امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:48:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سومین جلسه هم اندیشی دختران جوان برگزار شد

چهارشنبه, 22 تیر 1390 ساعت 13:22 کدخبر :1856
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : لیلا پیمانی

ما که رسیدیم حرف از "فضیل عیاض" بود واز آن آیه از قرآن که به آنی از یک جنایتکار یک مرد خدا ساخت: :" آیا وقت آن نرسیده آنان که ایمان آورده اند قلب هایشان برای یاد خدا نرم شود؟ "

از بانو گوهرشاد هم گفت و از معمار مسجد گوهرشاد که عاشق بانو شد و از راهی که بانو پیش پایش گذاشت و از عشق زمینی معمار جوان که سر از عشق خدایی درآورد.

و از "علی اکبر" اشبه الناس خَلقا و خُلقا و منطقا برسول الله و از ادب و آداب و ولایت پذیریش و از سبقت گرفتن هایش در کارهای خیر و از جمله رخصت میدان گرفتنش در عاشورا...

و از ده ها دختر جوان حاضر در جلسه خواست تا همه چیزشان از جمله ظاهرشان را اسلامی کنند، گفت: دشمن می خواهد ما را سرگرم ظواهر کند تا از دین و علم باز بمانیم.

مدعوین، دانش آموزان دبیرستان دخترانه "شهید کاظمی" هستند و سومی های مدارس راهنمایی " نرجس" و "مهر" به همراه مادرانشان که قرار است 5 جلسه هم اندیشی را میهمان " حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت زینب(س)" (جوی آباد) باشند و امروز که مصادف است با ولادت" حضرت علی اکبر" و روز جوان سومین جلسه برگزار شد.

موضوع این جلساتِ هم اندیشی، تفسیر آیه "حجاب" است که توسط یکی از مبلغین حوزه، خانم قاسمی اداره می شود و این جلسه به مناسبت روز جوان توسط خانم پریشانی رییس حوزه علمیه رضوی وبا موضوع سیره عملی حضرت علی اکبر برگزار شد.

پس از پایان سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخی برگزار و شرکت کنندگان سوالات خود را به صورت مکتوب مطرح کرده و خانم پریشانی به سوالات به صورت شفاهی پاسخ داد.

غالب سوالات را مسائل اعتقادی و ارتباط با خدا تشکیل می داد و دغدغه مادرانی که نگران تربیت بچه ها بودند و جوانانی که از فاصله شان با پدر و مادرها شکایت داشتند.

روی بنر بالای سن درشت با خط قرمز نوشته است: هم اندیشی دختران جوان

و زیرش با خطی ریزتر: پاسخ به شبهات مسائل زنان، حقوق زنان برابری یا نا برابری، اجرت شیر دادن، تعدد زوجات، ریاست مرد در خانه و ...

دعوت نامه این جلسه که به دفتر نشریه رسید خیلی مشتاق شدیم ببینیم توی یک جلسه ای که قرار است دختران جوان شهرمان هم اندیشی کنند چه خواهد گذشت؟ اما وقتی وارد شدیم فقط با یک جلسه سخنرانی معمولی روبرو شدیم که 20 دقیقه آخرش به پرسش و پاسخ ختم می شود ولی نکته قابل توجه این بود که  این جلسه با استقبال خیلی خوب و رضایت حضار روبرو شد و این ما را به 2 نتیجه رساند:

1-    منطقه جوی آباد از لحاظ فرهنگی محروم است و برگزاری چنین برنامه هایی البته به شکل دقیق تر و عمیق تربسیار جا دارد.

2-    ما معنی هم اندیشی را نمی دانیم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید