امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399-- Tuesday Aug 04 2020

ساعت 07:05:40

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

سیف الله رفیعی

سیف الله رفیعی

چهارشنبه, 08 آبان 1392 ساعت 12:25 کدخبر :6229
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اولين شهید شهرستان خمینی شهر

 

 نام:        شهید سیف ا... رفیعی

 

 

تولد:     1340 

 

اولین شهید شهرستان خمینی شهر
در خانواده ای متوسط و مذهبی متولد گردید. مادر وي می گوید ما به علت شغل شوهرم که کارمند شرکت نفت بود به آبادان مهاجرت کردیم و سیف ا... در آن شهر به دنیا آمد. او دوران ابتدایی را در مدرسه سعدیِ آبادان و دوران راهنمایی در مدرسه پیشداد تحصیل کرد. با اوج گیری تظاهرات بر ضد رژیم ستم شاهی سیف ا... در تظاهرات شرکت می کرد و با وجود سن کم، به پخش اعلامیه شرکت در سخنرانی های مذهبی که در حسینیه اصفهانی ها بر گزار می شد حضور می يافت.
او در خاطرات خویش برای یکی از دوستانش گفته: در تظاهرات، دوستم دستش در دست من بود که مورد اصابت گلوله دژخیمان شاه قرار گرفت و به شهادت رسید. بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل سپاه پاسداران مدرسه را ترک و برای حراست و حفاظت از انقلاب اسلامی در مقابل توطئه های دشمنان به سپاه پاسداران پیوست. او قبل از شروع جنگ تحمیلی به منطقه شلمچه اعزام شده بود و اکثر شب ها در مقر سپاه می خوابید. به مادرش گفته بود که دیر یا زود به شهادت می رسم. با هجوم وحشیانه رژیم بعثی به کشورمان، وي برای دفاع منطقه حفار آبادان رفت و چون منطقه در تیرس مستقیم دشمن بود دوستانش گفتند که بیا از اینجا برویم، اما او گفت: شما بروید من اینجا می مانم و در همان منطقه به شهادت رسید و اولین شهید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آبادان لقب گرفت. جسد مطهر او برای دفن به شهرستان خمینی شهر منتقل شد و در تاریخ 2/7/59 با حضور باشکوه امت شهید پرور شهرستان خمینی شهر تشییع و در گلزار درب سید فروشان به خاک سپرده شد.
خاطره ای از مادر شهید؛ سیف ا... در مدرسه بحث های انقلابی می کرد. یک روز معلمشان مرا خواست و گفت که جلوی پسرتان را بگیرید، او را نصیحت کنید، اگر به همین صورت پیش برود برایش مشکل ایجاد می کنند. او هرگاه از مدرسه به منزل می آمد بعداز کمی استراحت به کتابخانه می رفت وکتاب های غیره درسی مطالعه می کرد، او علاقه زیادی به خواندن کتاب داشت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید