویی به شبهات مهدویت) و «مدیریت فرهنگی» تشریح نمود.

حجت الاسلام مهدی کریمی در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: از جمله فعالیتهای این معاونت در نیمه نخست سال جاری «غرفه های پاسخگویی» است هم در قسمت برادران هم خواهران. امسال سه غرفه «مسائل احکام»، «جامعه مهدوی» (پاسخگویی به شبهات مهدویت) و «مدیریت فرهنگی» (برنامه ریزی و اجرای تمامی برنامه های فرهنگی و اهدای جوایز) را ایجاد کردیم.


مدیر مسؤول خانه قرآن منظریه توضیح داد: برپایی مهد آدینه با همکاری معاونت مالی پشتیبانی ستاد، فروشگاه هفتگی کتاب و ملزومات فرهنگی با تخفیف ویژه ورودی مصلی، تبلیغات در سطح مصلی و شهر، نصب بنر به مناسبتهای مختلف و برگزاری مناسبتها نیز به عهده این معاونت است؛


سه روز عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) همراه با نمایشگاه حجاب و راهپیمایی «حجاب و عفاف» دختران دبیرستانی با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان، جشن میلاد حضرت زهرا(س) و اهدای جوایز به افرادی که نامشان زهرا، فاطمه یا القاب حضرت بود، برپایی نماز عید فطر با جمعیت 10 هزار نفر، محفل هفتگی ختم قرآن همراه با تفسیر و قرائت مجلسی با همکاری اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینی شهر قبل از شروع خطبه های نماز جمعه، سخنرانیهای پیش از خطبه که هر هفته به مناسبتهای مختلف از مسؤولان شهرستان یا خطبای مشهور استفاده می شود و در ابتدای ماه برنامه ماهانه ارائه می گردد، برگزاری مسابقات کتابخوانی از آثار امام جمعه محترم، ساماندهی تابلوهای اعلانات داخل مصلی که مطالب معینی نصب می گردد.


حاج آقا کریمی طرح حفظ حدیث را مورد تأکید امام جمعه دانست و گفت: طرح ویژه مقاطع ابتدایی و راهنماییست و تاکنون حدود 250 نفر در آن شرکت کرده اند. به این صورت که شرکت کنندگان هر جمعه برگه حدیثی تحویل می گیرند و در طول هفته حفظ می کنند و جمعه بعد حدیث را از حفظ می خوانند و حدیث بعدی را تحویل می گیرند. هر چهار هفته که احادیث را از بر خواندند، هدیه ای به ایشان تعلق می گیرد. الان حدود 30 هفته از اجرای طرح می گذرد و انشاءا... پس از 40 هفته آزمون کتبی از شرکت کنندگان گرفته می شود و به نفرات برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.


امام جماعت مسجد المهدی(عج) به برنامه های اردویی این معاونت اشاره کرد و گفت: سفر زیارتی قم و جمکران ویژه اعضای ستاد در نیمه نخست امسال برگزار شد و قرارست به مناسبت میلاد امام رضا(ع) نیز همین سفر ویژه خواهران عضو ستاد اجرا گردد. برنامه ریزی می کنیم تا انشاءا... به مناسبت عید قربان اردوی تفریحی دیگری برگزار کنیم.


وی برگزاری مراسم دعای عرفه در مصلی، محفل انس با قرآن، تشکیل جلسات هفتگی درسهایی از نهج البلاغه ویژه جوانان توسط امام جمعه محترم را از جمله برنامه های آینده اعلام کرد و گفت: حضور در فضای مجازی از دیگر فعالیتهای معاونت فرهنگی است که پس از رایزنی با قسمت فرهنگی سپاه قراراست مسابقات اینترنتی، وبلاگ نویسی، طراحی وبلاگ و... رابرگزار کنیم.


معاون فرهنگی ستاد نماز جمعه خمینی شهر در پایان گفت: ستاد نماز جمعه آمادگی دارد تا انتقادات و پیشنهادهای مردم را درمورد برنامه های فرهنگی و خطبه ها به صورت حضوری در دفتر امام جمعه یا از طریق سامانه پیام کوتاه 10003113600100 دریافت نماید. همچنین همشهریان می توانند با ارسال عدد 2 به این سامانه به عضویت سامانه دریافت اخبار دفتر امام جمعه خمینی شهر درآیند.


لازم به ذکرست در رأس ستاد، امام جمعه محترم و سپس مسؤول ستاد است که دارای سه معاونت میباشد؛ فرهنگی، سیاسی امنیتی و مالی پشتیبانی.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید